Kia yetkili saticilari ve yetkili servisleri öneri, görüş ve şikayetleri

Likya

New member
Gül AL Satışta Ahmet ve Nihat beyler çok iyi.
Servis kabulde Cemil bey, Mehmet Ali bey son derece nazik ve efendi kişiler. Diğer teknik elemanlarda işlerini iyi bilen kişiler.
Özellikle Elektrik teknisyenleri, Hüseyin Pektaş işinde 10 numara ,müşteri tatmini ve diyaloğu açısından çok iyi . Kia servinde diğer markaların servislerinde rastlamadığımız ilgi ve alakayı görüyorum. ( Aracta problem olmadığı halde sorduğum sorulara gayet detaylı yanıt veriyorlar ).
Bu arada Topkapı Eresinin de çok iyi olduğunu başka bir arkadaşımdan duydum.

khan

Member
Geçen hafta bakımdan sonra fotoğrafta kırmızı ile belirttiğim yerde kenarları kıvrılmış kabarmış castrol etiketi dikkatimi çekti. Bu etiketi serviste mi yapıştırıyorlar? Daha önce dikkat etmemiştim ama önceden etiket varsa bile kenarlarından kıvrılmış kabarmış bir şekilde olmadığından eminim.

Ekli dosyalar

Srhn

New member
Geçen hafta bakımdan sonra fotoğrafta kırmızı ile belirttiğim yerde kenarları kıvrılmış kabarmış castrol etiketi dikkatimi çekti. Bu etiketi serviste mi yapıştırıyorlar? Daha önce dikkat etmemiştim ama önceden etiket varsa bile kenarlarından kıvrılmış kabarmış bir şekilde olmadığından eminim.

o etiket aracı aldığınızdan beri vardır bendede aynı durum söz konusu sıcaktan altındaki yapışkan etkisini kaybediyo ve kıvrılıyor. Servisin taktığı bişi değil yani

ali gürbüz

New member
Servis degil celik motorda yapistiriliyor.
Araba tirdan inip genel kontrolleri yapilirken yapistiriyorlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

khan

Member
Artık servise güvenim kalmadığı için, servisten çıktıktan sonra araçtaki dikkatimi çeken olumsuz değişikliklerin sebebini servis olarak görmeye başladım. Götürdüğüm 5,7 lt Mobil 1 ESP 5w-30 yağın 0,4 lt sini bana iade edip motora full seviyesinin üzerinde 1lt den fazla yağ koymayı başaran ve hatta telefonla bildirmem üzerine "birşey olmaz kullanın" diyebilen bir servise nasıl güvenebilirim ki.
Fotoğrafta; 2 lt.lik petde, motordan çektiğim fazla yağ görünmektedir.
IMG_3792 (2).JPG

bizim arabalarda yağ miktarı 5 lt zaten (ben mi yanlış hatırlıyorum)

omurkadir

New member
5.4lt mi ne alıyordu sanırım katalogda yazar.

khan

Member
5.3 lt alıyor. Yağ çubuğundaki min-full. işaretleri arası 2,5cm fakat ben yağ seviyesini kontrol ettiğimde full işaretinin 1,7cm üzerindeydi. Telefonla durumu bildirdim, birşey olmaz dediler. Ben güvenemedim ve kendim fazlasını çektim, fotoğraftaki kadar fazladan yağ koyulmuş. Fakat ilginç olan, eğer doğruysa benim götürdüğüm yağın 5,3lt sini kullandıklarına göre bu fazla yağ nereden geldi. Tam süzülmesini beklemeden doldurmuş olabilirler, benim yağı koymayıp kendi açık yağlarından koymuş olabilirler veya servis danışmanının iddiasına göre önce yanlışlıkla kendi yağlarını koyup sonra benim götürdüğüm yağı koymuş olabilirler.

