Tüketim Değerleriniz

J

Josefsalvatini

Guest
Tüketim Değerleriniz

Abı yalan konusu ağar oldu oyle birsey düşünmen bile hata:(

Evet anlaşamadığımız ortada konu su Ceed i malesef klasik at ler ile karşılaştırmıyoruz çünkü o konuda tek rakibi i30 :):):)
Aynı şeyi söylüyoruz ama aynı konfor sadece dsg de var ve manuelden az yakıyor
Bizim sanzimanin konfor olarak rakibi dsg tarzı iste o zaman keyifli olur

Anlatmak istediğim tüketim degerlerini doğru vermek.....

Snaan

New member
Ynt: Tüketim Değerleriniz

ceedlerin de yenisi çift kavramalı gelirse sorun çözülür yahu bence büyütmeyin boşverin :)

J

Josefsalvatini

Guest
Tüketim Değerleriniz

Bide Ceed consept at 50.000 tl iken golf 66.000 tl o yüzden senede 570 tl cok o yüzden sorun yok demek istiyorum :):)

c@n

Super Moderator
Re: Tüketim Değerleriniz

Abi hala baska yere gidiyor konu.... rakiplerinden fazla yakiyor diyorum, yanlis degil sanirim benim dedigim... neticede golf, bravo, i30, megane vs. butun bunlar ceed in rakibi, kimi cift kavramali, kimi salak sanzimanli ama rakibi.... ve gunun sonunda ceed en fazla yakani..... yanlis miyim...??

Hic bir etkeni (fiyati, sanziman tipi vs.) katmadan diyorum ki ceed rakiplerine gore, araba olarak, daha fazla yakiyor....

Ben konfor, fiyat olarak birsey dedim mi...?? Zaten onlari dusunmeseydim gider 60 bin tl ye golfu alirdim rahat rahat ta kullanirdim....

Abi kisacasi AT gozlugu ile bakmadigimi soyluyorum sadece...:)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

J

Josefsalvatini

Guest
Tüketim Değerleriniz

Tamam sorun yok aynı şeyi söylüyoruz mutabikiz :)
Sorun yok :):)

c@n

Super Moderator

ok ne diyeyim....:) ayni seyi baska dille soyluyoruz her halde ... :)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

assos

New member

Valla gündüz o iletiyi yazarken konunun Ceed-Golf DSG şanzıman kıyaslamasına geleceğini hissetmiştim :)Hatta aklımda tüm faktörleri ve tüm rakipleri gözeterek değerlendirme yapılabilecek 'hangi C sınıfı dizel'diye bir karşılaştırma açmak dahi vardı.Ama Ceed forumunda olur mu bu yaa dedim :)Ama iş kendiliğinden buraya yaklaşmış!

J

Josefsalvatini

Guest
Tüketim Değerleriniz

Konu açmanda asla sıkıntı olmaz :)
Ama bir golf e 66 vereceğime 2 el bir üst sınıf temiz araba alırım :)

assos

New member

Astra,C 4,308,Bravo,Golf,Megane,Auris ve tabiiki Mazda 3 :)Fiyat,kalite,sorunsuzluk,dayanıklılık,performans,konfor,yakıt tüktimi akla gelebilecek tüm faktörler!Cebimde 66 bin liram olsa(bunlar arasında en pahalısı Golf için)ve 0 araba alacak olsam sadece Ceed Concept 2012(herşeye rağmen) ile Mazda 3 dizel arasında kalır diğerlerini hiç düşünmezdim.

c@n

Super Moderator

Mazda 3 çok başarılı bir araç.... Şekli şemali çok güzel.... Ben listeme Bravo'yu da eklerim, onunla duygusal bağım var benim.... :D :D :D

assos

New member

[quote author=c@n link=topic=66.msg28726#msg28726 date=1330553059]
Mazda 3 çok başarılı bir araç.... Şekli şemali çok güzel.... Ben listeme Bravo'yu da eklerim, onunla duygusal bağım var benim.... :D :D :D
[/quote]Benim Mazda 3 ile olan bağım gibi tabii eski kasasıyla!Ceed'in ağırlık,iç kabinden gelen sesler,şakırdama gibi eksileri olsa da yine de diğerleriyle kıyaslamam bile.Bu arada Golf'e gelince,o parayı vermem,Ceed ile 12 binlik farka değecek birşey göremiyorum,çok olan herkesin bindiği bir arabaya binmeyi sevmem.DSG şanzımanı çok başarılı dense de,arıza çıkarma ihtimalinde korkunç bir maliyet sizi bekliyor,ayrıca hala yeni bir teknoloji.

