Yakıt kazığı

dellobaltino

New member
Arkadaşlar yakıtımı hep shellden almama rağmen bugün işim sebebiyle Kurtköy ankara caddesi üzerindeki total benzin istasyonundan methini duyduğum ve bir deneyeyim diye excellium aldım. Yakıtı almadan önce ibre sıfırın bir üstündeki çubuktaydı ve ışık yanmamıştı. Depoyu fulle dedim ve içeri girdim. Ekranda en son 51,7 litre 202 lirada durdu. Görevliye ve pompacıya sordum bu nasıl oluyor depo zaten 53 litre. Arabada 1 litre yakıt nasıl kalıyor daha ışık yanmadı. Yok abi valla bu kadar aldı dediler. Acaba ibre falan mı yada depo sensöründe mi yanlış yoksa nasıl oluyor? benzeri durum yaşayan varmı.

rayen

Super Moderator
Işık ilk yandığında 43-44 litre yakıt alması gerekir. Şimdiye kadar hep öyle oldu. Ama ben pompa atmadan önce kesinlikle aracın başından ayrılmam ve pompayı kurcalatmam.

slhyldz

New member
Benim isik yandiktan sonra bile 160-180 tl ye fulleniyor.
En son 3 75 ten fullemistim

kerem ceed premium

New member
Pompa attıktan sonra tabiri caizse gırtlak anlamında ben kendi aracımda 67 litre dolum görüyorum bence dolumunuzda sıkıntı yok lamba yandığı anda bu araçlarda 7 litre yakıt var

kerem ceed premium

New member
Düzelteyim yakıt bitii bitecek gibi durumda yakıt alırım evime çok yakın shell nitro kullanırım

Berkan

New member
valla hep ışık yandıgında alıyorm gosterge 50nin altına düşünce öylede böylede 47 48 litreden fazla alamadım üstüne ittire kaktıra birsefer 53 54 litre aldırdım ama onuda bidaha hiç almadı :D

sercan

New member
Ben depoyu fullıceksem mutlaka bekliyorum. Nolur nolmaz diye. Benimde zamanında benzer bir durum shell de başıma gelmişti. 100 tl lik yakıt almıştım 150 km yaptı yapmadı yakıt bitti. Nasıl oldu anlamadım. benımde dalgınlığıma gelmişti herhalde. O yuzden depo kapağı kapanana kadar bekleme taraftarıyım

rayen

Super Moderator
Pompa attıktan sonra tabiri caizse gırtlak anlamında ben kendi aracımda 67 litre dolum görüyorum bence dolumunuzda sıkıntı yok lamba yandığı anda bu araçlarda 7 litre yakıt var
Depomuz resmi bildirime göre 53 lt. Bilmiyoruz ama hadi genleşme tankı da (yedek depo diyenler de var) 10 Lt olsun.
67 litre abartı olmuş. Aynı koşullarda başka bir istasyondan dolum yaptırmanızı öneririm.

AtaDMR

New member
kimseyi haksız yere suçlamak istemem ama pompadan şişeye aktaranlarda oluyor benim arkadaş yakalamıştı,20-30 liralık almış göstergede kırmızı yanıyormuş, yanmaya devam etmiş pompacıya söylemiş koydum demişte koymamış işte müdürle konuşmuş almış yakıtını gitmiş. Pompa başında beklemek en doğrusu 1 dakikanızı almıyor zaten.

Berkan

New member
isterse arkamda 100 araba kuyruk olsun. tabancı hızı aslı en hızlıda degil ortada veya yavas kademede doldurturum + tabanca atana kadar dikilirim araç başında. nezaman biter gidip odememi yapar gelirim :cool:

kerem ceed premium

New member
Kocaeli yakınında ikamet eden arkadaşlarım misafirim olsunlar program yapalım gözleriyle görsünler

kerem ceed premium

New member
Yine bi düzeltme yapayım ibre en dide indikten sonra dahi bi yarım santim daha inmesini bekleyin ve depo kapağında yakıt doldurup bi bakın

inimicus

New member
Kimse yakıt alırken bu litreleri göremediği için sorgulanması normal: arabayı (ceed) ilk aldığımda taşana kadar doldurunca bile 62 litre almıştı. Deponun en boş olduğu an da odur. Diğer dediğinizi yapmak da dizel araba için riskli bir hareket. Yakıt pompasını bir gün elinize alırsınız maazallah. ;)

ErkanKASIM

New member
bende suzuki vitara var LPG taktırdım .. ama küçük bir tüp koydurdum.. sanırım 30 35 40 lt civarı bişe.. neyse.. sonuçta Ben bunu hep aynı yerden aldığım lpg ile fullüyorum.. 60 65 TL arası felan ödüyorum.. tabanca atıyo.. neyse giresuna doğru yolculuk ediyorum adını hatırlamadığım bi petrol firmasında durdum yakıt almak için.. LPGyi aldığım rakamdan :) 20 25 krş daha ucuza satıyormuş... adam başladı doldurmayaa 65 i geçti :) noluyo lan dedim.. hem ucuza alıyoruz.. hem benim aldığım rakamı boy boy geçti.. :) 75 TL oldu hala devam ediyordu... KES !!! KESS diye bağırdım.. Noluyo be.. dedim.. baya bi tartıştım ayrıldım ordan.. şikayet etmediğime pişmanım orayı halen

dellobaltino

New member
en güzeli dediğiniz gibi basında durup pompa atana kadar yakıt almak

sinan1

New member
Ortada ve yavaş kademede doldurtmak nedir? İlk defa duydum.
Bu ne kademesidir? Bu kademeyi nasıl seçiyoruz?

Serkan OĞUZ

New member
Pompalar tek hızda yakıt doldurmaz, 2-3, kademesi var. Tetiği hafif çektiğinde yavaş doldurur, bir üst kademede biraz daha hızlanır,en üst kademede ise tabanca en hızlı şekilde yakıt doldurur.