Istanbul'da tercih ettiğiniz servis hangisi?

Istanbul'da tercih ettiğiniz servis hangisi?

• Oğuşlar Otomotiv

Kullanılan: 6 7.4%
  • Ersu Yurt Otomotiv

Kullanılan: 6 7.4%
  • Erbek Otomotiv

Kullanılan: 20 24.7%
  • Mar Oto

Kullanılan: 3 3.7%
  • Eresin Topkapı

Kullanılan: 7 8.6%
  • Tek Kar Otomotiv

Kullanılan: 14 17.3%
  • Ulukar Otomotiv

Kullanılan: 1 1.2%
  • Bayraktar Otomotiv

Kullanılan: 10 12.3%
  • Gül Al Otomotiv

Kullanılan: 14 17.3%

• Kullanılan toplam oy
    81

43YD620

New member
Eresin Topkapı ya gitmeyin derim sadece

ERGIN

New member
İlk bakım için neredeyse tüm servisleri telefon ile aradım. Kimisi Shell kullanıyor, kimisi adı sanı duyulmamış Rainow kullanıyor, kimisi Castrol...
Açıkçası bu beni ciddi şekilde şaşırttı çünkü bugün hangi Renault servisine giderseniz gidin ELF, hangi Honda servisine giderseniz gidin Eneos konulduğunu bilirsiniz ve içiniz rahattır.
Shell'e geçmişte yaşadığım iki kötü tecrübeden sonra günahım kadar güvenmediğim için Shell kullanan bayileri eledikten sonra Castrol kullanan tek servis olan Bayraktar'a götürdüm aracımı. 15.000 bakımı yağ dahil 360 TL tuttu. Kadir Bey'in ilgi alakasından memnun kaldım.

Bu arada ufak bir işlem için cumartesi kahvaltı organizasyonundan yarım saat önce bende Erbek'e uğradım, Ömer Bey'in ilgi alakasından memnun kaldım.

Berkan

New member
ersu-yurt castrol kullanıyorm dedi bana hatta tam o sırada babamda gelmişti onada mesaj atmısşar topkapı kiadan bakım sukadar fırsat vs die. niye oyle orda ucuz dedi castrol kullanmıyodur ondandır dedi Mehmet bey servis kısmındaki.şimdi süphe ettim ne koydular benim aracıma ozaman

pepe

Active member
İlk bakım için neredeyse tüm servisleri telefon ile aradım. Kimisi Shell kullanıyor, kimisi adı sanı duyulmamış Rainow kullanıyor, kimisi Castrol...
Açıkçası bu beni ciddi şekilde şaşırttı çünkü bugün hangi Renault servisine giderseniz gidin ELF, hangi Honda servisine giderseniz gidin Eneos konulduğunu bilirsiniz ve içiniz rahattır.
Shell'e geçmişte yaşadığım iki kötü tecrübeden sonra günahım kadar güvenmediğim için Shell kullanan bayileri eledikten sonra Castrol kullanan tek servis olan Bayraktar'a götürdüm aracımı. 15.000 bakımı yağ dahil 360 TL tuttu. Kadir Bey'in ilgi alakasından memnun kaldım.

Bu arada ufak bir işlem için cumartesi kahvaltı organizasyonundan yarım saat önce bende Erbek'e uğradım, Ömer Bey'in ilgi alakasından memnun kaldım.

PM attım hocam bir bakar mısınız?

ERGIN

New member
ersu-yurt castrol kullanıyorm dedi bana hatta tam o sırada babamda gelmişti onada mesaj atmısşar topkapı kiadan bakım sukadar fırsat vs die. niye oyle orda ucuz dedi castrol kullanmıyodur ondandır dedi Mehmet bey servis kısmındaki.şimdi süphe ettim ne koydular benim aracıma ozaman
Bu yüzden araca yağ konulurken başında bekliyorum. Bir de şöyle bir durum var, araca daha ucuz olan Castrol Professional 5-30 yağ koyabiliyorlar. Mümkünse Castrol Edge 5-30 FST için bastırın. 70 küsür milyarlık aracınıza servis 2-3 kuruş fazla kar edicek diye ne olduğu belirsiz yağlar koydurtmayın (özellikle Rainow vs.. gibi), bu en doğal hakkınız.

