Kia yetkili saticilari ve yetkili servisleri öneri, görüş ve şikayetleri

Bugra

New member
İstanbul - Avrupa yakasında 2.el araç ekspertiz raporu (kaporta-mekanik) alabileceğim bir servis önerebilir misiniz? Önümüzdeki hafta bir aracı satın almak üzere geleceğim ancak almadan önce kontrol ettirmek istiyorum. Ankara'dan geleceğim, İstanbul'u da pek bilmem açıkçası.

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Kia yetkili saticilari ve yetkili servisleri öneri, görüş ve şikayetleri

İstanbul - Avrupa yakasında 2.el araç ekspertiz raporu (kaporta-mekanik) alabileceğim bir servis önerebilir misiniz? Önümüzdeki hafta bir aracı satın almak üzere geleceğim ancak almadan önce kontrol ettirmek istiyorum. Ankara'dan geleceğim, İstanbul'u da pek bilmem açıkçası.
Alacağınız semt neresi ise ona yakın yer söylerim semt belirt iseniz

TeamPASAOGLU*

Bugra

New member
Cevap: Ynt: Kia yetkili saticilari ve yetkili servisleri öneri, görüş ve şikayetleri

Alacağınız semt neresi ise ona yakın yer söylerim semt belirt iseniz

TeamPASAOGLU*
Araç Beylikdüzü'nde, pazartesi gelip aracı alıp dönmeyi düşünüyorum kısmetse.

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Araç Beylikdüzü'nde, pazartesi gelip aracı alıp dönmeyi düşünüyorum kısmetse.
Ersu yurt Avcılar satış ta mehmet bey yanına gidin benı söyleyin yardimci olur

TeamPASAOGLU*

amorusso

New member
Dun Kia mar oto'ya gidildi. 15.000 bakimi yapildi , Erdal bey'e ve Turgay bey'e ilgileri icin cok tesekkurler.
Fatura arabada kaldi ama sanirim 360 lira civari tuttu, 5-30 yag ve ceed club tr indirimi ile .
Tavsiye olunur, ara bakimlar icin de ozel indirimler var, gidilebilir.

poyrazoruc

New member
Merhabalar,
2011 model Ceed CRDİ/MT aracımı 15.000km bakımı için ( 6200km :D ) DÜZCE TÜRKSEVEN OTOMATİV'e bakım için götürdüm.360 tl ücret alındı.Güleryüz ve ilgiden memnun kaldım.Aracımdan henüz şikayetim olmadığı için sorunlar karşısında tutumları konusunda görüş bildiremeyeceğim.Aynı Serviste 2011 model ellerinde tek kalan şampanya rengi VENGA PANAROMA PLUS ( 52.500TL fiyat söylendi :cool: ) sorduğıumda ise alıcı olmadığımı anlarmışcasına bir soğuklukta hissetmedim değil.
Bakım öncesi ADAPAZARI/SANDIKÇILAR'dan ise bakım için ortalama fiyat sorduğumda ise tel. kişinin acil bir yere yetişircesine 550tl fiyat istemesi beni şaşkına çevirdi.( Aracımıda buradan aldım ve ilk 7.500km bakımı 1.500km de iken burada yapıldı,o zaman da 220tl ücret ödemiştim )
Düzce TÜRKSEVEN otomativ servis olarak küçük ama ilgi ve fiyat bakımndan beni memnun ettiği için tavsiye olunur.

enjanka

New member
Ne diyim, ben kıl adamım. Servis ne yapmış, nereye ne koymuş ya da ne değiştirmiş, en ufak ayrıntısına kadar bakarım. 15000 bakımına Tekkar'a gittim. Bakımdan sonra polen ve hava filtrelerini söküp baktım değiştirilmiş mi diye. Servislerdeki tecrübelerden ve burada yazanlardan sonra bakmadan duramazdım. Sonuç olarak görebildiklerimden sonra İstanbul'da benim için Tekkar var. Araçla ilgili her şikayetim giderildi. Fiyat deseniz, eskiye oranla gayet makul. Bir yanlışlarını görmediğim sürece de Ümraniye'den Kartal'a seve seve giderim.

Bugra

New member
hayırlısıyla arabamı aldım, Ankara'ya geldim. araç şu anda 20bin km de. Ne olur ne olmaz diyerek bir bakıma sokayım diyorum.

Yerini bildigim bir tek meb başayar var Ankara'da. Başka bir uer tavsiyeniz olur mu?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

c@n

Super Moderator
Cevap: Re: Kia yetkili saticilari ve yetkili servisleri öneri, görüş ve şikayetleri

hayırlısıyla arabamı aldım, Ankara'ya geldim. araç şu anda 20bin km de. Ne olur ne olmaz diyerek bir bakıma sokayım diyorum.

Yerini bildigim bir tek meb başayar var Ankara'da. Başka bir uer tavsiyeniz olur mu?

