talihsizlik mi desem kadermi desem bilmiyorum

alperky5054

New member
Dun gece saat bir civari suadiye ara sokaktan cikarken mercedes e250 model arac yuksek surat iler sofor tarafimdan carpti ve hizi en asagi 70 80 km ve sokak arasinda bu sekilde kullaniyor tutanagimda belirttim bunu ve sorum suki emniyet kemerim takili ve 70 80 km hiz ile sol taraftan ciddi bi sekilde carpti ve hic bir airbag acilmadi sizce yan perde hava yastiklari acilmasi gerekmiyomuydu kafami sol cama saglam bi sekilde vurdum bununla ilgilo dusuncenizi ogrenebilirmiyim ? 70 80 ile gelen arac bu sekilde sofor kapisindam cok saglam bi sekilde vuruyo ve airbag acilmiyo sizce mahkemeye vermelimiyim kiayi bu nedenden dolayi guvenlik sifir.

ErkanKASIM

New member
Dun gece saat bir civari suadiye ara sokaktan cikarken mercedes e250 model arac yuksek surat iler sofor tarafimdan carpti ve hizi en asagi 70 80 km ve sokak arasinda bu sekilde kullaniyor tutanagimda belirttim bunu ve sorum suki emniyet kemerim takili ve 70 80 km hiz ile sol taraftan ciddi bi sekilde carpti ve hic bir airbag acilmadi sizce yan perde hava yastiklari acilmasi gerekmiyomuydu kafami sol cama saglam bi sekilde vurdum bununla ilgilo dusuncenizi ogrenebilirmiyim ? 70 80 ile gelen arac bu sekilde sofor kapisindam cok saglam bi sekilde vuruyo ve airbag acilmiyo sizce mahkemeye vermelimiyim kiayi bu nedenden dolayi guvenlik sifir.
Açılması gerekir, yanlız açma kapama kontağı var diye biliorumvar airbaglerin acaba kapalı olabilirmi

rayen

Super Moderator
Öncelikle geçmiş olsun. Airbaglerin açılması için darbe sensörlerinin darbeyi algılaması lazım. Tam olarak bilmediğim için yanıltmış Olmayayım, yan perde hava yastıklarının Sensörü davlumbazın oralarda bir yerde galiba. Darbeyi ordan almadığınız için açılmamıştır ya da darbenin şiddeti düşüktür.

slhyldz

New member
Gecmis olsun Allah beterinden korusun.
Resim olsaydi ona gore yorumlardik ama Rasim abinin dedigi gibi darbe nereden ve nasildi o onemli. Bilirkisi bakmali bence.

fenci

New member
Çok geçmiş olsun. üzücü bir durum ((

inimicus

New member
Geçmiş olsun. Araca bir exper baktı mı?

sercan

New member
Çok geçmiş olsun. En azından cana gelmemiş. Çok büyük ihtimalle sensör e denk gelmemiş. Ancak, 70 - 80 km oldukça yüksek bir hız. mutlaka araştırılması gerekiyor. yolcu kapısının oradaydı sanırım airbag kontağınında açıkmı kapalımı olduğuda önemli. bir bilgi alırsanız bizmlede paylaşabilirmisiniz ?

rayen

Super Moderator
Airbag anahtarı sadece yolcu tarafında, yolcu airbagini açıp kapamaya yarar, diğerleri aktif.

alperky5054

New member
Arkadaslar soyle soyleyim airbaglar acik hepside ozellikle baktim yolcu anahtar kismina baktim ve acik anlamadigim su benim rn ufak bisey de bile patlayan airbag neden surucu kismindan sert bir darbe aldigi halde acilmadi ve ciddi anlamda sert bi vurma oldu 1 mettre kadar arba vurma aniyla yan yan suruklendi ve emniyet kemerimiz takiliydi ve sahilde kaza gordum bmw 320d arka lastikden darbe almis ama on airbaglar patlmis ve bana surucu kismindam sert bi sekildr vuruyo ama airbag acmiyo ? Bu sizce normal bisey mi tesekkurler.

alperky5054

New member
Exper bakmadi yarin goturucrm servise aracimi herkeze cok tsk ederim ve ozellikle sunu istyorm kia ceed in frenlerine ve guvenligi bencr zayif dikkat edmenizi tavsiye ederim tskler,

akrepkral86

New member
Çok geçmiş olsun kardeşim cana geleceğine mala gelsin tabiiki ama bende şaşırdım açıkçası yan airbaglerin açılmadığına açılması lazımdı yani darbe yandan geliyor yanlarda sensör algılayıp açması lazım airbagleri böyle birşeyi bence şikayet etmen lazım çünkü Allah korusun ya sana birşey olsaydı ne olacaktı olurmu böyle saçma şey bence işi ciddi almak lazım yarın öbür gün Allah korusun bizimde başımıza gelebilir aynı şey

alperky5054

New member
Ceed den gercekten sogudum ve cok sacma bisey yandan darbe aliyorum ve airbag patlamiyor boyle bi sacmalik olamaz en ufak bir kaza aninda patliyo airbag bu durumda yandan sert bi sekilder olan darbede airbag acilmiyor. Guvenlikden nasil gecmis arac merak ediyrm.Demekki gercekten okdar para bosa verilms hissediorm kendimi

akrepkral86

New member
Kalbini ferah tut kardeşim herkesin başına gelebilir ama tabiiki senin başına gelen talihsizlik her araçta olabilir bu olay senin aracına rast gelmiş üretim hatasıda olabilir sonuçta bunlar kul yapımı ben bütün ceedlerde böyle bir durumun olduğunu zannetmiyorum ama tabiiki bu senin şikayetçi olmayacağın anlamına gelmiyor hakkını sonuna kadar savunmanı tavsiye ederim tekrar geçmiş olsun dilerim

AtaDMR

New member
Gecmis olsun kardesim, bende 3 gun once bir kaza yaptim ve bende sasirdim airbaglerin acilmamasina servistekilerede sordum sensore gelmemistir demislerdi. Sanirim bizim arabalarin sensorleri biraz icerde ve bu ufak seylerde acilarak sikinti yaratmasin diye yapilmis heralde, size tekrar gecmis olsunIMAG0842.jpgIMAG0853.jpg

Serkan OĞUZ

New member
Çok büyük geçmiş olsun,şükür size birşey olmamış.Ancak bahsettiğiniz kadar sert bir darbe ve yüksek sürat söz konusu ise açılmaması ilginç gerçekten.

alperky5054

New member
Coksagolun arkdslar boyle sacmalık olmaz 80 km hızla carpıyo koltukta olan aırbagyan perde acılmıyo