yeni kia ceed 136 hp DCT alacaklara duyurulur !!!

akrepkral86

New member
Aynen Berkan araç tam durmadıkça maalesef 2'den 1'e atmıyor vites araç hep 2'de gitmek istiyor onun için dediğin gibi sıkışık trafikte kavramaya zarar vermemesi adına vitesi manuele almak gerekir:cool:

Berkan

New member
Aynen Berkan araç tam durmadıkça maalesef 2'den 1'e atmıyor vites araç hep 2'de gitmek istiyor onun için dediğin gibi sıkışık trafikte kavramaya zarar vermemesi adına vitesi manuele almak gerekir:cool:
dct ceed'dede varmı bu 2 dee kalkma istegi ? yoksa vw grubun ekonomik ayarlı dsgsinden ötürümü sadece :D

akrepkral86

New member
Abi dsg'yi bilmem ama dediğim gibi araç 2'de giderken durmadan 1'e atmıyor şanzıman ancak biraz gaza basarsan 1'e atıp hızlanmak istiyor

c@n

Super Moderator
Arac tam olarak durunca dsg ve edc vitesi bosa alir. Edc tam durmadan 1 e atar dsg ise atmiyor, dsg nin bu kadar hata cikarmasinin sebebi de bu. Dsg de sikisik trafikte ya manuel ya da sport modda kullanmak lazim o yuzden...

ppqwerty

New member
Herkese merhabalar;
Forum'u gezdim ancak ikinci el ilanların olduğu herhangi bir alan bulamadım maalesef,o yüzden buraya yazıyorum.
Ben ikinci el temiz 2013 ve üstü kia ceed premium arıyorum.
Eğer forumdan birisi aracını satmak isterse alıcı olabilirim.
Teşekkür ederim.

byhard

New member
Kapitalizmin oyununa gelmeyin millet biraz düşünün son yıllarda artık araçlar hep otomatik çıkmaya başladı ve hep sorunlu bunlar amerikanın oyunu :D adamlar artık bir sistem kurmuşlar belli bir kullanımdan sonra o parça o beyin istesen istemesen de bozuluyor ee sonucunda sende mecburen bu parçayı değişiyorsun birde garanti olmadı mı ocağın söner. yapmayın bırakın bu otomatik sevdasını araba sürmek zevk işidir rahatlık değil :) kiada uyanık manuelini getirmiyor bunun getirsene onu adam gibi alıp sürelim ne yapın ne edin manuel alın eski yeni fark etmez sıfır sıkıntı :)

ybncii

New member
dct ceed'dede varmı bu 2 dee kalkma istegi ? yoksa vw grubun ekonomik ayarlı dsgsinden ötürümü sadece :D
şu anda ne durumda aracınız kaç km ye geldi bize biraz bilgi verirmisiniz ? Bir de merak ediyorum yokuş kalkış sistemi nasıl çalışıyor. 2-3 sn aracı tutup bırakıyormu yoksa vosvosta olduğu gibi siz gaza basana kadar bekliyormu ? ( auto hold olması lazım sanırım özelliğin adı vag grubunda onda rampa aşağı veya yukarı fark etmiyor anladığım kadarıyla durduğunuz an ayağınızı frenden çekmeniz yeterli siz isterseniz 1 saat sonra kalkın o zamana kadar tutuyor aracı )

Berkan

New member
şu anda ne durumda aracınız kaç km ye geldi bize biraz bilgi verirmisiniz ? Bir de merak ediyorum yokuş kalkış sistemi nasıl çalışıyor. 2-3 sn aracı tutup bırakıyormu yoksa vosvosta olduğu gibi siz gaza basana kadar bekliyormu ? ( auto hold olması lazım sanırım özelliğin adı vag grubunda onda rampa aşağı veya yukarı fark etmiyor anladığım kadarıyla durduğunuz an ayağınızı frenden çekmeniz yeterli siz isterseniz 1 saat sonra kalkın o zamana kadar tutuyor aracı )
yeni dctli ceedi kısmet olmadı denemek yada kullanmak. auto hold aynen tam tarif ettiginiz ozellik.dur kalklarda ayagı frene basmanıza gerek kalmıyor evet ama yokusta sonsuz sürede tutup tutmadıgını bilmiyorum. normal sartlarda dsg zaten geri kaydıran bir sanzıman

benim aracım 2013 manuel 45binde şuanda.
yokusta (inerken yada geri geri kalkarken) debriyaja bastıgınız anda devreye giriyor ve frenleri kilitliyor 3(yada 5di unuttum valla kafa gitti) saniye ayagınızı tüm pedallardan dahil ceksenizde duruyor, süresi dolunca salıyor, o 3 saniye içinde kalkarken normal düz yolda kalkarkenki gazda azcık fazla vermek gerekiyor sadece, düzdeki gibi normal gazla frenler tuttugu için biraz zorluyor stop etcek gibi olabiliyor.

