Araç tavsiyesi

aLi

Yönetim Ekibi
Mart sonu yada Nisan gibi valide bi arac almayi dusunuyor. Kia ya karsi sempatisi yok ne yazik ki :) Daha once basimizdan fren problemli bir Picanto ve sonrasinda zorunluluktan dolayi Rio macerasi gecti.

2.elde ikna etmek biraz zor gibi."0" almaktan yana.

Kafasindaki arac Jetta.

Jetta'ya alternatif neler olabilir.Tavsiyelere ihtiyacim var.

Berkan

New member
abi kriter ve üst limiti ver ben bir kurcalıyım :D

aLi

Yönetim Ekibi
Kralsin Berkan :)

Dizel olacak. Manuel de olabilir otomatikte sıkıntı yok.Segment olarak B istemiyor ama belki i20 de diretebilriim. Üst limit 75

Bi kere alayim sıkıntısız kullanayim derdinde.

Berkan

New member
sınıfın en irisi i20 zaten pekde B gibi değil b buçuk :D yenide araç

jetta desek tam sirket arabası highline olmadan çok cirkin gozukuyor. onun yerine golf daha mantıklı 110hp'lik tdi bluemotinlar var tabi kim bilir nezaman teslim günü veriyorlar:cool:

ona okadar para dökmek yerine rapid- a3 şasili rapid spaceback(en babası 65'e falan geliyor) - abartırsak octavia (en dolu pakette manuel bir alt pakette dsg)
abartıp yerden yüksek araç cogu annenin gönlünü calabilir Yeti dizel.(skoda için yardımcı olmayada calısabilrim)

tipini nekadar sevmesemde corolla-auris-leon'da olabilir. hepsi 0 tabi

aLi

Yönetim Ekibi
Gecen arkadasin sirket arabasini denedim Corolla. Abi ne kadar alcak araba o ya, cogu kasiste sürttü alti.

Skoda icin ne der bilmiyorum vallahi hic lafi gecmedi bugune kadar :)

Rapid Spaceback B segmenti galiba olculeri hemen hemen B segmenti ile ayni. Yada B+ diyelim

Baksa secenek var mi Berkan.

inimicus

New member
Bence Yeti dizel elegance olur. Hem az yakar, hem de sorunsuz bir araba. Yerden görece olarak yüksek olması da iyi. Manueli 73, DSG'si 78 bin lira. Ben bile gaz kesiyorum Yeti'ye ara sıra :)

Berkan

New member
rapid b tabi yada b+ aynen

--

tipi cok hosuma giden yeni 308 ve alfa guiletta

son olarak focus var

fantazi grubunda anne severmi bilmiyorum ama

citroen kaktüs var

peugeot 2008

ve ford b-max var :cool:

aLi

Yönetim Ekibi
O kaktus u gecen valideye soyledim bana ne dedi biliyomusun.

"bizde sana arabadan anliyosun diye yardim et dedik" "önerdigin arabaya bak" dedi kurudum kaldim :)

inimicus

New member
Ahaha. iyiymiş. O zaman arabadan anlıyor valla. Ben de hiç ısınamadım o arabaya. Ne olduğu belli değil.

aLi

Yönetim Ekibi
Aynen abi anliyor ufaktan :) Yeti'yide begenmez abi o yüzden hic soylemeye gerek yok.

Kafayi Jettaya takmis ama fiyatlara baksana.En bosu 71.400

Yeni Jetta 1.6 TDI 105 PSTrendline71.400 TL
Yeni Jetta 1.6 TDI 105 PS DSGTrendline78.300 TL
Yeni Jetta 1.6 TDI 105 PSComfortline78.400 TL
Yeni Jetta 1.6 TDI 105 PS DSGComfortline85.300 TL

Berkan

New member
vallahi yazık günah boşline hemde 4lastik+kaporta edition

anemon

New member
bende skoda rapid öneririm küçük denirse octavia. Ceed ile ilgilenmeden önce favorim olan skoda rapid modelini çok inceledim kesinlikle kusursuz bir araba.

