yeni ceed ses kalitesi

dellobaltino

New member
2013 ceed concept sahibiyim. Yakin zamanda bir arkadasimin eski kasa mega privilige aracina bindim. Müzik actiginda ses kalitesi cok iyi ve ses cok berrak adeta billur gibiydi. Baslar da güclü ve pürüzsüzdü. Yine bir iki gün sonra baska bir arkadasin A3 üne bindim. Onda da ses kalitesi cok iyiydi. Ses sistemlerinden cok anlayan biri değilim ama kendi arabamdaki bu ses kalitesini duyamiyorum. Acaba bu hoparlörlerden mi yoksa teyipten mi kaynakli. Ses ayarlariyla epey oynadim ama ceedlerin ses sistemi o kaliteyi yakalamaktan uzak

yalcin

New member
eski kasa için konuşuyorum; kurulu sistemde hoparlörler mid ağırlıklı tweeterlar sıfır olunca genelde kabin içinde boğuk bir ses veriyor, sonuç olarak ses sistemi genel olarak vasat, diğer araçlarla kıyaslama imkanım oldu benimde biraz daha kaliteli hoparlör kullanmışlar ki gerçekten tiz sesleride duyabiliyoruz buda ses kalitesini çok temiz veriyor..bass için woofer şart tabiiki.

c@n

Super Moderator
Ceedin ses sitemi bence megane dan daha iyi... Her ikisini de kullanan biri olarak soyluyorum bunu.. Hele eski kasa ceedin ses sistemi cok cok daha iyi...

inimicus

New member
+1 :) Astra'dan da iyi valla eski kasa ceed. Son ses bozmuyordu ve gayet netti. Bu astra'daki son sese yaklaşınca bozuyor.

dellobaltino

New member
Eski kasalarin ses sistemini bilmiyorum. Ama yeni ceed ses konusunda cok basarili degil bence. Derdim bas degil nasil anlatabilirim bilmiyorum ama kiyasladigim diger araclardaki farki kulaklarim bariz hissedebiliyordu. Ses tertemiz ve berrak bir sekilde kulaga geliyordu ve müzik adeta insani çepeçevre sariyordu. Astra nasildir bilemem belki birçok aractan da iyidir. Ama dedigim araçlardaki sesi duyunca kendi arabamdaki ses tat vermiyor açikçasi

Batum

New member
ses çokiyi değil bencede, hatta leondan sonra hiç beyenmedim net düzgün tok ses çıkmıyor nekadar düzeltsende.

bir.mann

New member
ses çokiyi değil bencede, hatta leondan sonra hiç beyenmedim net düzgün tok ses çıkmıyor nekadar düzeltsende.
Ben de Cee'd'den Leon'a geçmiş biri olarak söylüyorum, Leon'un 5.8 inç multimedyası çok başarılıydı. Sanki arabada özel ses sistemi varmış gibi.

berkan1981

New member
Ceed ses sistemi iyi degil evet ama ufak tefek degisikliklerle hepsi hallolabilcek bi sorun 4 tane kapi kolonlarini degisin bakin nasil ses aliyorsunuz

dellobaltino

New member
kapıları söktürmek istemiyorum yoksa ben de düşündüm değiştirmeyi

Berkan

New member
megane dan kötü olabilecek bir ses sistemi daha görmedim ben :D. onun dısında okadarda kotu degiller tabi ama

audidekiyle yarasamaz ona ne koyuyolarsa en baz modelde bile mis gibi cıkıyor

berkan1981

New member
Guzel 4 tane jbl kolonla 10 numara ses alinir gerekirse mid takimlarini bile degistirebilirsiniz

ErkanKASIM

New member
Bende proceed gt den ayrı 2011 model ceed stw premium var, 2011 modeldeki ses ve bas daha güçlü proceed gt nin :) ses sisteminden, baya bi uğraştım ayarlarla biraz iyileştirdim ama yok yani eski ceedin ses sistemi süper

dellobaltino

New member
ses sistemi kötü. piyasada aksesuar namına bişey yok. kaliteli bi navigasyon multimedia bile bulamıyoruz. eşşek gibi yol sesi alıyor içeride gürültüden müzik duyulmuyor. millet boşuna golf almıyor.

pepe

Active member
ses sistemi kötü. piyasada aksesuar namına bişey yok. kaliteli bi navigasyon multimedia bile bulamıyoruz. eşşek gibi yol sesi alıyor içeride gürültüden müzik duyulmuyor. millet boşuna golf almıyor.

Buyur Mehmet golf al sen de o zaman :) tok kapı sesi de var hem

dellobaltino

New member
Buyur Mehmet golf al sen de o zaman :) tok kapı sesi de var hem
kapı sesinin tok olup olmaması umurumda değil mesajımı okuduysan böyle bişey de demedim ezbere konuşmayalım! Ayrıca almak için senden izin isteyecek de değilim buyur etmene gerek yok.

pepe

Active member
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]1. Mesajıma iyice bakarsan oraya :) koymuşum...İyi niyet temsili koydum onu, niyetim işi şakaya vurmak biraz. Sendeki bu agresifliği anlayamadım.[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]2. Ezbere konuşmayalım derken neyi kıstas aldın bilmiyorum ama daha okuduğun mesajı yorumlayamadığın için ezbere konuşan sensin!![/FONT]
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]3. Sana izin verdiğim fln yok...Sana zorla Ceed aldırmadılar...Çatır çatır parasını ödedin ve biniyosun. Beğenmiyorsan gider 10 bin tl daha verirsin Golf'e binersin.[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]4. Burası forum...Yani düşüncelerin ve fikirlerin özgürce paylaşılabildiği ve eleştirilebildiği ortamlar. Bu denli ufak bir eleştiriye dahi gelemiyorsan ne işin var forumda??[/FONT]
[/FONT]

rayen

Super Moderator
Arkadaşlar lütfen gereksiz atışmalardan kaçınalım. Konu anlamını yitirmesin. ;)

dellobaltino

New member
eleştirmek başka bir şey alaycı bir şekilde konuşmak başka.ayrıca bahsettiğim sıkıntılar forumda birçok arkadaş tarafından dile getirilmiş şeyler. ne kia babamın oğlu ne başka bir marka. memnun olduğumuz özellikleri yazdığımız gibi sıkıntılarını yazabiliriz ve hatta başka markalarla kıyaslayabiliriz de. neyse ben yanlış anlamış olayım uzatmak istemiyorum

ErkanKASIM

New member
eleştirmek başka bir şey alaycı bir şekilde konuşmak başka.ayrıca bahsettiğim sıkıntılar forumda birçok arkadaş tarafından dile getirilmiş şeyler. ne kia babamın oğlu ne başka bir marka. memnun olduğumuz özellikleri yazdığımız gibi sıkıntılarını yazabiliriz ve hatta başka markalarla kıyaslayabiliriz de. neyse ben yanlış anlamış olayım uzatmak istemiyorum
sen GT al :) dostum .. GT Sessiz :) golfe gerek yonk :)