2012-2014 10-35 bin KM arası Kia Ceed Premium Arıyorum

MuSTaNG

New member
Şimdi arabayı bulayim dedim araba satılmış galiba.. 3 aydır satılamayan arabanın 2 gün reklamını yaptım araba sitede yok :D:D:D

faziletmend

New member
amacım kimseyi kötülemek değil yanlış anlaşılmasın. kia bayilerinin de hiçbirini tanımam.
fakat yazdığım diyaloglar geçince ihale ile alınan arabayı gerçekten detaylı kontrol edip mi satıyorlar ben güvenemedim.

Aslında oğuşlar benim en iyi ve yakından tanıdığım bayiidir sahibine kadarda beni herkes tanır, ustaları müthiş derecede iyidir her biri ayrı ayrı ilgilenirler arabayla ancak bi takım bana göre ufak sıkıntılar yaşadık o yüzden pek gitmemeye çalışıyorum oraya, gül-al'ıda burda çok iyi tanıyanlar var erbek oto size yardımcı olacaktır olurda araba bulunamazsa biz yardımcı olalım.. Can abim bende yeni haberdar oldum bu çelik motor'un ihaleyle araba satmasından 3 aydır ellerinde GT'nin test arabası var satamıyolarmış bizim arkadaş bilseydik alırdım nolcak ki garantili araba sonuçta dedi fiyatıda 57.5'tu galiba..

slhyldz

New member
Sen ben satamayız ama onlar peynir ekmek gibi araba alıp satıyorlar. Acayipte kar yapıyorlar. Ceed almadan önce yeni kasa otomatik cerato bakıyordum. 8 ay önce 2011 concept sanrooflusu 34000-35000 tl ye pazarlık ediyordum. Bayiler bu ihaleli araçları 39.000 tl yazıyorlardı ve yok satıyorlardı. Sahibindendeki adamlar 35.000 tlye haftalarca satamıyordu.
Pendikte bir galeri var. Benim aracı vereyim ona 1 hafta içinde 40.000 tlye okutur. Ben yazsam kimse aramaz bile. :D

QUOTE=rayen;82993]Ben olsam bayiliği bırakırım :D[/QUOTE]

Serkan OĞUZ

New member
İsmail bey bahsettiğiniz rakamlara Premium bence çok zor. Şahsen 15 gün önce aracımı satmayı düşündüm şimdilik askıya aldım.Sizin istediğiniz gibi beyaz renk 31.000km'de daha 3 gün önce servis bakımı yapıldı.Pedal naylonları bile duruyor. Böyle bir aracı büyük konuşmak istemem ama 62.000TL gibi bir rakama asla vermeyi düşünmem. Çok sıkışık biri denk gelecek ki bir ihtimal ancak o zaman böyle fiyata bulunabilir. Onunda ne kadar temiz çıkacağı bilinmez. Hayırlısı olsun umarım istediğiniz aracı bulursunuz güzel bir araç memnun kalırsınız.

faziletmend

New member
kısmet tabi bakıyorum. dün kendi aracımı sattım, normalde vermem dediğim fiyatın altına anca gitti.
bedelli, yılsonu sıfır fırsatları ve kış önü olmasından dolayı piyasada alıcı az.
ciddi ihtiyacını yoksa bence şu an satmayın.
İsmail bey bahsettiğiniz rakamlara Premium bence çok zor. Şahsen 15 gün önce aracımı satmayı düşündüm şimdilik askıya aldım.Sizin istediğiniz gibi beyaz renk 31.000km'de daha 3 gün önce servis bakımı yapıldı.Pedal naylonları bile duruyor. Böyle bir aracı büyük konuşmak istemem ama 62.000TL gibi bir rakama asla vermeyi düşünmem. Çok sıkışık biri denk gelecek ki bir ihtimal ancak o zaman böyle fiyata bulunabilir. Onunda ne kadar temiz çıkacağı bilinmez. Hayırlısı olsun umarım istediğiniz aracı bulursunuz güzel bir araç memnun kalırsınız.

