yeni ceed navigasyon

huss25

New member
yazılımcı olunca kendimiz mi yazıyormuşuz navigasyon uygulamasını anlamadım :D eğer öyleyse evde akşam ürünü önce üreteyim sonra da yazılımını halledeyim kia ile anlaşayım en iyisi :D
adam halletmiş yazılımcı olması sayesinde bunda anlamayacak ne var

tugia

New member
Turgay Bey,

Dün Kia Gül Al da navigasyonu gördüm. Test aracına montajı yapılmıştı incelemek istedim fakat cihazda yazılım sorunu olduğunu bu nedenle navigasyonun çalışmadığını yakında update yapılacağını söylediler. Birde radyo frekanslarıyla ilgili bir sorun varmış. Cihaz necvox markaydı fakat internet üzerinde daha önce görüdğümüz çin malı cihazların aynısı yazılım olarak, donanımı konusunda bir bilgim yok. Bana dokunmatiği kullanışlı gelmedi aynı zamanda test aracı concept plustı ve start stop olmamasına rağmen navigasyon cihazının çerçevesinde start stop düğmesi boşluğu vardı ve !tıpa! ile kapatılmıştı. Neden bu şekilde diye soruduğumda standart tek tip çerçeve ile üretildiği söylendi. Geri görüş kamerası uygulaması olmadığınıda belirttiler. Ben GT beklediğim için şimdilik taktırmaktan vazgeçtim zaten GT lerinde kesin navigasyonsuz geleceğini söylediler, eğer hatalar düzeltilip daha kullanışlı hale gelirse ve kafama yatarsa taktırabilirim ama şu anki hali ile içime sinmedi. Fiyat olarakta montaj dahil 1500 tl dediler. Sizin
elinizdeki üründe bu tarz sorunlar varmı montaj işlemi bittikten sonra bir tanıtım videsou çekip yüklerseniz navigasyonu bekleyen yüzlerce ceed sahibine ışık tutmuş olursunuz.
Mesut Bey Merhaba;

Yazılım ile ilgili bir sorun varmış evet. Şu anda cihazın sadece multımedya özelliği çalışıyor. fakat geri görüş kamerası uygulanabiliyor. kameranın montaj işçiliği de düşünüldüğünde sanırım bizim fiyatımız onun için biraz yüksek kalmış. çerçeve maalesef bizde de aynı. neden böyle bir detay atlanmış merak konusu. cihaz ile ilgili fotoğraf ve video kaydını en kısa sürede paylaşacağım. İlginize ve özellikle "üslubunuza" çok teşekkür ederim.

ceronimo1978

New member
turgaycım evet haklısın benim de uslub olayına tepem atıyor. daha saygılı bir forum ortamına davet ediyorum herkesi.

selamlar

huss25

New member
her şey bi yana her 3 beş ayda bi şu avrupadaki entegre navigasyonlar niye bize gelmez diye hayıflanıp geri kalmış ülke ikinci sınıf kullanıcı kitlesi olarak hor görülmüş muamelesi hissetmeden edemiyorum ya oda beni yiyip bitiriyor navi geliyor sorunlu yok yazılım çöktü navi çalışmıyor filan abi yeter toplayalım para yapalım kendi arabamızı :((( harbi fena hayıflanıyorum öyle olmaz diyenlerinizi duyuyorum ama bir babayiğit çıksın hisse senedi ihraç etsin araba yapıcam diye güvenilir biri olsun ama tüm sermayemi yatırıcam arkadaş destek olucam valla bıktım avrupalı ve diğer üreticiler tarafından hor görülmekten ve parası haricinde önemsenmemekten

OGZKRT

New member
Şöyleki adam navigasyonu opsiyonle olarak eklediğinde aracın liste fiyat 2-3 lira artıyor bu sefer firma KDV ve ÖTV yide kendi ödemek zorunda kalıyor bu yüzden Kia Türkiyeye navigasyon hizmeti sunmuyor

aLi

Yönetim Ekibi
Arkadaslar lutfen saygi cercevesinde goruslerinizi paylasiniz.Burasi kullanıcıların birbirinin arkadasindan atip tuttugu bi platform degil.Yuzyuze bakiyoruz.

huss25

New member
Şöyleki adam navigasyonu opsiyonle olarak eklediğinde aracın liste fiyat 2-3 lira artıyor bu sefer firma KDV ve ÖTV yide kendi ödemek zorunda kalıyor bu yüzden Kia Türkiyeye navigasyon hizmeti sunmuyor
opsiyon olarak sunsun belki 4 binlira verip alıcam sonuçta firmanın zararı yok bu işte o muhabbeti bende biliyorum bazı firmalar veriyolar opsiyon 5 binliraya navi ama orjinal navi çalışmıyo sıkıntılar var diyolar yani mesele altyapı çalışma yapıp masraf etmek istemiyorlar tamam bizde çok yol çalışması yeni yapılan yollar var duble yollar filan yapıldı firmalar habire güncelleme yapacak masrafların altından kalkamazlar vs ama yol çalışmaları ciddi manada sona yaklaştı artık yapılabilir bence

c@n

Super Moderator
Beyler sakin olun.. bu son uyarıdır... bu uyarı herkes için geçerlidir...

