Lastik Tecrübeleri

ERGIN

New member
Arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın, kimsenin ne siyasi tercihin soruglarım nede tercihinden dolayı hesap sorma lüksünü kendimde bulurum. Sadece bireysel olarak aynı hoşgörüyü karşı taraftan beklerim.
Sonuçta Ülker yerine Eti, Petlas yerine Lassa, Sabah gazetesi yerine Sözcü, Hyundai (Kibar Holding) yerine Kia (Çelik Motor / Anadolu Grubu), Garanti Bankası yerine Yapı Kredi, Pegasus veya THY yerine AtlasJet, TP yerine Opet, Vestel yerine Arçelik, Şok/Dia yerine Migros/Macro, yine Ülker yerine Sütaş, SEK ve Pınar ürünlerini tercih ediyorum diye kimse bunun ne nedenini sorgulayabilir ne de bu tercihlerimi belli ediyorum diye bir yorumda bulunabilir.

Lastik konusunda geri dönersek, şu an çok isteyipte deneyemediğim sadece Nokian lastikleri kaldı. Aranızda bu lastikleri kullanıpta yorumda bulunanlar olursa çok sevinirim.

goofyrider

Yasaklı Üye
kimse sana bunu ne sorgulamadı ne de eleştirdi. sadece lastik başlığı altında siyasete girmenin abes olduğunu söyledim. tercih senin isteyen istediği siyasi görüşte olabilir. başka platformda konuşulmalı diyorum sadece.

amorusso

New member
Herkesin secimini ve fikrine daima saygim sonsuz, fakat Kuresel dunya'da urun tercihi mi kaldi mi ??? Tum secimler ayni yere Hizmet ediyor , tukettigimiz surece duzenin bit parcasiyiz. Secimlerimi mantik ve fayda cercevesinde yaparim :) Evet , nokian in kis lastigi kullaniyorum cok memnunum, yurt disinda Goodyear dan cok daha ucuz a satilmasina ragmen Turkiyede yakin fiyata satiliyor. yaz lastigine niyetlendim fakat fiyati pahali geldi :))

ERGIN

New member
kimse sana bunu ne sorgulamadı ne de eleştirdi. sadece lastik başlığı altında siyasete girmenin abes olduğunu söyledim. tercih senin isteyen istediği siyasi görüşte olabilir. başka platformda konuşulmalı diyorum sadece.
Bir arkadasımız Petlas tavsiye etti, bende bu markayı düşünmeyeceğimi nedeniyle belirttim. Konu bu kadar basit. Neden belirtmesem zaten "Neden düşünmezsiniz?" sorusu gelecekti. Ki siyasete girmedim, siyasi neden ile almam dedim. Ben kalkıpta "X siyasi görüşe hizmet ediyor, bu siyasi görüş şöyledir böyledir vs.." desem ozaman bu uyarıda haklılık payı arardım. Neyse konu gereksiz uzuyor, özetle Lassa varken Petlas'ı ne alırım ne de test ederim, tercih benim tercihim.

ERGIN

New member
Herkesin secimini ve fikrine daima saygim sonsuz, fakat Kuresel dunya'da urun tercihi mi kaldi mi ??? Tum secimler ayni yere Hizmet ediyor , tukettigimiz surece duzenin bit parcasiyiz. Secimlerimi mantik ve fayda cercevesinde yaparim :) Evet , nokian in kis lastigi kullaniyorum cok memnunum, yurt disinda Goodyear dan cok daha ucuz a satilmasina ragmen Turkiyede yakin fiyata satiliyor. yaz lastigine niyetlendim fakat fiyati pahali geldi :))
Haklısınız hepsi aynı şeye hizmet ediyor, ancak aynı ürünün aynı şekilde muadili varsa tercihim her zaman bunlardan uzak durmak olur :)

ERGIN

New member
Bu arada bende kış lastiği için Nokian düşünüyordum, bir olumlu yorum daha duymam iyi oldu :)

amorusso

New member
Mondeo da wr a3 , ceed te wr D2 var , ikisine cok iyi. Bu sene wr d3 cikti galiba

amorusso

New member
Fiyatlari ayni fakat kullanip alanlari biraz farkli, 17 inchi janta takilacaksa wr a3 oneririm

ERGIN

New member
Fiyatlari ayni fakat kullanip alanlari biraz farkli, 17 inchi janta takilacaksa wr a3 oneririm
Siz nereden almıştınız? Balans için düzgün bayi bulmak gerektiğinden sizin deneyip memnun kaldığınız bayiye gitmek isterim.