Serkan OĞUZ

New member
kısmet tabi bakıyorum. dün kendi aracımı sattım, normalde vermem dediğim fiyatın altına anca gitti.
bedelli, yılsonu sıfır fırsatları ve kış önü olmasından dolayı piyasada alıcı az.
ciddi ihtiyacını yoksa bence şu an satmayın.
Hayırlısı olsun aracınızı satmışsınız, en kısa zamanda temiz ve hesaplı bir araç bulursunuz inşallah.Şükür aciliyet ve ciddi ihtiyaç söz konusu değil, farklı düşüncem var ama acele etmiyorum.Piyasa oldukça durgun ve olması gerektiği gibi değil.

faziletmend

New member
aracın piyasası ile ilgili ciddi kaygılarım oluşmaya başladı.
bir arkadaşımdan aracını piyasayı öğrenmek amaçlı ilana koymasını rica ettim. 2013 model uygun da fiyat yazmasına rağmen bir haftada sadece 1 mesaj ve 1-2 galeri aramış.
Aradığım niteliklerde 60a alsam aynı fiyata satamam diye düşünmeye başladım.

Serkan OĞUZ

New member
Yıl sonu sıfır araç kampanyaları oldukça etkiliyor,ayrıca ikinci el piyasası son 2 aydır iyice durgunluğa girdi. Bunların etkisi çok fazla.Ayrıca Kia markası ve bu araçların kalitesini bilmeyen insanlarında olması sonucu bu ciddi ücretleri bu araca vermeye cesaret edecek kişilerin az olması etkiliyor:) Kia markası al sat yapıp para kazanmak konusunda çok hareketli bir marka değil ama kullanıcı olarak düşünüldüğünde bu riske girmeye fazlasıyla değecek bir marka.

faziletmend

New member
Benim amacım alsat değil.
3-4 sene huzurla binmek istiyorum. Ama olurda acil bir ihtiyaç çıkar, ya da aracı benimseyemez de satarsam zarar eder miyim endişesi mevcut.

Serkan OĞUZ

New member
Benim amacım alsat değil.
3-4 sene huzurla binmek istiyorum. Ama olurda acil bir ihtiyaç çıkar, ya da aracı benimseyemez de satarsam zarar eder miyim endişesi mevcut.
Uzun süreli kullanıcı olmak istediğinizin farkındayım ve pişman olmadan keyifle sürüp memnun kalacağınızdan şüphem yok ama kaygılarınız konusunda birşey diyemem .Bu kaygılar birçok marka için geçerli, kullandıkça eskidikçe değer kazanan araç olmadığı için kayıp illa ki olacaktır. Önemli olan piyasada ne kadar tutulduğu ve diğer markalara göre ikinci elde ne kadar değer kaybettiği. Kia bu konuda vw, Renault,Peugeot, Bmw, Mercedes, Audi gibi markalara göre daha ağır piyasaya sahip.

E=m.c2

New member
4 gün önce 8000 km de preimum ceed i 64000 tl ye aldım , 2013 model 2014 un 3. ayında trafiğe cıkmış bir araç

slhyldz

New member
Ceed ve İ30 2014 yılı satış rakamlarına baktığımda (arabam.com dergisinden her ay bakıyorum) ,
C sınıfında ilk ona girememiş.
Ocak-ekim 2014 döneminde otomobil katagorisinde kia, toplamda 8017 araç satmış.
Diğer markaların ise sadece "C" sınıfında sattığı araç satış rakamları

İlk rakam ekim ayı ikincisi ocok-ekim arası o modelin satış rakamı.

