2012-2014 10-35 bin KM arası Kia Ceed Premium Arıyorum

faziletmend

New member
Herkese merhaba,

Foruma yeni katıldım. Yaklaşık 2 aydır devam ettiğim araştırmalarım sonucu kia ceed premium almaya karar verdim.
2 ay olmasının sebebi kendi aracımı (civic hb 2009 otomatik) salı günü satacak olmam.

Sizin gibi bu konuda uzman kişilerin olduğu ortamda Kia ile yeni tanışacak biri için her türlü tavsiye bekliyorum.

Sitelerdeki ilanlara baktım, fiyatlar bana çok uçuk geldi. Birkaç kia bayisinde istediğim niteliklerde araç var 66-67 yazmışlar. 65'e anca bırakıyorlar.
Benim araştırmam ideal alıcı fiyatının arabasına göre 60-62 aralığında olması şeklinde, sizler ne dersiniz?

Yakın zamanda premium ikinci el alan var mı, fiyat referansı olabilecek?

Veya tanıdığında temiz satılık arabası olan?

c@n

Super Moderator
İlk önce kendinizi bize bir tanıtsaydınız tanışma bölümün de.... sonrasında tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz...

atanur81

New member
171936997 Sahibinden ilan benimdir. İnceleyebilirsin.fiyatlar normal

faziletmend

New member
ilan için özel mesaj yazdım, kahverengi pek tercihim değil beyaz düşünüyorum ama ilanı değerlendiriyorum. Kısmetse belki olur.

slhyldz

New member
İlanlarda belirttiğiniz fiyat aralığına yakın boyasız araçlar var. Yüksek meblağlarda 2-3 binlira pazarlık yapabilirsiniz. Bayilerde 2014ler şuanda 74-75000 tl ye veriyorlar. Hesabınızı yaparken refaransınızı şöyle yapabilirsiniz. Kia bayileri beğendiğiniz araç modelini kaça satıyorsa yaklaşık %10 düşüğüne alıyorlar. Bayinin aldığı fiyattan 100-2000 tl fazla teklif etmeniz halinde anlaşabileceğinizi düşünüyorum.

ERGE

New member
istediğiniz kriterlerde premium alabileceğinizi sanmıyorum. Binicisinden temiz ve az km li conspt plus alabilirsiniz diye düşünüyorum. Bence bu yıl yine bir sürpriz olacak ve ötv zammı gelecek. (şahsi düşüncem yaptığım işle bağdaştırmayın lütfen). sıfır alacak olan da ikinci el arayan da biraz acele etmeli bence:p

faziletmend

New member
ilandaki aracı aradım, 60 alabileceğimi düşünüyorum.
tam gitmeye niyetliyken forumda bir topic'te eski tip jantlı araçlarda bazı özelliklerin eksik olduğu gibi bir yazı okudum. yeni jantlar da daha güzel olunca soğudum açıkçası.

faziletmend

New member
bir de sormak istediğim konu şu, kia bayilerinde birkaç tane düşük km premium var. arayıp sorduğumda eski çelik motor kurumsal aracı olduğunu ve varsa boyasını söylüyorlar. ekspertiz yaptınız mı dediğimde evet tabiki yaptık diyorlar. olurda alırsam bana kaşeli ekspertiz belgesi veriyorsunuz o zaman diyorum. hayır veremeyiz diyorlar. peki gerçekten ekspertiz yaptınız mı nerden bileyim dediğimde ustanı getir istersen ama aracı dışarı çıkartmayız. satış sonrası başka kia bayine götür farklı birşey çıkarsa geri alırız diyor sözlü olarak.

açıkçası bu diyaloglar bana güven vermedi. sizce kia bayilerinden güvenli alış yapılabilir mi? tecrübesi olan var mı?

Batum

New member
bir de sormak istediğim konu şu, kia bayilerinde birkaç tane düşük km premium var. arayıp sorduğumda eski çelik motor kurumsal aracı olduğunu ve varsa boyasını söylüyorlar. ekspertiz yaptınız mı dediğimde evet tabiki yaptık diyorlar. olurda alırsam bana kaşeli ekspertiz belgesi veriyorsunuz o zaman diyorum. hayır veremeyiz diyorlar. peki gerçekten ekspertiz yaptınız mı nerden bileyim dediğimde ustanı getir istersen ama aracı dışarı çıkartmayız. satış sonrası başka kia bayine götür farklı birşey çıkarsa geri alırız diyor sözlü olarak.

açıkçası bu diyaloglar bana güven vermedi. sizce kia bayilerinden güvenli alış yapılabilir mi? tecrübesi olan var mı?
fiyatı uygunsa bence gidip bakın beyendiğiniz düşük kmli olan aracı birde dışarıda expertiz yaptırın ve şase numarasını mesaj atın azçok durumu belli olur zaten.

MuSTaNG

New member

Bence siz araba baktığınız zaman görüştüğünüz bayi'leri buraya yazın burda bi çok bayi ile arası çok iyi olan arkadaşlarımız var gerekli bilgiyi öğrenmeye çalışırız mesela ben bayraktar ve erbek kia'yı gayet iyi tanıyorum sorduğunuz arabalar burdaysa yardımcı olurum :)

ErbekOtomotiv

New member
Bizden bakılmamış fakat su an fiyatlar düştüğü icin ihaleden bir bakarım Premium ceed uygun fiyatlı olursa haberlesebiliriz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

rayen

Super Moderator
[MENTION=1967]ErbekOtomotiv[/MENTION] Bu ihale Çelik Motorun ihalesi mi?

c@n

Super Moderator
Abi celik motorun sitesi var, kiralamadan cikan araclari acik arttirma usulu ile satiyorlar... Direkt internetten satin aliyorsun arabayi..:)

rayen

Super Moderator
Onu biliyorum. Acaba bayilere özel bir ihale sistemi mi var? Yoksa genel bir icra satış sistemi mi? Onu merak ettim.
Çok mu meraklıyım ne? :D

c@n

Super Moderator
Sistem bayilere ozeldi halka actilar...:D

rayen

Super Moderator
Ben olsam bayiliği bırakırım :D

ErbekOtomotiv

New member
Bize özel ihalelerde var koç finansın ve başka iki firmanın daha ihalesi var oralardan bakıyoruz ☺

Sent from my iPhone using Tapatalk

MuSTaNG

New member
oğuşlar ve algül
Aslında oğuşlar benim en iyi ve yakından tanıdığım bayiidir sahibine kadarda beni herkes tanır, ustaları müthiş derecede iyidir her biri ayrı ayrı ilgilenirler arabayla ancak bi takım bana göre ufak sıkıntılar yaşadık o yüzden pek gitmemeye çalışıyorum oraya, gül-al'ıda burda çok iyi tanıyanlar var erbek oto size yardımcı olacaktır olurda araba bulunamazsa biz yardımcı olalım.. Can abim bende yeni haberdar oldum bu çelik motor'un ihaleyle araba satmasından 3 aydır ellerinde GT'nin test arabası var satamıyolarmış bizim arkadaş bilseydik alırdım nolcak ki garantili araba sonuçta dedi fiyatıda 57.5'tu galiba..