Hayırlısı olsun....

burak_sefa

New member
Cevap: Ynt: Kia yetkili saticilari ve yetkili servisleri öneri, görüş ve şikayetleri

Avrupa yakasında olanlar için ara bakımlar mar otoda çok uygun
Anlaşmalı gereği 7500 km bakımında kullanılan parçalarda belirli iskonto alıyoruz ve Bakım işçilik ücreti alınmıyor
Kesinlikle tavsiye

TeamPASAOGLU*
yusuf abi bu mar otoyu senden duydum banada yakınmış eyüpte yeni açılmış sanırım opel mar falan vardı oralarda aynı kişiler herhalde 30.000 bakımı geldiğinde bir gidip bakacağım.

Şuana kadar hep bayraktara gittim saolsunlar çokta ilgililer fiyatlarda da yardımcı oluyorlar 15.000 bakımını 290TL ye yaptırmıştım yazın 5-40 yağla sanırım. Aracıda ordan almıştık arka cam tuşu sıkışıyordu fabrikasyon herhalde parçayı değiştirmişlerdi garantiden ama usta ilk baktığında daha film yaptırmadığım halde yalandan yere filmmi takıldı cama gibisinden bir şey söylemişti film olmadığı halde yoklama çekti amcam :D bir kerede airbag ışığım yanmıştı darbe sensörü arızalanmıştı onuda garantiden değiştiler yanlız parça stok sorunları var hep 10-15 gün gibi bir süre beklemiştim her iki işlemdede parçaları onun dışında ilgili ve alakalılar.

gorkemsin

New member
Merhabalar.
Arkadaşlar, Nisan ayının 2. haftası aracı 7500 bakımına sokacağım. Daha önce başıma gelen bir olay yüzünden servislerle ilgili çok ama çok hassasım. Kısaca bahsedeyim benim eski aracı serviste boyamışlar yada bana boyalı sattılar. Aracım Opeldi. 6 ay evvel satarken çıktı meydana. Eminmiyim evet. çünkü eski aracımı benden başka kimse kullanmadı. yani başka ihtimal yok.
Aracımı kesinlikle bakım sırasında yalnız bırakmayacağım. Olmaz derseler. bakım sırasında içeri giremezsiniz diyorlarsa son kararımı vermedim ama büyük olasılıkla aracımın garantisini bozacağım. Kendi ustama götüreceğim aracı.
Şimdi bir kaç sorum var.
1) Anadolu yakası veya Avrupa yakası olsun farketmez bana aracımın başında beklememe müsade edecek, beni servisin içine alacak bir kia yetkili servis varmı bildiğiniz?
2) 7500 bakımında 5. 30 denilen yağ kullanılması gerekir anladığım. Doğrumudur?
3) Yeni ceed de bu bakımı yaptıran varmı? Yağ filtresi dışında başka hangi işlemler var bilgisi olan varmıydı?
4) Bu bakımı yaptıranların yakıt tüketim değerlerinde bir farklılık oluştumu?

Çokmu sordum.....

c@n

Super Moderator
7500 bakimi zorunlu bakim olmadigi icin kendi ustanda yaptirabilirsin. Ben oyle yaptim.. yanliz servisyen orjinal yag ve have filtresi al... 7500 bakimi icin servise gitmeye hic gerek yok...;)

TeamPASAOGLU

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Mar Oto eyüp e gidebilirsin hem aracın başında durabilir hemde işçilik ücreti ödemeden parçalardan da yüzde 15 iskonto alabilirsin
Servis müdürü emre bey dir bizleri söyleyerek bu işlemlerden yararlanabikirsin

TeamPASAOGLU*

shark

New member

Bayraktardan aldım, beyaz istiyordum, yok dediler showroomdaki son siyah olduğu söylenen aracı aldım. Ben aldıktan birkaç gun sonra showroom a beyaz getirdiler. Bu yuzden onlara guvenemiyorum. Servise gul-al gidiyorum, Mehmet ali bey çok ilgili, her sorunumla ilgileniyor, en önemlisi bakım sırasında aracın yanında bekleyebiliyorum :D

gorkemsin

New member
Cevap: Re: Kia yetkili saticilari ve yetkili servisleri öneri, görüş ve şikayetleri

7500 bakimi zorunlu bakim olmadigi icin kendi ustanda yaptirabilirsin. Ben oyle yaptim.. yanliz servisyen orjinal yag ve have filtresi al... 7500 bakimi icin servise gitmeye hic gerek yok...;)

TeamPASAOGLU
can ya senin dediğin gibi yapacağım yada yusuf abinin dediğini. fırsat bulabilirsem madem işçilikte almıyorlar eyüp e gidebilirim. fırsat bulamazsam bostancıda benim ustaya götürürüm.

peki birşey soracağım. bana tavsiye edeceğin yağ angisidir. bir kere 5. 30 olacak yağ dimi 7500 km için. birde yakıt tüketiminde bir fark oldumu 7500 bakımından sonra merak ediyorum.

c@n

Super Moderator
Ben 5-30 kullandim... yakiti biraz etkileyecektir ama cok degil... asil 15.000 den sonra biraz oturuyor...

TeamPASAOGLU

metin

New member
Gül al kianın kullandığı reinol 5/30 yağ mevcuttur satılıklar bölümünden bakabilirsiniz

06meto06

New member

hayırlı olsun ,
birde konya yolunda opis in yanında kia var ben arabamı ordan aldım ilgi alaka çok iyi..