inimicus

New member

Mazda 3 takumi gibi olur bir de 6 ileri skyactive'le gelirse ben de onu alirim.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

tsimen

New member

Otomatik ceed şehiriçinde fazla yakar ama rahatlığı çok iyi. Diğer otomatikleştirilmiş şanzımanlarla hoplayıp zıplamaktansa varsın biraz fazla yaksın. Dsg için çok iyi çok kötü diye birçok yorum var kendimiz kullanmadan veya inandığımız biri söylemeden forumlardan anlamak zor, zira millet hep arabasını övüyor. Birde dsg için volkswagene haybeden 15k fazla bayılmaya gerek yok. Bu parayıda şehiriçinde fazla yaktıklarıma saysam heralde baya beni idare eder. Bide araba almak için şartsız koşulsuz 6 ay gibi beklemek bana tuhaf geliyor. Biz Eskişehirde yoğun trafikte kışın 9,5 lt altını görürsek kendimizi şanslı hissediyoruz. Bu diğer tam otomatik araçlardada aynı. İnşallah Kia da çift kavrama getirirde insanlar daha ucuza kaliteli araçlara sıra beklemeden binerler.

J

Josefsalvatini

Guest

[quote author=tsimen link=topic=66.msg28758#msg28758 date=1330623182]
Otomatik ceed şehiriçinde fazla yakar ama rahatlığı çok iyi. Diğer otomatikleştirilmiş şanzımanlarla hoplayıp zıplamaktansa varsın biraz fazla yaksın. Dsg için çok iyi çok kötü diye birçok yorum var kendimiz kullanmadan veya inandığımız biri söylemeden forumlardan anlamak zor, zira millet hep arabasını övüyor. Birde dsg için volkswagene haybeden 15k fazla bayılmaya gerek yok. Bu parayıda şehiriçinde fazla yaktıklarıma saysam heralde baya beni idare eder. Bide araba almak için şartsız koşulsuz 6 ay gibi beklemek bana tuhaf geliyor. Biz Eskişehirde yoğun trafikte kışın 9,5 lt altını görürsek kendimizi şanslı hissediyoruz. Bu diğer tam otomatik araçlardada aynı. İnşallah Kia da çift kavrama getirirde insanlar daha ucuza kaliteli araçlara sıra beklemeden binerler.
[/quote]abı valla tam dogrusunu soyledın:)

Snaan

New member

bence sıfır araba alacaksanız önce arabanın 2. elde ne kadar değer kaybedeceğini yıllara göre hesaplayın. sonra bunla beraber yaktığı parayla yıllık yapacağınız kmyi çarpın onu da koyun tabloya. bu şekilde bakıldığında ceed muhtemelen daha avantajlı gelecektir. hatta alternatifler arasında fiat 1.3 varsa bu tabloya yıllık vergileri de koyun.

inimicus

New member

Alın size tüketim değeri: total'den depoyu doldurdum. İlk 71 km odtü kampüste karlı ve soğuk hava, max 40 km hız ve ortalama 300 mt'de bir hız tümseği ve soğuk motorla 2 veya 4 km'lik sürüşler. Sonuç: 11.9 litre. Bugün kampüsten çıkıp Ümitköy tarafına bir akraba ziyaretine giderken ortalamayı sıfırladım. Yaklaşık 30 km yol yaptım çoğu eskişehir yolu olmak üzere ve 5-6 ışıkta dur-kalk yaptım. Sonuç: 7 litre. Bu yolları bir de DSG'li golf dizelle yapmak lazım. Bakalım orada sonuç ne çıkacak?

J

Josefsalvatini

Guest
Tüketim Değerleriniz

Sali gecesi aldığım yakıt sonrası şehirici tüketim degeri

assos

New member

[quote author=inimicus link=topic=66.msg28771#msg28771 date=1330635906]
Alın size tüketim değeri: total'den depoyu doldurdum. İlk 71 km odtü kampüste karlı ve soğuk hava, max 40 km hız ve ortalama 300 mt'de bir hız tümseği ve soğuk motorla 2 veya 4 km'lik sürüşler. Sonuç: 11.9 litre. Bugün kampüsten çıkıp Ümitköy tarafına bir akraba ziyaretine giderken ortalamayı sıfırladım. Yaklaşık 30 km yol yaptım çoğu eskişehir yolu olmak üzere ve 5-6 ışıkta dur-kalk yaptım. Sonuç: 7 litre. Bu yolları bir de DSG'li golf dizelle yapmak lazım. Bakalım orada sonuç ne çıkacak?
[/quote] 11.9 lt olan 9 lt civarına diğeri de 6 civarına inecektir muhtemelen.Bizim 7 litre olan şehir içi fabrika verisini motor sıcak bile olsa İstanbul trafiğinde yakalama şanzımız yok.Bu Golf'ün dizel DSGlide de geçerli ama her durumda ş.arası bizden 1,ş.içi 1,5 litre civarı az yakar(arkadaşın aynı şanzımanlı Jettasından yola çıkarak yazıyorum).

Sam

New member

yusuf abi full depoyla 145km yol yaptım bende gidilecek yol 530 yazıo valla değerler çok iyi 8) (yani benim arabama göre)