rayen

Super Moderator
Forum da herkes siyasi görüşleri nedeniyle bir malı almadığını beyan hakkına sahiptir, ama ben bu nedenlerle almıyorum sen de alma deme hakkına sahip değildir. Neymiş bu siyasi nedenler diye bir tartışma açarsak içinden çıkılmaz bir noktaya doğru gideriz ki bu hoş olmaz. Kişisel görüşleri malın niteliği üzerinden belirtip, satın alıp almama konusunu kişisel tercihlere bırakmak en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum. :)

amorusso

New member
Siz nereden almıştınız? Balans için düzgün bayi bulmak gerektiğinden sizin deneyip memnun kaldığınız bayiye gitmek isterim.
Ikitelli bagcilar gungoren sanayi sitesinde Nokian nin 2 tanesi bayisi var , ikisi de iyi, ikisine de gittim, nokianin sitesinde bilgileri var.

goofyrider

Yasaklı Üye
Forum da herkes siyasi görüşleri nedeniyle bir malı almadığını beyan hakkına sahiptir, ama ben bu nedenlerle almıyorum sen de alma deme hakkına sahip değildir. Neymiş bu siyasi nedenler diye bir tartışma açarsak içinden çıkılmaz bir noktaya doğru gideriz ki bu hoş olmaz. Kişisel görüşleri malın niteliği üzerinden belirtip, satın alıp almama konusunu kişisel tercihlere bırakmak en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum. :)
%100 katılıyorum, burası teknik bir konu için tartıştığımız platform. bir malı teknik olarak neden almadığınzı tartışalım, ben de size artılarından veya eksilerinden bahsedeyim. siyasi olarak almıyorum demek tartışma kriterlerine aykırı.

ama şunu size çok net bir şekilde söyleyebilirim ki, petlas kesinlikle yerli ve yabancı muadillerinden teknik olarak aşağı kalır bir marka değil. kesinlikle yanlış anlaşılmasın petlas'la hiçbir şekilde alakam yok (özellikle siyasi olarak), sadece kullanmış biriyim. şu an iki tane arabam var birinde petlas, diğerinde good year lastik kullanıyorum.

goofyrider

Yasaklı Üye
bu arada nokian dünyanın en iyi kış lastiklerini üretir ancak istanbul'un kış koşulları göz önünde bulundurulduğunda gereksizdir.

ERGIN

New member
%100 katılıyorum, burası teknik bir konu için tartıştığımız platform. bir malı teknik olarak neden almadığınzı tartışalım, ben de size artılarından veya eksilerinden bahsedeyim. siyasi olarak almıyorum demek tartışma kriterlerine aykırı.

ama şunu size çok net bir şekilde söyleyebilirim ki, petlas kesinlikle yerli ve yabancı muadillerinden teknik olarak aşağı kalır bir marka değil. kesinlikle yanlış anlaşılmasın petlas'la hiçbir şekilde alakam yok (özellikle siyasi olarak), sadece kullanmış biriyim. şu an iki tane arabam var birinde petlas, diğerinde good year lastik kullanıyorum.
Tamam arkadaşlar, konu cok uzadı. Bu foruma bir daha yazmıyorum. Moderatörden de geçmis tüm mesajlarımı silmesini rica ediyorum.

rayen

Super Moderator
Ergin dostum, kızmaya gerek yok. Seni destekliyoruz, sen paylaşımlarına devam et. Kabul edersin ki, her zaman karşıt görüşler olur. Eğer bunlara takılır kalırsak görüşlerimizi asla paylaşamayız. Sen bildiğin yolda devam et. :)

c@n

Super Moderator
Ergin kardesim sen paylasimlarina devam et.. Her zaman karsit fikirler olacaktir, bu karsit fikirlere karsi kendi fikirlerinizi soylersiniz olay biter.. Kizmaniza gerek yok...

Guzel paylasimlar yapiyorsunuz, devam edin lutfen...

TeamPASAOGLU

c@n

Super Moderator

Sizde lutfen konuyu gereksiz yere uzatmayin...

TeamPASAOGLU

inimicus

New member
Forumda bu tür şeyler olur [MENTION=1959]ERGIN[/MENTION] Bey. Hemen kızıp gitmek olmaz: ayrıca son bir kaç gündür forumda çok beğenerek takip ettiğimiz paylaşımlarınız oldu. Tek bir gerginlik yüzünden bu paylaşımlardan forumdakileri mahrum bırakmayın lütfen.

ceronimo1978

New member
Ergin bey arkadaslara katiliyorum. Lutfen degerli paylasimlara devam edelim.