Araç tavsiyesi

aLi

Yönetim Ekibi
Otomatik deseydin alacağın dizel - otomatik kombinasyonları fazlaca yok. Bunları herkez biliyor zaten. Özellikle dur kalak trafiği fazla olan şehirlerde otomatikten yana seçime dikkat etmek gerek. Manuel alırsan seçenek hayli fazla. Focus,, i30, golf, leon, 308 farketmez. Fiyat performans ve albenisi açısından sizi hangisi tatmin ediyorsa bence rahatlıkla alınabilir. Yeni focus bence biraz daha ağır basıyor ama hiç kullanmadım. Skodanın sadece üst segmentlerini tavsiye edebilirim. Zira kalite açısından diğerlerinin biraz gerisindeler. Aslında TSİ motor düşünseydi, yeni kasa 1,4 TSİ passat 71 000 tl liste fiyatı ile benim tam hayalimdeki araç. KAlite, güvenlik, iç hacim, bagaj, tasarım, karizma, ikinci elindeki güven vs.... ne ararsan var. En boşu ile en dolusunun güvenliği birebir aynı. Konfor odaklı paket farkları var sadece. Yakıt uzun yolda dizelden farksız. 1400 - 4000 rpm sabit tork veriyor ve alt devirlerde dahi çok canlı motoru var. İlk üretimlerdeki birkaç eksikliklerde yeni motorlarda kesinlikle yok. Şehiriçi dur kalklarda alışana kadar 1-2 lt. fazla yakabilir.
Benzinli sıkıntı abi,dizelin psikolojisi bi baska ama benim icin. Valide icin aslinda benzinli olmus dizel olmus sıkıntı yok.Ama benzinin gidisati belli verdigim her kurus cope atiliyor gibi geliyor.

Audi A3 sedan attraction. Dizel otomatik cam tavan demek isterdim ama + 22000 lazım:( Ama diyebilirim ki kesinlikle jetta olmamalı. Skoda rapid yada octavia diyenlerdenim ali abi
A3 1.6 TDI 110 hp Attraction S tronic 88.360 ₺

cok para :) Bakicaz Rapid yada Octavia'ya begenicek mi bilmem ama bi gidip bakmak lazim.

Batum

New member
Skoda Octavia 1.6 tdi dsg olabilir yeni kasası gayet güzel.

akrepkral86

New member
Sedan istiyorsa bana kalırsa yeni passat düşünsün derim çok güzel araba

c@n

Super Moderator
Bence skoda octavia dizel otomatik elegance...:) bence parasina en mantikli arac...

Ayrica Golf de olabilir..

Ama bence sifir yerine guzel bir ikinci el, az km de cok daha mantikli olur..

Birde aklima geldi, benim kizen bmw 1.16 aldi, joy edition.. 86 bin tl, sunroof lu ve 3 yil bakim hediyeli... Evet butcenin biraz disinda ama o bir bmw ve cok guzel.. Ve bos degil, xenon geri gorus kamerasi vs baya dolu.. 8 ileri otomatik olduguni unutmayalim bu arada...:)

slhyldz

New member
Illa sedan ve dizel ise, yeni passati 80-85 000 tl ye en bosunu anca alirsin. Oda aklinizda bulunsun tabiki sonucta mukemmel bir araba. Bayiye gidip almasanizda incelemenizi tavsiye ederim.
O zaman size yeni sedan focusu tavsiye ederim. C sinifinin en iyi yol tutan araci. Motoruda gayet basarilidir. Gucu alt devirlerdeki canliligi cok iyi. Yakit zaten malumunuz. Biraz bagaji sinifinin gerisinde ama tarifinize gore alacaginiz arac.
Oda olmaz derseniz alin bir jetta gitsin.

amorusso

New member
Gecen haftalarda 1 gün 1.4 TSİ dsg passat cc kullandım, çok beğendim, gerçi hep düz yoldu ama bayağı seri geldi bana :)

Palermo75

New member
o fiyatlara benzinli sportage alın daha mantıklı derim ben
gercı kia macerası olmus ama sıfır olunca bırde sportage olunca bence hayır demez dıye dusunuyorum

alicanım

Member
Tavsiye edilen marka ve modeller farklı farklı neden kia markası ve modelleri gündeme gelmemiş?Bu marka ve hyundayi marka ve modellerinin tavsiye edilmemesi garibime gitti.Ben bir çok markanın modellerine bakarak ve deneyerek kia Rio'da karar kıldım ve pişman değilim.Şimdi gördüğüm kadarıyla başkalarına veya birilerine önerilmiyor acaba biz kia almakla hata mı yaptık?

c@n

Super Moderator
Dikkat edersen ilk Ali'nin ilk mesajinda annesinin kia istemedigini yaziyor.. Bu sebep ile kimse kia grubundan tavsiye de bulunmadi...

aLi

Yönetim Ekibi
Tavsiye edilen marka ve modeller farklı farklı neden kia markası ve modelleri gündeme gelmemiş?Bu marka ve hyundayi marka ve modellerinin tavsiye edilmemesi garibime gitti.Ben bir çok markanın modellerine bakarak ve deneyerek kia Rio'da karar kıldım ve pişman değilim.Şimdi gördüğüm kadarıyla başkalarına veya birilerine önerilmiyor acaba biz kia almakla hata mı yaptık?
Evet adaş Can abi de söylemiş valide kia istemedigi icin arkadaslar onermedi. Senin kia almanda sıkıntı yok yani

aLi

Yönetim Ekibi
ya cok alakasiz bi karsilastirma olucak ama.

skoda spaceback mi

1.6 TDI CR DSG / 90 HP
CO2: 118 g/100km

-

62.000 TL

hyundai elantra mi
ELANTRA 1.6 CRDi ELITE OTM. (DİZEL)84.394 TL79.990 TL

skoda octavia mi
1.6 TDI CR DSG / 105 HP
CO2: 102 g/100km

80.900 TL

c@n

Super Moderator
Bu üçü arasında Octavia tabi kide... Ama limitin dışı dersen, Rapid Spaceback... Hyundai bence sıfır alınmaz, Elantra nedense çok tutmadı, ikinci elde sıkıntı yaratır..

Skoda düşünürseniz haberim olsun, Yüce Motor'da tanıdıklarım var, en iyi fiyatı almaya çalışırız.

aLi

Yönetim Ekibi
Tamam abi Skodaya dogru gidiyoruz hayirlisi :)

Berkan

New member
@aLi skoda iyidir tek begendigim vw grubu araç. buarada ciddi niyet varsa bir tanıdık var yardımcı olabilir

aLi

Yönetim Ekibi
Valideyle en uygun zamanda gidip bakicaz. Bi test surusu filan yapalim haber vericem sizlere.

slhyldz

New member
Test sürüşünü biraz uzun yapmanızı tavsiye ederim. Kısa mesafede bütün sıfır araçlarda olumlu sonuç alınır.