Yeni Cee'd Tıkırtı

bir.mann

New member
Merhaba Markadaşlar,

Yeni Cee'd sahibiyim. Aracımla geçenlerde Torium AVM otoparkından iniyordum. Belki bilirsiniz, yol Arnavut kaldırımı denen şekilde yapılmış.
http://img01.imgfotokritik.com/fk_new/lowres/8/8/0/88/2178342-arnavut-kaldirimi.jpg
Buradan aşağı inerken sağ taraftan devamlı bir tıkırtı sesi geldi. Tam çözmedim ama daha önceden söylenenler, sileceğin altında kalan kısımdaki plastik korumadan (yaprak,vs.den koruyan ızgara) kaynaklandığı şeklindeydi.
Sesin kesin nedenini ve çözümünü bilen var mı?

zerogravity

New member
Dinlemek lazım;) kafalik en süt noktadaysa veya emniyet kemeri tam yerine olurmadıysa yapabilir. Genelde emniyet kemeri tokasi koltuk plastigine çarpıyor yapabiliyor o da yerine oturmadiysa ...

c@n

Super Moderator
Aynen dogru teshis bende de vardi... o bolge temizlendi ses gitti ama tekrar kir girince ses basliyor...

Sent from my GT-N7100 using Xparent Red Tapatalk 2

bilgin

New member
Dinlemek lazım;) kafalik en süt noktadaysa veya emniyet kemeri tam yerine olurmadıysa yapabilir. Genelde emniyet kemeri tokasi koltuk plastigine çarpıyor yapabiliyor o da yerine oturmadiysa ...
çok doğru tespit iki sorunda benim arabada var :) hele kafalık sesini baya aradım sonunda buldum en üstte ses geliyor aşağı indirdim ohhhh dedim :)

bir.mann

New member
Cevap: Re: Yeni Cee'd Tıkırtı

@Can yeni cee'd mi var sizde de? Yani fotoğraftaki araç mı? :)

bir.mann

New member
Kafalıkla hiç oynamadım. Sağ taraf boştu, ama benim kemerlerde yastık var. Bir kontrol edeyim ben..

ozgurnergiz

New member
Benzer sorun bende de var. Aracın sağ ön torpido kısmından engebeli ve bozuk yollarda parke taşlı yollar da dahil bir gıcırtı geliyor ve inanılmaz rahatsız ediyor. Bundan 1 ay önce Gül-Al otomotive 7.500 bakımı için gittiğimde sorunu anlattım, ilgilendiler gıcırtıyı kestiler ertesi gün tekrardan başladı ve şu anda inanılmaz bir durumda rahatsız ediyor. Gül-Al otomotivden servisten 1 hafta sonra memnuniyet derecem için aradılar kesinlikle memnun olmadığımı söyledim ve beni arayacaklarını söylediler. O zamandan bu zamana ne arayan var ne soran. Mehmet Ali Bey ilgilenmişti o zamanlar ama ne kendisi ne de bir başkası araması. Aracı aldığım yer de kendileri ama bi soğudum oradan. Bilemiyorum ne yapacağım. Ayrıca o gün gittiğimde arabanın bagajında araba kasıldığı zaman ( yani kot farkı olan yollarda falan, çukurlarda da ) çat çat diye sesler gelmekteydi. Baktılar yine sağ olsunlar bagaj kilidinin diline bizim çılgın Türklerin çözümü misali siyah elektrik bandı da sarmışlar ama nafile tabi sorunu çözememişler. Arabanın geniş bir zamanda gelmesini ve komple bagajın içinin söküleceğini falan söylediler. Bu iki sorun canımı çok sıkıyor. İlk başta Gül-Al iyi diyordum ama tırt çıktı galiba.

