Kia yetkili saticilari ve yetkili servisleri öneri, görüş ve şikayetleri

LawyerAnkara

New member
Merhabalar. Forum içerisinde bulamadığım için böyle bir konu başlığı oluşturmak istedim. Her birimiz oldukça yüklü paralar vererek bu "oyuncaklarımıza" sahip oluyoruz yahut olmak için uzun araştırmalar yapıyoruz.
Ancak bazen ilgisiz bir satıcı ya da bilgisiz bir servis elemanı bu tercihimizi çok ciddi bir şekilde etkiliyor.
Bu ve benzeri forumların amacının hem ilgili marka-model hakkında ilgilenenleri bilgilendirmek hem de bu marka temsilcilerinin de kendilerine gerekli mesajları almalarını sağlamak olduğunu düşünüyorum.
Bütün bunları bir araya getirince Kia araç almış olanların alacak olanlara yetkili satıcılar hakkında tavsiyelerde bulunmasının, kullananların ise bakım ve onarımlar için paylaşımlarda bulunmasının fayda getirebileceğini tahmin ediyorum. Ancak tabiki burada hiç bir satıcı-servisin gereksiz reklamını ya da kötülemesini yapmamak lazım. Tecrübe ile bağlantılı paaylaşımlarda bulunulabilirse çok daha doğru olur.
Ben bir paylaşımda bulunmadan önce forum yöneticilerinin bu konuya yaklaşımlarını görmek ve forum kurallarına aykırı olup olmadığı konusunda bilgi vermelerini bekleyeceğim.
Herkese teşekkürler.

gejder

New member
Ynt: Kia yetkili saticilari ve yetkili servisleri öneri, görüş ve şikayetleri

Istanbul Oğuşlara gitmeyin kesinlikle

TeamPASAOGLU*

2berk

New member
Bursa İnallar otomotivi tavsiye ederim. Sadece bir kez gittim şuana kadar ama ilk izlenim gayet iyi. İlgili ve samimi bir servis.

Srhn

New member

Bencede kesinlikle İstanbul Oğuslara gitmeyin

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

LawyerAnkara

New member
Arkadaşlar tekrar selam. Herhalde site kurallarına bir aykırılık yok ki adminlerden bir uyarı ya da düzeltme gelmedi.
O halde ben de görüşlerimi yazabilirim. Ben Ankara'da olmama rağmen aracımı İstanbul Bayraktar Kia'dan aldım. Evet tercihimde fiyat avantajının etkisi muhakkak vardır. Ancak satış temsilcisi Ersin Bey kesinlikle ve kesinlikle işini başarı ile yapıyor. Defalarca telefon ile aradım aracı teslim almadan önce. Her seferinde gayet nazik bir şekilde cevap verdi. Aracı teslim aldım Ankaraya doğru yolda iken aradı; her şey yolunda mı memnun musunuz araçtan diye.
Bazen aklıma bir şey takılıyor ve arıyorum elinden geldiğince yardımcı oluyor.
Araç tüm bayilerde var ve aynı. fiyatlar da 3 aşağı 5 yukarı aynı. Ama bazı bayiler var gittiğinizde "nasılsa bu araba satıyor" diyerek umursamaz bir tavırda davranıyorlar ki en büyük saygısızlık da bu olsa gerek.
Bu nedenle bir çok araç alımı yapmama rağmen şu ana kadar tanıştığım en iyi satıcılardan birisi Bayraktar-Kia 'dan Ersin Bey. Kaldı ki bayinin diğer çalışanları da gittiğimde son derece ilgili idi. Şiddetle tavsiye ederim...

c@n

Super Moderator
Ben hem Tek-Kar'dan (Ayhan Bey) hem de Gül-Al'dan (Nihat Bey ve Ahmet Bey) araç aldım, her ikisinden de yaklaşımları konusunda memnun kaldım...

Servis olarakta ben Gül-Al'a gidiyourm, ilgisi ve alaksı bana çok iyi, Servisteki Mehmet Ali Beyin alakasından özellikle çok memnunum...

Netice olarak, her iki firmayıda tavsiye ederim.

amorusso

New member
Bayraktar.a cok gittim - ilgi alaka ok, ama inatla 5-40 yag koduklari icin servise gitmiyorum, bakim fiyatlari da biraz pahali,
2 ampul degisimie 50 lira para aldilar, fakat soyle bir faydasi oldu artik kendim ampul degistiriyorum :))
Satis mudurunun cok eskiden taniyorum, arac alacaksaniz mutlaka fiyat alin.

Ersu fiyatlari iyi, 5-30 yag koyuyorlar, ilgi alaka guzel, bakim disinda baska teknik sorunlar icin gidilmez, bilenler bilir :)

Eresin topkapiya bazi sorunlar icin gittim ilgi alaka iyi, fiyatlari piyasa seviyesinde.

Gul-aldan 1 araba aldim, taktiklari park sensoru arizaliydi, baska yerden duzelttim, su deposunda sorun vardi hemen degistirdirler,
iligi alaka iyidi , ama sifir arabaya 1 litre mazot bile koymadilar, ust caddedeki benzilige 3 metre kala araba istop etti.
Buyuk konusmayalim ama bir daha ordan araba almam :))

Daha once Andolu kia - Levent'ten 2 araba aldim , servise de gidiyordum, bana gore servisi de 10 numaraydi,
satistaki ilgi de, Celik motor orayi feda etti :) keske en azindan servisi devam etseydi.

ali gürbüz

New member
Konuda sikinti yok tecrubeler ve gorusler saygi cercevesinde paylasilabilir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

metin

New member
istanbul ümraniye gül al tek geçerim M ali nihat bey ahmet bey sigorta birimindeki aynur hanım hepsi 10 numara

BLUE ICE

New member
bakalım bizim bakımda nereye gideceğiz

Sam

New member

Tekkardan 3araba aldik. Bakimlarim devamli orda yapilir. Akraba gibi olduk zaten. Fiyatlar biraz tuzlu gelsede en azindan kafam cok rahat bi kere bile gatantiden olan olaylardan sikinti yasamadim ne olsa isime kosuyolar birazda hersey para degil hem gonul rahatligi hemde ilgi alaka.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

metin

New member
Fatih sanayi sitesi a2 blok no 5 kiadan ayrılan bülent usta dükkan açtı garantisi araçlar bakıma buraya gidebilir 0533 223. 97 74

metin

New member
Yada ara bakımlara buraya gelinebilir ayrıca parça konusunda sıkıntı yok

berkural34

New member
Ara bakimi burda yaptirsak , yetkili servis anlamaz mi ? Garantisi devam eden araclar icin soruyorum.

zerogravity

New member
Neyi nasıl anlayacak? Önce arabadan anlasınlar bize yeter...

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Avrupa yakasında olanlar için ara bakımlar mar otoda çok uygun
Anlaşmalı gereği 7500 km bakımında kullanılan parçalarda belirli iskonto alıyoruz ve Bakım işçilik ücreti alınmıyor
Kesinlikle tavsiye

TeamPASAOGLU*