gorkemsin

New member
Ben şu ana kadar Gülal a gittim. servis ilgi alakadan memun kaldım. Şimdi aracım 2 senesini doldurmasına 1 ay kaldı. Servise gireceğim 1000 km sonra. +3 yıllık garantiye hiç inanmadığımdan aracım için iyi bir özel servis bakıyorum. Buldum da sayılır. Daha önce tek-karda yıllarca çalışmış işinin ehli bir usta. Hakkında hep iyi yorumlar var. Vereceği fiyata bir bakacağım. Duruma göre Erbek Otoyada gidebilirim. Ama dışarıdan getirilen yağa sıcak bakmamaları benimde servislere sıcak bakmamama neden oluyor. Kesinlikle bu sözüm Erbek oto için değil yanlış anlaşılmasın. Ben genel konuşuyorum. Neden biz araç sahipleri servislere güvenmek zorunda bırakılıyoruz. Ben servisin her deiğine inanmak zorunda değilim. Nerden bilebilirim hangi yağı kullanacaklar. Bir çok servis araca bakım yapılırken seni içeri almıyor. Yağı açmadan görmek ve değiştirirken görmek istiyorum desen sanki hakaret etmiş gibi yüzüne bakıyorlar. Benim opeli bırakmamın bir nedenide budur. Gedizler arabayı alır o kapıları kapatırdı. Sağlamda fatura çıkarırdı. Neyse eğer yetkili servise değilde yeni keşfettiğim özel servise gidersem sizi genelden olmasada ( bir sakıncası yoksa moderatörün izniyle geneldende olabilir )isteyenleri özelden bilgilendiririm.

ErbekOtomotiv

New member
[MENTION=879]gorkemsin[/MENTION] merhaba,
İstediğiniz zaman iletişime geçebiliriz.
Aracın garantiden çıkmasını göze alıyorsanız bizim dışarıdan yağ getiren müşterilerimizde var ve istediğiniz zaman geldiğinizde goruceksinizdir ki, biz bakım yaparken müşterimiz karşıdan aracını izleyebiliyor, isterseniz yanına da gidip bakabilirsiniz istediğiniz bir işlemde sürekli yanında tutamama nedenimiz ise is güvenliği, uzmanlar müşteriler sarı çizgileri geçmeyecek diyor ?

gorkemsin

New member
@gorkemsin merhaba,
İstediğiniz zaman iletişime geçebiliriz.
Aracın garantiden çıkmasını göze alıyorsanız bizim dışarıdan yağ getiren müşterilerimizde var ve istediğiniz zaman geldiğinizde goruceksinizdir ki, biz bakım yaparken müşterimiz karşıdan aracını izleyebiliyor, isterseniz yanına da gidip bakabilirsiniz istediğiniz bir işlemde sürekli yanında tutamama nedenimiz ise is güvenliği, uzmanlar müşteriler sarı çizgileri geçmeyecek diyor 
İlginiz için teşekkür ederim. Madem istediğim zaman aracımı görebiliyorum sizinle iletişime geçeceğim. 30000 bakımı için bir fiyat vermişsiniz. Bu fiyatın yağı dışarıdan getirmemiz durumunda kaç tl olacağı ile ilgilide sizinle konuşuruz.
Saygılar. İyi bayramlar.

ErbekOtomotiv

New member
Tabiki bayramdan sonra fiyatlar hakkında konusuruz, sizlere de iyi bayramlar.

rayen

Super Moderator
Ynt: Istanbul'da tercih ettiğiniz servis hangisi?