Kadir KURT

New member
Arkadaslar işlerimin yogunlugundan dolayı fazla foruma ugruyamadım.
Konuya baktım da baya bir yorumlar olmus. benim aracımda ki navigasyonun aynısını esse grup altında kia bayilerine dagıtıyorlar.
Bu cihazların aynısını cin de yapan 4 firma var.
Esse grup hangi firma ile anlasıp almıs bilmiyorum ama sadece onun cihazı türkçe o kadar.
Yazılım konusunda ve teknik servis konusunda bana yetersiz geldi.
Kartaldan forumdan bir arkadas kia bayiinde taktırmıs ve navigasyonunu calıstıramamıs cunku yazılım hatası vardı adamların cihaz ile birlikte verdikleri navigasyon yazılımı tamamen hatalıydı.
Beni arayarak bulustuk ve Benim geliştirdiğim yazılımını arkadasın aracına taktık ve gayet güzel calıstı.

Cihazı serviste alan kişiler navigasyonda sorun yasayacaklar hiçbir zaman wifi veya 3g ile internete giremeyecekler DVR kayıt ozelliğini kullanamayacaklar. Bunuda ESSE grup cok iyi biliyor.

Ben iki çeşit yazılımı geliştiriyorum biri igo8 diğeri primo.
igo8 geliştirmem %100 bitmiş durumda stabil sekilde calısıyor Şuanda test işlemlerim bitti.
Primo da ise google harita ve yandex canlı trafik bilgisi işlemlerine ancak baslayabildim.
Nedeni anlık bilgileri almak için internet baglantısı olması gerekli cinden ozel sipariş ile getirttiğim 3g modem ile sonun da internet bağlantısını saglayabildim.
Esse gurubu ben cinden cihazımı getirtmeden once arayıp; sizin cihazınız ile nete giriliyormu dediğimde adamlardan offsayt bir cevap aldım.
İnternet için sözde yazılım bekliyorlarmıs yalanın önde gideni. Yazılımla alakası yok ama milleti bu sekilde kekliyorlar.
Bu cihaza uyumlu Türkiye de satısda olan hiç bir 3g modem YOK. 3G modemlerin hiçbiri bu cihaza uyum sağlamıyor.
Uzun arastırmalarım sonucu uyum saglayan cihazı cinden bulup getirttirdim elimde de bir tane de fazla var :) yedek isteyen olursa veririm diye dusunmustum.
Şimdi internet aracta ne işimize yarayacak. Arac surerken internette sorf yapacak değiliz. Amac anlık trafik bilgilerini almak, google rehberimde gercek güncel devamlı guncellenen firma bilgilerini anında aracında görmek, Yolda giderken istersen canlı tvlere girip internetten TV izlemek veya Facebook twitter hesabından bildirimler yapmak vs onunuz acık herseyi yapabilirsiniz.

Bu yazılımda son asamam da biliyorunuz bizim aracımız da sesli komut sistemi vardı orjinal teypinde ama türkce dil desteği olmadıgı için kimse kullanmıyordu.
Ben türkce dil desteği ile TTS yazılımını kullanarak direksiyonda ki dügme ile araca komutu sesli komutlarımız ile navigasyonda istediğimiz yere gitmemizi saglamak. veya cihazda telefon, muzik dinleme kısacası menüyü sesli kumanda etmek.

Yazılımım bittikten sonra burada size videosunu cekip gönderirim.

Bu cihaz hızlı güzel ama işte güncellenmesi gerekiyor yazılımın geliştirilmesi gerekiyor ama Esse grup bunu yapmaz.
İleride görüşmek üzere (PM ile bana kafanıza takılan birsey olursa ulasabilirsiniz.)

Cihazın ile net kurulum calısmasını yaparken bazı resimler cekmiştim.

Ekli dosyayı görüntüle 457Ekli dosyayı görüntüle 458Ekli dosyayı görüntüle 459Ekli dosyayı görüntüle 460

berkan1981

New member
Arkadaslar işlerimin yogunlugundan dolayı fazla foruma ugruyamadım.
Konuya baktım da baya bir yorumlar olmus. benim aracımda ki navigasyonun aynısını esse grup altında kia bayilerine dagıtıyorlar.
Bu cihazların aynısını cin de yapan 4 firma var.
Esse grup hangi firma ile anlasıp almıs bilmiyorum ama sadece onun cihazı türkçe o kadar.
Yazılım konusunda ve teknik servis konusunda bana yetersiz geldi.
Kartaldan forumdan bir arkadas kia bayiinde taktırmıs ve navigasyonunu calıstıramamıs cunku yazılım hatası vardı adamların cihaz ile birlikte verdikleri navigasyon yazılımı tamamen hatalıydı.
Beni arayarak bulustuk ve Benim geliştirdiğim yazılımını arkadasın aracına taktık ve gayet güzel calıstı.

