Istanbul'da tercih ettiğiniz servis hangisi?

Istanbul'da tercih ettiğiniz servis hangisi?

• Oğuşlar Otomotiv

Kullanılan: 6 7.4%
  • Ersu Yurt Otomotiv

Kullanılan: 6 7.4%
  • Erbek Otomotiv

Kullanılan: 20 24.7%
  • Mar Oto

Kullanılan: 3 3.7%
  • Eresin Topkapı

Kullanılan: 7 8.6%
  • Tek Kar Otomotiv

Kullanılan: 14 17.3%
  • Ulukar Otomotiv

Kullanılan: 1 1.2%
  • Bayraktar Otomotiv

Kullanılan: 10 12.3%
  • Gül Al Otomotiv

Kullanılan: 14 17.3%

• Kullanılan toplam oy
    81

rayen

Super Moderator
Ynt: Istanbul'da tercih ettiğiniz servis hangisi?

Tamam. Sistemin işleyişine bir şey demiyorum. Ama benim takıntım varsa, Castrol 5-30 yerine mobil 5-30 koymak istiyorsam sırf servis böyle istiyor diye neden mutlu olmaktan vazgeçeyim? İş emrine mobil 5-30kullanılmıştr yazmak çok mu zor?
Beni sinir eden şey hemen garanti dışı bırakma isteği. Servise ne oluyor? yaz yazıyı, çek fotoğrafı gönder Çelik Motora gerekeni onlar yapsın.
Bir olay anlatayım, 2010 yılında aracı sıfır aldım. Sürücü kapısının folyosu hatalı ( buruşuk) idi, görerek bilerek aldım. Sonra değiştiririz dediler. Sonra Anadolu Kia kapandı. Ben de değişim için Ankara mebbaşayara gittim, servis müdürünün ilk söylediği bu araca girmeye çalışmışlar garanti dışı oldu. Ben de bir tane tornavida izi göster bu arabayı yakacağım dedim. Beni yarım saat bağırttılar. Benim sinir sistemimi bozmaya kimin hakkı var? Ayrıca nasıl bir hırsız ki araca kapı folyosunu kaldırarak girmeye çalışmış? Hırsız mı embesil, servis müdürü mü?
Ve folyo değişti hem de iki kez. Uyarıda bulunduğum halde yanlış yapıldı. İkinci kez değişti. Peki Çelik motor bu Zararın hesabını soruyor mu? Müşteri hiç bir şeyden anlamaz mı?
Diyeceğim o ki, servisler her şeyi garanti dışında bırakmaya meraklı.
Bu arada sizi tenzih ederim, ben sadece yaşadığım ve doğruluğuna inanarak duyduğum olaylardan yola çıkarak fikirlerimi beyan ediyorum

ErbekOtomotiv

New member
Yok ben her zaman yardımcı olmaya çalışırım elimden geldigi kadar, size cevap veremediğim her sorunuzda bayi sorumlumuzu arayıp sormaya çalışıyorum bu yağ konusunu da soracağım bayramdan sonra, tahminimce bana motor aksanıyla ilgili sorunlarda garantide sorun çıkacağını fakat diger işlemlerde sorun olmayacağını söyleyecektir diye dusunuyorum.

ERGIN

New member
Aslında 2007 yılında uygulamaya konulan blok muafiyeti yasasına göre aracın bakımını özel serviste bile yaptırsanız, yapılan işlemler eksiksiz ve standartları karşılayacak şekildeyse ve bunu fatura ile ibraz edebiliyorsanız garantiniz yanmaz. Çelik Motor yandı der, siz mahkemeye verirsiniz ve mahkeme masraflarıyla beraber kazanırsınız ancak hem süreç hemde sinir stres açısından hiçbirimizin tercih ettiği bir yol olmaz.

Bunun yerine keşke Çelik Motor adam gibi distribütörlük yapıp, tüm yetkili servislerine örneğin sadece Castrol Edge 5-30 FST veya Mobil 5-30 ESP kullanacaksınız ve sık sık gelip denetleyeceğim diyebilse ve lafta kalmayıp uygulayabilse. Çünkü filtreler bir yana periyodik bakımların esas gelir getiren tarafı motor yağı. 70-80 liraya varille maledilen yağ tüketiciye 200-250 lira gibi astronomik rakamlarla ittiriliyor. Üstelikte varil...
Bu yüzden kimse kusura bakmasın, 70 bin lira saydığım (kimimiz yıllarca biriktirip, kimimiz krediyle ciddi yükün altına girip) aracıma servis patronu 2 kuruş fazla kazanacak diye ucuz Castrol (Castrol Professional), Rainow veya Shell'in hiç bir bir yağını koydurtmam.
360 lira olan bakımı yap 420 lira, ama gözümün önünde Castrol Edge FST veya Mobil ESP koy. Koy ki bende güvenip bundan sonra sana geleyim.