ybncii

New member
O yüzden dct li bir arkadaş yorum yaparsa iyi olacaktır

Sent from my iPhone using Tapatalk

asil

Yasaklı Üye
Merhaba arkadaşlar...yeni makyajlı ceed daha önce test etmiştim ama çok kısa bir sürüşdü abim bursada görevli olunca yeni ceed consept plas otomatik dct aldık ist bursaya götürdüm ve en azından burda yapılan yorumlar biraz kafamı karıştırmıştı gerçekten çokmu kötü falan diye ailece ceed koleksiyonu var bizde nedense başka marka araçlara bakıp yine ceed e geri dönüyoruz 5 ni ceed diyebilirim ceed otomatik kullanıcısı olarak kendi aracımla bursaya çok gidip geliyorum canımı sıkan tek nokta yalova'dan sonra rampa çıkışlarında yanımdan geçen ufak arabalar bile kaçıp gidiyor kendi kendime en güçlü motor kullanıyorum ama bağırtmadan aracı çıkamıyorum doğrusu aslında çok hızlı ve agrasif kullanıcıyım ama bir okadarda dikkatli kullanırım...yeni makyajlı ceed .ses yalıtım .süspansiyon iyileştirmeler hissediliyor en önemli merak ettiğim dct şanzuman bazı arkadaşlar araç ikinci viteste kalkıyor bazen dedikleri gibi oluyor ama gaza biraz dokununca çokta önemli olmadığıanlaşılıyor... ama gerçekten araç performans olarak çok iyi gaza sanki ben değil başkası basıyor hele rampalarda tork gücü inanılmaz hissediliyor hatta rampada bir kaç marka arabayla dalaştık marka vermiyim yok böyle bir atak üstelik basmıyorum 1,500 devirde tork inanılmaz hissettiriyor bide motor gücüde 136 olunca tadından doyamadım hiç yol bitmesin istedim...ama şuda bir geçek şehir içi yoğun trafik olan yerlerde tam otomatik konforunu asla vermiyor onuda belirtiyim yakıt olarak sıfır araç 5 litre yaktı çoğunlukla rampa çıktım performans inanılmaz...kendi aracımdan çok memnunum kısmet olursa yeni kasa çıkınca beğenirsem kasayı değiştiriim yoksa dct için değiştirmeye gerek yok bence.. 2 resim ekledim cantlar çok güzel gece ayrı bir havası oluyor ama sirius renkte başka duruyor...yordum sizi kusura bakmayın

slhyldz

New member
[MENTION=1266]asil[/MENTION] Güle güle kullan rengide çok hoşmuş. Yalnız yazından hiçbirşey anlamadım. Bir tarafta araba yokuşları çıkmıyor gelen giden geçiyor demişssin. Bir taraftanda 1500 devirden itibaren kim gelirse gelsin farketmez, inanılmaz bir tork var vs... :)

asil

Yasaklı Üye
salih bey öncelikle çok teşekkür ederim..yazım biraz uzun belki ondan tam olarak anlatamadım kendimi kendi aracım makyajsız ceed tam otomatik yani kendi aracımla çok gittim bursaya onu demek istedim bu aracı abime aldık bursada oturduğu için ist-bursaya ben götürdüm yani bu araç benim değil kendi aracımla giderken gelen giden geçiyor demek istedim ...

@asil Güle güle kullan rengide çok hoşmuş. Yalnız yazından hiçbirşey anlamadım. Bir tarafta araba yokuşları çıkmıyor gelen giden geçiyor demişssin. Bir taraftanda 1500 devirden itibaren kim gelirse gelsin farketmez, inanılmaz bir tork var vs... :)

consciences

New member
Yeni kia ceed dct süper. Rampa da neymiş. Sanki mercedes kullanıyorum. Yakıt uzun yolda 6 litre. araç 1600 km de.

akrepkral86

New member
Evet abi otopark ekibi güzel test yapmışlar fakat daha ayrıntılı bir test yapılabilirdi mesela aracın arka koltuğunu ve bagajını hiç göstermemişler ayrıca testi hep boş alanda yapmışlar ben trafikte şehiriçide denemelerini tercih ederdim diğer eski araç testlerini hep öyle yapıyorlardı birde panpalarla pov kısmı vardı ondada iki üç kişi sohbet ortamında arabayla ilgili tecrübelerini aktarıyorlardı ben yaklaşık bir yıldır bu siteyi takip ediyorum ama ekipte şu anda yenilenme var dogan kabak gibi profesyonel bir isimde ekibe katıldı bu yüzden böyle üstünkörü bir test yapmışlar ileride talep olursa yeniden ceed'i test edebilirler diye düşünüyorum.:cool:

alicanım

Member
Salih Yıldız arkadaşın ceed'in yeni şanzımanlı modeli ile ilgili bir test videosunu izledim.Testi yapan otopark com diye bir firma dört dörtlük bir araba olduğunu sorun olarak belirtilen hiç bir şeyin olmadığını testler sonucu açıklamalar yaptı.Ben Rio'yu almadan öncede böyle bir video seyredip aldım ve de çok memnunum seyrettiğim videoda bende olumlu izlenim bırakmıştı.Diğerlerini görüşü kendi düşünceleri saygı duyarım.

Son düzenleme:

akif_ulucay

New member
arkadaşlar kolay gelsin 7ileri yeni ceed kullanıyorum ve yay takmak istiyorum makyajsız olan ceedlerle bu yeni ceed aynı yayımı kullanıyor acaba yoksa bunun için yay farklımı oluyor bilgisi olan varmı acaba?

turkeril

New member
arkadaşlar kolay gelsin 7ileri yeni ceed kullanıyorum ve yay takmak istiyorum makyajsız olan ceedlerle bu yeni ceed aynı yayımı kullanıyor acaba yoksa bunun için yay farklımı oluyor bilgisi olan varmı acaba?
Bilgim yok fakat makyajlılarda süspansiyon sistemi elden geçti. Yay değşikliği olmuş olabilir ama teyit etmek lazım. En mantıklısı bir servise danışmak.

akif_ulucay

New member
teşekkür ederim fakat servis spor yaydan anlamaz.eski ceed ile şimdiki ceed aynı kodlu yayımı kulanıyor onu sormak lazım o zaman eğer orjinal yaylarında farklılık yoksa eskisi için olan spor yaylar kulanılabilir doğrumu?