Cihazı serviste alan kişiler navigasyonda sorun yasayacaklar hiçbir zaman wifi veya 3g ile internete giremeyecekler DVR kayıt ozelliğini kullanamayacaklar. Bunuda ESSE grup cok iyi biliyor.

Ben iki çeşit yazılımı geliştiriyorum biri igo8 diğeri primo.
igo8 geliştirmem %100 bitmiş durumda stabil sekilde calısıyor Şuanda test işlemlerim bitti.
Primo da ise google harita ve yandex canlı trafik bilgisi işlemlerine ancak baslayabildim.
Nedeni anlık bilgileri almak için internet baglantısı olması gerekli cinden ozel sipariş ile getirttiğim 3g modem ile sonun da internet bağlantısını saglayabildim.
Esse gurubu ben cinden cihazımı getirtmeden once arayıp; sizin cihazınız ile nete giriliyormu dediğimde adamlardan offsayt bir cevap aldım.
İnternet için sözde yazılım bekliyorlarmıs yalanın önde gideni. Yazılımla alakası yok ama milleti bu sekilde kekliyorlar.
Bu cihaza uyumlu Türkiye de satısda olan hiç bir 3g modem YOK. 3G modemlerin hiçbiri bu cihaza uyum sağlamıyor.
Uzun arastırmalarım sonucu uyum saglayan cihazı cinden bulup getirttirdim elimde de bir tane de fazla var :) yedek isteyen olursa veririm diye dusunmustum.
Şimdi internet aracta ne işimize yarayacak. Arac surerken internette sorf yapacak değiliz. Amac anlık trafik bilgilerini almak, google rehberimde gercek güncel devamlı guncellenen firma bilgilerini anında aracında görmek, Yolda giderken istersen canlı tvlere girip internetten TV izlemek veya Facebook twitter hesabından bildirimler yapmak vs onunuz acık herseyi yapabilirsiniz.

Bu yazılımda son asamam da biliyorunuz bizim aracımız da sesli komut sistemi vardı orjinal teypinde ama türkce dil desteği olmadıgı için kimse kullanmıyordu.
Ben türkce dil desteği ile TTS yazılımını kullanarak direksiyonda ki dügme ile araca komutu sesli komutlarımız ile navigasyonda istediğimiz yere gitmemizi saglamak. veya cihazda telefon, muzik dinleme kısacası menüyü sesli kumanda etmek.

Yazılımım bittikten sonra burada size videosunu cekip gönderirim.

Bu cihaz hızlı güzel ama işte güncellenmesi gerekiyor yazılımın geliştirilmesi gerekiyor ama Esse grup bunu yapmaz.
İleride görüşmek üzere (PM ile bana kafanıza takılan birsey olursa ulasabilirsiniz.)

Cihazın ile net kurulum calısmasını yaparken bazı resimler cekmiştim.

Ekli dosyayı görüntüle 457Ekli dosyayı görüntüle 458Ekli dosyayı görüntüle 459Ekli dosyayı görüntüle 460
kadir harbiden işin ehlisin sen ya :) ++++11111

vlknylmz

New member
Gelişmeler ne durumda Kadir abi ?

zeg

New member
Bu navigasyon ne zor bir şeymiş taksan bir dert takmasan bir dert
Bu arada yazılımı yapan ve baya emek harcayan kadir bey emeginize sağlık .

onurkeskin

New member
Android cihazi incelemeye gidicem yakinda. Buradan yazarim.

Kadir KURT

New member
Arkadaşlar baya bi uğraştım en son hali ile cihazımı izmit ten bir arkadaşa sattım. Bahsettiklerimi de yaptım tamamladım :) eğlenceli matrak birsey olmuştu. Direksiyondan sesli komutunu da çalıştırmıştım. Gel gelelim kuru fasulyenin faydalarına. Genel olarak s100 platformunda satılan cihazlar biraz sakat bunu cok iyi biliyoruz. Android olanı da bu cihazın s150si yani kesinlikle sorunlar vardır muhakkak ama incelemek lazım. Android her zaman wince den iyidir. Fakat yabancı dorumlarda cihazın çok ağır olunduğunu özellikle GooglePlay da ve internete girdiğinde çok ağır oluyor hata veriyormuş. Android cihazı da inceleyip buraya yazarım. Bu arada bu cihazı kullanıp sorun yasayanlarada yardımcı olabilirim. Cihazın rom yazılımları ile benim yaptığım patch yazılımı halen elimde mevcuttur :) sorununuz olursa PM de atabilirsiniz. Her zaman forumda olamıyorum bu yüzden foruma yazılan mesajlara gec cevap verebilirim. Görüşmek üzere