Aynı şekilde fiyatlarda dengesiz. 15.000 bakımı için biri 360, biri 410, biri 460 biri ise iyice uçarak 620 TL fiyat veriyor (620 olanı hepiniz tahmin ediyorsunuzdur, üstelikte ucuz olan Shell kullanıyor). Bunlar hep distribütörün yönetim başarısızlığından kaynaklanıyor. Yine örnekle gidersek, Renault tüm bakımları fix bir pakede toplamıştır. Örneğin 15.000 bakımında hangi bayiye giderseniz gidin fiyat en fazla 15-20 lira oynar. Verilen fiyat pahalı mı geldi? O zaman önüne "Motrio bakım pakedini" koyar, parça kalitesi daha düşük ancak yine aracınız garantiden çıkarılmaz, aynen devam eder.

Özetle her ne kadar başka nedenler ile Çelik Motor'u tutsam da ne yazık ki distribütörlük meselesinde sıfırlar. Bu yüzden her bakımda elimde 6 litrelik yağ ile Bayraktar'ın yolunu tutuyorum. Umarım Erbek'te bu esnekliğe sahip olup güzel bir paket oluşturur Cee'd severler için.

GAZİ58

New member
Merhaba;

Aracımı yeni aldım ve genel ceed araştırmalarından sonra birçok konuda hassas olduğum için aranızada yeni katıldım. Benim aracında 90.000 ağır bakımı var. Okuduğum forum yazılarındada yola çıkarak, Anadolu yakasında servis noktasında kararsızım. Tüm servislerde kullanılan malzeme (yağ vb.) değişiklik varsa, daha çok kafa karıştırıyor. Dolayısıyla kullanılan malzeme/fiyat/servis durumu ön plana çıkıyor. Servis ve 90.000 bakım için bilgi ve tecrübelerinizi bekliyorum.

Srhn

New member
Müşteri memnuniyeti hizmet ve kaliteli bi işçilik arıyorsanız anadolu yakasında erbek otomotıvı tercıh edebilirsiniz. Oğuşlarada sakın gitmeyin derim açık ve net zaten anket sonuçları da size az çok yardımcı olacaktır.

deadgarden

New member
Merhaba;

Aracımı yeni aldım ve genel ceed araştırmalarından sonra birçok konuda hassas olduğum için aranızada yeni katıldım. Benim aracında 90.000 ağır bakımı var. Okuduğum forum yazılarındada yola çıkarak, Anadolu yakasında servis noktasında kararsızım. Tüm servislerde kullanılan malzeme (yağ vb.) değişiklik varsa, daha çok kafa karıştırıyor. Dolayısıyla kullanılan malzeme/fiyat/servis durumu ön plana çıkıyor. Servis ve 90.000 bakım için bilgi ve tecrübelerinizi bekliyorum.

bende erbek otomotive gidiyorum. sizede tavsiye ederim.. orayı aradığınızda Ömer bey ve nurbanu hanım sizle ilgilenecektir. siteden aradığınızı söylerseniz. extra indirimler ve ilgi alaka sizi beklıyor olacak :)

GAZİ58

New member
Cevabınız için teşekkür ederim. benden önceki sahibi Adapazarındaki servise götürmüş, belgelerde castrol magnatec kullanılmış. Erbek hangi yağı kullanıyor. Yukarıda ERGİN bey'in belirtmiş olduğu yağ olarak castrol, mobil, shell vb. servislerdeki farklılıklar hk. bilgileriniz ve işçilik konusundaki incelikleri/hassasiyetleri nedir? paylaşırmısınız?