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Yeni Cee'd Tıkırtı

Eski ceed de olan sorun aynen yenide devam ediyor :)
Baharda keser sesler :)
Şaka bir yana ön sağdan gelen ses basit bagaj daha da basit
Basında durun yaptırın bence

TeamPASAOGLU*

preceed62

New member
aynı durum benim araçta da var hata selmana da test ettirdim oda fark etti benimde sol ön torpidodan tıkırtı

geliyor ve çok rahatsız edici tekkara götürdüm baktılar kesildi ama yeniden yapar dediler yusuf abinin dediği gibi bahar

aylarında keser dediler bende anlamdım sorunu baharda bidaha getir havalar ısınınca daha kolay anlarız dediler

bu arada benim kafalıklar sonda değil ve kemer kullanmam onlardan olacağını sanmıyorum benim problemın

ozgurnergiz

New member
Cevap: Ynt: Yeni Cee'd Tıkırtı

Eski ceed de olan sorun aynen yenide devam ediyor :)
Baharda keser sesler :)
Şaka bir yana ön sağdan gelen ses basit bagaj daha da basit
Basında durun yaptırın bence

TeamPASAOGLU*
Güvenim kalmadı Gül-Al'a. Başka bir yer var mı önereceğin Yusuf Anadolu yakasında.

ozgurnergiz

New member
aynı durum benim araçta da var hata selmana da test ettirdim oda fark etti benimde sol ön torpidodan tıkırtı

geliyor ve çok rahatsız edici tekkara götürdüm baktılar kesildi ama yeniden yapar dediler yusuf abinin dediği gibi bahar

aylarında keser dediler bende anlamdım sorunu baharda bidaha getir havalar ısınınca daha kolay anlarız dediler

bu arada benim kafalıklar sonda değil ve kemer kullanmam onlardan olacağını sanmıyorum benim problemın
Bahar aylarında keser diyorlar ve bahar ayında getir daha iyi anlarız diyorlar. Ben bişey anlamadım bu işten ses kesilince nasıl daha iyi anlayacakmış Usta efendiler. Var mı anlayan?

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Bahar da anlarız saçmalık
Metal çalışıyor sıcak soğukta
Baharda ses kalmayacak senin şikayetin olmayacak neyi anlayacaklar o zaman:)

TeamPASAOGLU*

ozgurnergiz

New member
Aynen ben de agustos basi aldim. 6 aylik araba tirt oldu. Gicirti ne demek ya . Ya da bagaj catirti. Amele gibi kia servisler. Bana guven vermediler. Eski arabam honda civic idi adamlar daha kia aldigimi bilmiyor. Emin ol utanmasam garanti falan dinlemeyip gotursem adamlar sorunu bulup hemen cozerler. Bir daha mi tovbe. Bu gidisle krediyi erken kapatip hoppala pasam moduna girecegim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

şavşat

New member
Cevap: Re: Yeni Cee'd Tıkırtı

burada birkaç arkadaşta mı bu sorun var yoksa olupta yazmayan daha fazla kişi varmı bilmiyorum. bu sorun kronik bir sorunsa ki olma ihtimali var bu konudan sıkıntısı olanlar ve yönetici arkadaşlarla hep beraber hareket etsinler. bir bayiye topluca gidip şikayetmi edilir , yoksa kia ya toplu mail mi atılır vs. yolları denesinler , meseleyi çözüme kavuştursunlar . benim bu konuda ki düşüncem böyel daha iyi sonuç alınacağı yönünde . artı forum olmamızın gücü böyle durumlarda lazım

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Bu arada sorun eski yeni bütün ceedler de standart sorun :)

TeamPASAOGLU*

aLi

Yönetim Ekibi
Evet o sorun sadece ceedlerde degil kia'larin tumunde var sanirim. Validenin Rio'dada mevcut benim eski ceed'tede vardi.

Sorunu cozume kavusturan İsrafil arkadasimiz vardi,Bağcılar'daki kapanan serviste halletmisti.Bu sikayeti onceki bulusmalarimizda yetkililere ilettim gerekirse ekip gonderelim onlar baksinlar demisti öyle de kaldi.

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Aslında çözümü bulundu ama bakılması lazım

TeamPASAOGLU*