1- Renault Fluence Satış Adedi: 2.609 Yıllık Toplam:21.856
2- Fiat Linea Satış Adedi: 2.542 Yıllık Toplam: 22.947
3- Toyota Corolla Satış Adedi: 2.387 Yıllık Toplam: 15.588
4- VW Golf Satış Adedi: 1.829 Yıllık Toplam:10.989
5- VW Jetta Satış Adedi: 1.620 Yıllık Toplam: 14.747
6- Ford Focus Sedan Satış Adedi: 1.258 Yıllık Toplam: 13.380
7- Opel Astra Hb Satış Adedi: 1.178 Yıllık Toplam: 8.982
8- Opel Astra Sedan Satış Adedi:1.051 Yıllık Toplam:7.275
9- Hyundai Accent Blue Satış Adedi: 964 Yıllık Toplam: 7.892
10- Honda Civic Satış Adedi: 880 Yıllık Toplam: 7716

Yorum sizin

c@n

Super Moderator
Ceed ve i30 benim bildigim bu ilk on listesine hic giremedi...

slhyldz

New member
Rakamlar ortada zaten. Millet birşey bilmediğinden kia almıyor diyoruzya, aslında kendimizi kandırıyoruz :D

Serkan OĞUZ

New member
Evet rakamlara bakınca öyle olduğunu düşünüyor insan ama bence yanlış bir yaklaşım.Sadece satış rakamlarına bakıp aracın kalitesi veya piyasa tutulma oranı hesaplanmaz böyle bir hesap şekli yok. Maserati, Saab,Mazda vs bunların hepsi çok kaliteli ancak satışları düşük olan sorsanız tutulmuyor denilen araçlar ama gelin görün ki birçok araçtan daha kaliteli ve iyi araçlar. Kia kullanıyorum ama asla taraflı yorum yapmam ancak fiyat konusunda biraz daha rekabetçi bir tavır ve tutum izlenecek olsa listedeki araçların birçoğundan çok daha fazla tercih edilir.Kimse bu dolulukta ve listedeki birçok araçtan kaliteli olan bu araca fiyatı uygun olsa hayır demez.Millet olarak herşeyi çok iyi bildiğini sanan ukala insanların,tek taraflı düşünen,değişikliğe yeniliğe açık olmayan bir toplumun yeni marka veya iyi ürünlere korkudan şans vermemesi yüzüne çoğu ürün olsun marka olsun bu memleketin piyasasına tam anlamı ile girmek istemiyor.Bu markanın ticaretini yapıp ekmek çıkarmak gelir sağlamak isteniyorsa evet yanlış seçim ancak kullanıcı olarak kaliteli bir araç kullanmak istiyorum derseniz bence doğru araç. En azından Ceed için bunu söyleyebilirim.Abartmıyorum durduğum her yerde bahsedilen araçların çoğundan daha fazla ilgi çekiyor.piyasada yanlışta olsa oturmuş bir düzen var Kia vs yeni hiçbir marka bu düzeni bozamaz.Ben bu markayı seçtim ileri ki zamanlarda günahına ve sonuçlarına katlanacağız artık:)

slhyldz

New member
Serkan tamamen bakış açısı.
Araç alacak insanların büyük bir çoğunluğu, seçim yaparken maddi durumlarına göre karar veriyorlar. Diğer bir kısmı ise sorunsuzluk çerçevesinden bakıyor. Kimileri ikinci el piyasasına göre hareket ediyor. İkinci eli belirleyende yılların verdiği güven olsa gerek.
Kia dolu yapan nedir?
Cam tavan mı? , elektrikli koltuklar mı? Süpervision ekranmı? Elektronik el frenimi? Nedir?
Bu yukarıdaki saydıklarımın hiçbirisi beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Zaten birçok Avrupalıda bunlar var.
Bana göre kianın ikinci eli alınır. Çünkü maddi gücüm buna yetiyor. Sıfırı alınır mı? Ben almam neden mi? Sıfır ikinci elde edeceğim zarara 6-12 ay çalışıyorumda ondan.