Srhn

New member
Cevabınız için teşekkür ederim. benden önceki sahibi Adapazarındaki servise götürmüş, belgelerde castrol magnatec kullanılmış. Erbek hangi yağı kullanıyor. Yukarıda ERGİN bey'in belirtmiş olduğu yağ olarak castrol, mobil, shell vb. servislerdeki farklılıklar hk. bilgileriniz ve işçilik konusundaki incelikleri/hassasiyetleri nedir? paylaşırmısınız?
bu sorularınız cevabını daha net olarak Erbek otomotıvde servis danısmanı Ömer bey var onunla görüşüp gerekli bilgileri alabılirsinz

Berkan

New member
benim hala Ergin abinin dediği lafa takılmış durumdayım (koyu kısma) gidemedim servisede unutmustum konuyu görünce aklıma geldi tekrar

@ERGIN abi sen faturanda dikkat ettinmi hiç ne yazıyor yağ kısmında

bu benim faturam kıllandım şimdi profesyonel yag kısmını görünce ne koydularki :mad:

İlk bakım için neredeyse tüm servisleri telefon ile aradım. Kimisi Shell kullanıyor, kimisi adı sanı duyulmamış Rainow kullanıyor, kimisi Castrol...
Açıkçası bu beni ciddi şekilde şaşırttı çünkü bugün hangi Renault servisine giderseniz gidin ELF, hangi Honda servisine giderseniz gidin Eneos konulduğunu bilirsiniz ve içiniz rahattır.
Shell'e geçmişte yaşadığım iki kötü tecrübeden sonra günahım kadar güvenmediğim için Shell kullanan bayileri eledikten sonra Castrol kullanan tek servis olan Bayraktar'a götürdüm aracımı. 15.000 bakımı yağ dahil 360 TL tuttu. Kadir Bey'in ilgi alakasından memnun kaldım.

Bu arada ufak bir işlem için cumartesi kahvaltı organizasyonundan yarım saat önce bende Erbek'e uğradım, Ömer Bey'in ilgi alakasından memnun kaldım.
ersu-yurt castrol kullanıyorm dedi bana hatta tam o sırada babamda gelmişti onada mesaj atmısşar topkapı kiadan bakım sukadar fırsat vs die. niye oyle orda ucuz dedi castrol kullanmıyodur ondandır dedi Mehmet bey servis kısmındaki.şimdi süphe ettim ne koydular benim aracıma ozaman

ERGIN

New member
[MENTION=1547]Berkan[/MENTION] Ne yazık ki aracına ucuz olan Castrol Professional (Castrol Edge değil) yağ koymuşlar. Benim faturamda Castrol 5-30 olarak geçiyor ancak kendim Edge 5-30 koyduklarını görerek teyit ettim. Gelecek bakımda ise kendim kapalı kutu olarak 4+1+1 olarak Edge 5-30 götürmeyi teklif ettim ve kabul ettiler.

Ben ucuz olan Castrol Professional, Castrol Magnatec, Rainow ve Shell'den uzak duruyorum. Castrol Edge 5-30 FST veya Mobil 5-30 ESP kullanıyorum. Daha iyisi varken kimsenin iki kuruş fazla kazanması için aracıma daha kötüsünü koydurtmam, tercih meselesi...

Berkan

New member
@Berkan Ne yazık ki aracına ucuz olan Castrol Professional (Castrol Edge değil) yağ koymuşlar. Benim faturamda Castrol 5-30 olarak geçiyor ancak kendim Edge 5-30 koyduklarını görerek teyit ettim. Gelecek bakımda ise kendim kapalı kutu olarak 4+1+1 olarak Edge 5-30 götürmeyi teklif ettim ve kabul ettiler.

Ben ucuz olan Castrol Professional, Castrol Magnatec, Rainow ve Shell'den uzak duruyorum. Castrol Edge 5-30 FST veya Mobil 5-30 ESP kullanıyorum. Daha iyisi varken kimsenin iki kuruş fazla kazanması için aracıma daha kötüsünü koydurtmam, tercih meselesi...
ben o farkı bilmiyordum bişey daha ögrenmiş oldum demek öyle yapcaz teşeküerler. yada üsenmeyim erbeke götürcem artık 30bine gelelimde

ERGIN

New member
Bu arada bu her servisin kendi kafasına göre takılması konusunda (Özellikle yağ ve fiyatlar) Çelik Motor'a şikayet etmiştim. İki gün önce döndüler, bu konu ile ilgili çalışma başlattıklarını, yakın zamanda sonuçlanacağını belirttiler. Sonunda harekete geçtiler.

ERGIN

New member
ben o farkı bilmiyordum bişey daha ögrenmiş oldum demek öyle yapcaz teşeküerler. yada üsenmeyim erbeke götürcem artık 30bine gelelimde
Erbek bundan sonra Castrol 5-30 FST veya Mobil 5-30 ESP kullanmaya karar versin veya seçenek olarak sunsun ozaman bende tüm bakımlarda kendilerine götürürüm aracımı. Sonuçta benimde işime gelir Anadolu yakasında bir servise gitmek (Ev Göztepe, iş Tuzla).