Ama eğer servisin iddiası doğruysa bu bile büyük bir ciddiyetsizlik, çünkü ya yanlış koyduğun yağı boşaltırsın ya da aracın kapasitesine göre üzerini tamamlarsın. Bu fazla yağ koyulmasına mazaret olamaz ki. Ayrıca eğer kontrol etmeden kullansak ve ileride bir sorun çıkmış olsaydı sanırım kullanıcı hatası olarak değerlendirirlerdi.
1 hafta sonra sol öndeki cam düğmelerinin garantiden değişimi için gittiğimde çektiğim yağı da götürdüm gösterdim. Hatalarını kabul edip, telafi yoluna gittiler ve yağı tamamen boşaltıp yeni yağ koymayı teklif ettiler ama kabul etmedim.

Yoğun bakım ünitesine hasta alır gibi arabayı alıp götürüp, aman oraya gitme burada durma gel ancak monitörden atölyeyi izleyebilirsin disiplininindeki bir yerden insan ister istemez daha bir özen ve ciddiyet bekliyor.

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Kia yetkili saticilari ve yetkili servisleri öneri, görüş ve şikayetleri

Yaşadıkları çelik motor a iletmeni tavsiye ederim

TeamPASAOGLU*

khan

Member
Cevap: Ynt: Kia yetkili saticilari ve yetkili servisleri öneri, görüş ve şikayetleri

Yaşadıkları çelik motor a iletmeni tavsiye ederim

TeamPASAOGLU*
Elbette ilettim. Fakat "keşke yağın fazlalığını almasaydınız. Turbo emiş yapıyor onun için yağın biraz fazla olması gerekiyor." gibi mantıksız bir cevap aldım. Sanki bu arabayı imal edenler, o turboyu takanlar bilmiyor da rastgele işaret koymuşlar kontrol çubuğuna, bizimkiler çok daha iyisini biliyor. Servisin hatayı kabul ettiğini söyleyince tavır değişti. " tamam biz şikayet açacağız. Gereken uyarıları yapacağız" mealinde cevap verdiler.

Kadir KURT

New member
KOCAELİ Kayalardan kesinlikle memnun değilim. Adamlar tutturabildiğini yapıyorlar. Hele aracı satsınlar sonra sizi tanımazlar peşinden koştururlar.. Aracımı Kartal dan Tekkardan aldım. Telefon ile Arzu hanım cok yardımcı oldu. Plakam herseyim hazır aracım içeride beni bekliyordu. Servis konusunda birsey diyemeyeceğim ama eminim serviste de iyidirler. Kocaeli Kayalardan lacagınıza Gidin Tekkardan Arzu hanımdan alın.

babıesrar

New member
Erzurum kiada satış kısmında aydın bey çok ilgili biri. Fakat servis berbat. Bi abim sportage aldığında hemen serviste navi taktırmış. Fakat araçtan kalan cd bölümünü vermemişler bizim abi alırken ciddi bi indirim aldığından ses çıkarmamış ama aydın bey 10 ay sonra bugünlerde niye almadın indirm başka o başka deyince abi servisi aradı . Fakat hiç takmadılar. Mahkemeye gitti. Bakalım nolacak ?

babıesrar

New member
Bu arada araç 12000de ama şimdiden ilk bakıma sokmak istiyorum. Anlamadığım şu ki yağ olarak 5 30 mu doldurmalarını istemem lazım ? Bi de başka nelere dikkat etmeliyim ?

zerogravity

New member
Bu arada araç 12000de ama şimdiden ilk bakıma sokmak istiyorum. Anlamadığım şu ki yağ olarak 5 30 mu doldurmalarını istemem lazım ? Bi de başka nelere dikkat etmeliyim ?
5-30 Castrol;) kalan seyler standart, polen filtresini orj taktirma orj65 yerli15tl;)

Kendini bil…

c@n

Super Moderator
Celik motor un Turkiye de urettirdigi filtreler var.. onlar ucuz...:)

TeamPASAOGLU

berkural34

New member
Son haftalarda 30 bin bakimina giren var mi eski kasalarda? Benim arac 30400 oldu bu hafta veya haftaya yaptirmam lazim , nerde ve kaca yaptirdiginizi ogrneebilir miyim ?