Neyse bu konu uzun yazsam sayfalarca yazı çıkar. Oradan buradan saçmaladım işte :D

inimicus

New member
Estağfurullah, saçmalamadınız tabi ki. Renault motoru kullanan Mercedes'e "onu alacağıma Renault alırım" diyen çok bilmişlerin ülkesinde yaşıyoruz. Serkan Bey'e de katılıyorum: sıfır fiyatları biraz daha rekabetçi olabilir Kia'nın. Çelik Motor denilen kazulet filo ve Garenta'ya verdiği ağırlığın birazını markaya kaydırsa ilk 10'a da girer, ikinci eli de değerli olur.

Serkan OĞUZ

New member
Serkan tamamen bakış açısı.
Araç alacak insanların büyük bir çoğunluğu, seçim yaparken maddi durumlarına göre karar veriyorlar. Diğer bir kısmı ise sorunsuzluk çerçevesinden bakıyor. Kimileri ikinci el piyasasına göre hareket ediyor. İkinci eli belirleyende yılların verdiği güven olsa gerek.
Kia dolu yapan nedir?
Cam tavan mı? , elektrikli koltuklar mı? Süpervision ekranmı? Elektronik el frenimi? Nedir?
Bu yukarıdaki saydıklarımın hiçbirisi beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Zaten birçok Avrupalıda bunlar var.
Bana göre kianın ikinci eli alınır. Çünkü maddi gücüm buna yetiyor. Sıfırı alınır mı? Ben almam neden mi? Sıfır ikinci elde edeceğim zarara 6-12 ay çalışıyorumda ondan.

Neyse bu konu uzun yazsam sayfalarca yazı çıkar. Oradan buradan saçmaladım işte :D
Estafrullah saçmalamak ne demek biz bize muhabbet ediyoruz herkesin fikri farklı olabilir:)Yazdıklarına katılıyorum hemen hemen aynı şeyleri söylüyoruz.Haklı olarak maddi duruma bakıp karar veriyorlar o yüzden bende fiyatları çekmeleri gerekir ki Kia tercih sebebi olup satışı artsın,yollarda daha fazla görülen,marka olarak bilinen, tutulan ve hafızalarda otomatik olarak yer eden bir marka olsun. Avrupa arabalarının birçoğunda hepsi bir arada sunulmuyor,sunulanların fiyatları ortada zaten:) özellikle iç malzeme estetik ve kalite konusunda yine birçok araçtan daha kaliteli, kaldı ki en önemlisi aracı alırken kendini bizlere sevdiren en önemli husus dizayn. Daha önceki aracımda Kia idi özellikle motor olsun şanzıman olsun tek kuruş masraf çıkarmadı.Sıfır alma konusunda da aynı fikirdeyim bence gereksiz ama alan kişilere saygım sonsuz sonuçta kişisel zevkin bedeli hesaplanmaz.İkinci elde tutulma olayı ise sadece 2 yıldır piyasada olan yeni kasa Ceed açısından konuşmak için erken gibi. Bahsettiğimiz donanım ve özellikler kişiler tarafından önemsiz ve tercih sebebi değilse zaten bu araçlara bakmaya bile gerek yok. Renault, Fiat,Vw grubunun bazı araçları, Ford vs sirket araçları, ticari grup filo satışları bu rakamları oldukça etkiliyor.Piyasada bu markalar kaynarken bizim araçların fazla olmayışı her adım başı görülen araçlar olmaması benim hoşuma gidiyor biraz farklı olmak iyidir.Bunun bedelide neyse çekeceğiz artık:)

slhyldz

New member
Suan memlekete ev yapmaya karar verdim. Aslinda gozum yeni passatta kaldi. 1.4 tsi trendline 68.000 tl. Comfortline 75.000 tl. Araca cok icim isindi.
Ozellikleri saymakla bitmez.
Serkan soruyorum sana ;
75.000 tl 2015 comfortline passatmi,
70.000 tl ye 2014 concept plus manuelmi?