ErbekOtomotiv

New member
Arkadaşlar öncelikle merhabalar yeni gördüğüm icin gec cevap verdim kusura bakmayın.
Sizin bu yorumlarınızı görünce kücük bir araştırmaya girdim.
Öncelikle servis müdürümüzle konuştum,
Kendisine Castrol yağ hakkında ki görüşünü sorduğumda; (aynen söylediğini sizle paylaşıyorum)
Servisi ilk açarken, Castrol bize 300 fiyat verdiyse shell 400 verdi dedi. Biz ErbekOtomotiv olarak shell yağının Türkiye'de ki en iyi motor yağı oldugunu dusunerek sozlesme imzaladık ve buna hala inanıyoruz tabiki görüşten görüşe değişir.
Daha sonrasinda bayi sorumlumuz ile görüştüm,
Dışarıdan getirilen yağın garatide sorun çıkarıp çıkarmayacağı konusunda bilgi aldım,
O da bana eger kullanılan marka standartlarımıza uygunsa ve markası kotu kalitede x bir yağ degilse, bizim bunu is emrine yazmamız sonucunda bir sıkıntı olmayacağını söyledi ornek vermek gerekirse sizlerden birisi bana Kapalı kutuda olmak şartı ile Castrol yağ ile gelirseniz ben bunu is emrinize musteri tarafından getirilen Castrol yağ kullanılmıştır diye yazarsam bir problem olmayacağı konusuldu.
En son kendi insiyatifimle,
Bize bakıma gelmek isteyip sırf yağ yüzünden gelmeyen arkadaslarım icin;
Bana bir veya iki gun onceden haber verilir ise,
Castrol marka yağın paketli olarak dışarıdan alimini sağlarım ve bunu isteyenlerin aracında kullanarak is emrine eklerim.
Baska soru işareti olanlar sorabilir :)
Iyi aksamlar.

pepe

Active member
Arkadaşlar öncelikle merhabalar yeni gördüğüm icin gec cevap verdim kusura bakmayın.
Kendisine Castrol yağ hakkında ki görüşünü sorduğumda; (aynen söylediğini sizle paylaşıyorum)
Servisi ilk açarken, Castrol bize 300 fiyat verdiyse shell 400 verdi dedi. Biz ErbekOtomotiv olarak shell yağının Türkiye'de ki en iyi motor yağı oldugunu dusunerek sozlesme imzaladık ve buna hala inanıyoruz tabiki görüşten görüşe değişir.
Dışarıdan getirilen yağın garatide sorun çıkarıp çıkarmayacağı konusunda bilgi aldım,
O da bana eger kullanılan marka standartlarımıza uygunsa ve markası kotu kalitede x bir yağ degilse, bizim bunu is emrine yazmamız sonucunda bir sıkıntı olmayacağını söyledi ornek vermek gerekirse sizlerden birisi bana Kapalı kutuda olmak şartı ile Castrol yağ ile gelirseniz ben bunu is emrinize musteri tarafından getirilen Castrol yağ kullanılmıştır diye yazarsam bir problem olmayacağı konusuldu.
Castrol marka yağın paketli olarak dışarıdan alimini sağlarım ve bunu isteyenlerin aracında kullanarak is emrine eklerim.
Iyi aksamlar.
Nurbanu Hanım Perşembe öğleden sonra geliyorum... Yağımla mı geleyim yoksa siz tedarik edecek misiniz?

deadgarden

New member
Nurbanu Hanım Perşembe öğleden sonra geliyorum... Yağımla mı geleyim yoksa siz tedarik edecek misiniz?

onlar shell kullanıyor o yağı ıstemez castrol istersek biz yanımızda getötürebileceğiz. onlar bize castroll yağını temin etmıyecekler yani.

ERGIN

New member
Iyi aksamlar.
Nurbanu Hanım bu koşullarda 30.000 bakımım için (şu an 23.000 km'de) kapalı kutu Castrol 5-30 FST ile size geliyorum, desteğiniz için teşekkürler.

ErbekOtomotiv

New member
Yok [MENTION=1225]deadgarden[/MENTION] isteyenler icin ben dışarıdan alimini sağlatıcam kapalı kutu şeklinde.
Nasıl isterseniz [MENTION=1764]pepe[/MENTION], isterseniz siz getirin isterseniz ben aldiriyim siz bilirsiniz ?

ErbekOtomotiv

New member
O zaman 30.000 km bakımınızda mutlaka bekliyoruz [MENTION=1959]ERGIN[/MENTION] simdiden görüşmek üzere diyorum ?