leonine25

Active member
sınıfın en irisi i20 zaten pekde B gibi değil b buçuk :D yenide araç

jetta desek tam sirket arabası highline olmadan çok cirkin gozukuyor. onun yerine golf daha mantıklı 110hp'lik tdi bluemotinlar var tabi kim bilir nezaman teslim günü veriyorlar:cool:

ona okadar para dökmek yerine rapid- a3 şasili rapid spaceback(en babası 65'e falan geliyor) - abartırsak octavia (en dolu pakette manuel bir alt pakette dsg)
abartıp yerden yüksek araç cogu annenin gönlünü calabilir Yeti dizel.(skoda için yardımcı olmayada calısabilrim)

tipini nekadar sevmesemde corolla-auris-leon'da olabilir. hepsi 0 tabi
jetta highline yerine Passat comfortline almak daha mantıklı :)

rapid spaceback en mantıklı olanı diye düşünüyorum.

slhyldz

New member
İ30 için ne diyor? Kia ile aynı görüştemi?
Kralsin Berkan :)

Dizel olacak. Manuel de olabilir otomatikte sıkıntı yok.Segment olarak B istemiyor ama belki i20 de diretebilriim. Üst limit 75

Bi kere alayim sıkıntısız kullanayim derdinde.

pepe

Active member
Yapma Berkan Allahaşkına...senin aracın bundan çok daha yakışıklı...

Yeni 308'in tek beğendiğim noktası stop ışıkları:) akşam arkadan çok güzel görünüyorlar...ha bir de hdi motorun yakıt tüketimi...

akrepkral86

New member
Bence Jetta düşünüyorsanız onun yerine golf alsanız daha iyi olur hem kasa yeni hemde jettadan çok daha üstün bence golf comfortline bence anneniz için yeterli olacaktır

slhyldz

New member
Otomatik deseydin alacağın dizel - otomatik kombinasyonları fazlaca yok. Bunları herkez biliyor zaten. Özellikle dur kalak trafiği fazla olan şehirlerde otomatikten yana seçime dikkat etmek gerek. Manuel alırsan seçenek hayli fazla. Focus,, i30, golf, leon, 308 farketmez. Fiyat performans ve albenisi açısından sizi hangisi tatmin ediyorsa bence rahatlıkla alınabilir. Yeni focus bence biraz daha ağır basıyor ama hiç kullanmadım. Skodanın sadece üst segmentlerini tavsiye edebilirim. Zira kalite açısından diğerlerinin biraz gerisindeler. Aslında TSİ motor düşünseydi, yeni kasa 1,4 TSİ passat 71 000 tl liste fiyatı ile benim tam hayalimdeki araç. KAlite, güvenlik, iç hacim, bagaj, tasarım, karizma, ikinci elindeki güven vs.... ne ararsan var. En boşu ile en dolusunun güvenliği birebir aynı. Konfor odaklı paket farkları var sadece. Yakıt uzun yolda dizelden farksız. 1400 - 4000 rpm sabit tork veriyor ve alt devirlerde dahi çok canlı motoru var. İlk üretimlerdeki birkaç eksikliklerde yeni motorlarda kesinlikle yok. Şehiriçi dur kalklarda alışana kadar 1-2 lt. fazla yakabilir.
Mart sonu yada Nisan gibi valide bi arac almayi dusunuyor. Kia ya karsi sempatisi yok ne yazik ki :) Daha once basimizdan fren problemli bir Picanto ve sonrasinda zorunluluktan dolayi Rio macerasi gecti.

2.elde ikna etmek biraz zor gibi."0" almaktan yana.

Kafasindaki arac Jetta.

Jetta'ya alternatif neler olabilir.Tavsiyelere ihtiyacim var.

ERGE

New member
Audi A3 sedan attraction. Dizel otomatik cam tavan demek isterdim ama + 22000 lazım:( Ama diyebilirim ki kesinlikle jetta olmamalı. Skoda rapid yada octavia diyenlerdenim ali abi