Servis paşaoğlu kalite ve güvencesi ile yazilim

• Konbuyu başlatan Josefsalvatini
  • Başlangıç tarihi

slhyldz

New member
Tamam benimkide 115 140 315 nm. tork diyelim. (+25 hp / +90nm)

Ben 0-100 denemiştim. Şimdide 0- 150 veya 0-180 deneyeyim. Sende deneyip buraya yazarmısın. Bakalım aradaki farklara. Ona göre yorum yapalım ne dersin. Bunun için android kullanıyorsan bir program var ve mükemmel hassas çalışıyor. Adı speedometer

115 - 156bg-340tork

slhyldz

New member
Iste cok guzel firsat. Bizimi kekliyorlar. Bizmi birbirimizi anlayalim degilmi. Ak koyun kara koyun ciksin piyasaya.

ErkanKASIM

New member
Iste cok guzel firsat. Bizimi kekliyorlar. Bizmi birbirimizi anlayalim degilmi. Ak koyun kara koyun ciksin piyasaya.
Gelin abi cumartesi gece istanbulparkın orda toplancaz akfırat yolunda:) yollarda deneyelim kim 115 kim 140 kim 150 hp

ErkanKASIM

New member
23:00 da yazılımsız bi tek kia gtler :) boş olan araçlar, hep 200 hp üstü dolu modifiyeli

slhyldz

New member
Hem benim bu çağrıyı yapmamdaki amaç birilerine bir şey ispatlamak değil, araca yapılan yazılımın ne gibi bir artısı olmuş, diğer firma ile arasında fark varmı? bunları tespit etmek. [MENTION=10]yalcin[/MENTION] Sen dediğim testi yapsan aslında 1 dk. lık iş ve hiçbir riskide yok.

Serkan OĞUZ

New member
Risksiz kimseye zarar vermeyecek ortamlarda araçları karşılaştırmak tabii ki çok keyifli oluyor ancak aynı model aynı motorda standart araçlar bile farklı km'lerde ve farklı kondisyonda olduğu için illaki birisi daha iyidir o yüzden eğlence kısmına katılıyorum ancak bunun sonuçları ile yazılım firmalarının iyi yada kötü olması veya biri kandırıyor öteki kandırmıyor gibi net sonuca varılmamalı:)

ErkanKASIM

New member
Pistin karşısında akfırata giden yol üzeri boş , araba pek geçmio boş 3 şerit düz

Berkan

New member
farklı beyinlerlede olabilir hatta farklı marka bile olabilir aynı seri araç üstünde bosch olur magneti marelli olur gibi gibi. oyüzden kafanı takıcak birşey yok Salih kolay yoldan yazması varken durduk yere kimse beyni sokup silikonu cıkartıp tekrar silikonlamakla ugrasmak istemez :)

Risksiz kimseye zarar vermeyecek ortamlarda araçları karşılaştırmak tabii ki çok keyifli oluyor ancak aynı model aynı motorda standart araçlar bile farklı km'lerde ve farklı kondisyonda olduğu için illaki birisi daha iyidir o yüzden eğlence kısmına katılıyorum ancak bunun sonuçları ile yazılım firmalarının iyi yada kötü olması veya biri kandırıyor öteki kandırmıyor gibi net sonuca varılmamalı:)
biiri yazmayacakmı diyordumki en mantıklı iki yazı yine senden gelmiş abi :)

arabayı aynı araba olmasına ragmen ceyhununki bir acaip gidiyodu ve geciyodu Erolda katılıcaktır hatta buna :D

slhyldz

New member
Tabiki öyle ama ben Yalçına cevab babında bunu yazdım. Hani dediya, benim araç 150 hp vede 350 nm. vede sakasına seni yemişler diye. O zaman bir karşılaştıralım bakalım kim kimi yemiş anlaşılır diye. 350 Nm. büyük bir rakam ve adamı koltuğa yapıştırır. Sonuç olarak trafiğe çıkış da dahil araçlarımız birebir aynı. Hatta onun aracın km. dahada düşük. Satırlarıma son vermeden evvel, :D burada yazılımcıyı kötülemek değil amaç. Aracım x araca göre nasıl. Ne gibi fark var bunu merak ediyorum. Syglr.

c@n

Super Moderator
Yazılımda kimin kaç hp ya da kaç tork aldığı önemli değil önemli olan o hp yi ve o torku ne kadar süre ile aldığıdır... Biri 1350 hp olur, ötekisi 150 dir ama 135 hp nin eğrisi daha iyidir, o alır gider.. Her devirde gücü aynı şekilde veriyordur 135 hp geçer geçer geçer... Sayılar önemli değil yani... Tork eğrin, güç eğrin güzel olsun yeterki... :D

yalcin

New member
[MENTION=1857]slhyldz[/MENTION] abi yanlış anlaşılmasın ben seni yemişler demedim ? öyle anlaşıldıysamda özür dilerim öteyandan sen sorduğun için ben yazdım verileri aynızamanda düelloya varım ama yayları taktırdıktan sonra :p

ErkanKASIM

New member
@slhyldz abi yanlış anlaşılmasın ben seni yemişler demedim ? öyle anlaşıldıysamda özür dilerim öteyandan sen sorduğun için ben yazdım verileri aynızamanda düelloya varım ama yayları taktırdıktan sonra :p
Yalcin benlede yürürmüsün:) huhu :) 6500 rpm kullanmıcam söz 4500 rpm :) yeter