[MENTION=879]gorkemsin[/MENTION]
Aracın garantiden çıkmasını göze alıyorsanız
Benim servislerde en sevdiğim cümle bu. :D
Diyorum ki, evet aracımın garantiden çıkmasını göze alıyorum, bu eylemi nasıl gerçekleştireceksiniz diye soruyorum yanıt yok.
Yanlış anlamayın ama hangi marka yağ garanti içinde, hangi marka garanti dışında bunu net belirleyen bir döküman, bir servis bülteni var mı?
Servisin biri Castrol kullanıyor, diğeri Shell, bir başkası başka bir marka.
Kullanım kılavuzunun neresinde bakımın yetkili servis dışında yapılması halinde aracın garanti dışında kalacağı yazıyor?
Varsa biri bana göstersin. Ama bakımın uygun malzeme ve işçilikle yapılmaması halinde garanti dışı kalacağı yazıyor. Zaten arıza durumunda bu da anlaşılır diye düşünüyorum. Yanlış mıyım? :D
Aslında servisler 90TL'lik yağa 250TL yazmasalar, parça fiyatlarını abartmasalar, yarım saatlik işe Üç saat işçilik yazmasalar, böyle servis fobisi yaşanmaz herkes yetkili servise gider.
Bu durumu yadırgamıyorum çünkü, az emekle çok para kazanmak bu milletin geninde var. :D

ErbekOtomotiv

New member
Şöyle anlatıyım;
Aracınızı bize getirdiğinizde biz is emri acıyoruz orada yapacağımız parçaları ve yagi sistem otomatik veriyor;
Örneğin 75.000 Bakım yapılacak yazdigim anda Çelik Motor sistemi motor yağı diye sizin is emrine atıyor, siz yağı dışarıdan getirdiğinizde ben oradan yağı silmek zorundayım, ben Yağı ordan sildiğimde Çelik motor sizi Yağı değiştirmemiş olarak varsayıyor. Böylece garantide sorun yaşanıyor tam çıkıyor mu bunu bizde bilemiyoruz. Yani olay yağ markası degil sizin sistemde o degisimi gösterememiş olmanız.

gorkemsin

New member
Cevap: Ynt: Istanbul'da tercih ettiğiniz servis hangisi?

Benim servislerde en sevdiğim cümle bu. :D
Diyorum ki, evet aracımın garantiden çıkmasını göze alıyorum, bu eylemi nasıl gerçekleştireceksiniz diye soruyorum yanıt yok.
Yanlış anlamayın ama hangi marka yağ garanti içinde, hangi marka garanti dışında bunu net belirleyen bir döküman, bir servis bülteni var mı?
Servisin biri Castrol kullanıyor, diğeri Shell, bir başkası başka bir marka.
Kullanım kılavuzunun neresinde bakımın yetkili servis dışında yapılması halinde aracın garanti dışında kalacağı yazıyor?
Varsa biri bana göstersin. Ama bakımın uygun malzeme ve işçilikle yapılmaması halinde garanti dışı kalacağı yazıyor. Zaten arıza durumunda bu da anlaşılır diye düşünüyorum. Yanlış mıyım? :D
Aslında servisler 90TL'lik yağa 250TL yazmasalar, parça fiyatlarını abartmasalar, yarım saatlik işe Üç saat işçilik yazmasalar, böyle servis fobisi yaşanmaz herkes yetkili servise gider.
Bu durumu yadırgamıyorum çünkü, az emekle çok para kazanmak bu milletin geninde var. :D
Söylediklerinin her kelimesine katılıyorum. Ben servislerin kullandığı yağdan daha kaliteli örneğin mobil esp 5 30 veya castrol edge 5 30 kullanmak istiyorum aracım garantiden çıkıyor. Ben bu yağların bana dönüşünün daha iyi olacağına inananlardanım. Yukarıda okuyorum araç yağ değiştirmemiş görünüyor ise sistemde programda basit bir düzenleme yapılır ve bu sıkıntı ortadan kaldırılır. Bu çok kolay bir şey ama işte... Tabi servislerde para kazanacak, çelik motorda kazanacak. Kazansın ama çok abartılmasa Rasim kardeşin dediği gibi bizde de servis fobisi oluşmaz.

ErbekOtomotiv

New member
Vallahi sizde haklısınız söylediklerinizde, ama dediğim gibi hani bende ceed kullanıyorum mesela daha gecen gun bakım yaptırdım aynı paraları bende oduyorum keske elimizden biseyler gelse?