talihsizlik mi desem kadermi desem bilmiyorum

kado1905

New member
oncelıkle buyuk gecmıs olsun sıze bısey olmaması sevındırıcı mala gelsın halledılır ama acılmaması cok garıp bısey acılması gerekıyor yok sensor ıcerıdeydı falandı fılandı boyle bısey olurmu yaaa bır aracın bana carpması ve sensorun acılması ıcın ılla 100 km ve yukarısı hızlamı gelmesı gerekıyor yanı ben olsam exper raporuna bakar ve gereklı yasal yollara muracat ederdım

alperky5054

New member
Exper raporunu okuycam gıdıp bakıcam n yazmıs snra mahkemeye verıcem bakalım sacma bı olay cnku surucu tarafından darbe alıyosunuz aırbag patlamıyo servısın bana dedıgı bu arabanın surucu kısmında sensor yok dıregın oldgu yerde sensor acılmaması normal yanı sunu dıyo servıs bu arabnın kapılardan darbe alsanız bıle yuksek suratte aırbag patlamaz dırekden almak gerekıo yanı sız kapıdan darbe alın ölün :) kısacası bu

kado1905

New member
sacmalıktan baska bısey degıl ufak bır temas da bıle acılır aırbag normalı bu yok oradan degılde buradan buracak bılmem de ne olurmu oyle bısey o zaman tır carpsa allah korusun acılmazsa o zamanda efendım fılanca taraftan vurmalıydımı dıyecek

slhyldz

New member
Her servis elemaninin soyledigine itibar etmeyin. Bilip bilmeden konusmusda olabilir. Yandan gelen darbelerde darbenin siddeti esas aliniyor. Aracinizin kaza resimleri var mi?
Ornegin gecen gun mercedes 70.80 ile onden sahine vurdu. Sadece on fari ve ttamponda hafif bir kirik vardi. Arkadan gelen aracta ona vurunca arka tamponda gitti ama hicbir hava yastigi patlamadi. Arkadan vuran arac hyundai elentra radyatore kadar girdi birde.

amorusso

New member
Sensor direklerde bildigim kadariyla , kullanim kitapcigini okudugumda gormustum, hatta tum sensorlerin yeri belirtiliyor

alperky5054

New member
Resımler varda telden nasıl atılıyo bılmıyorum abı ya

ceed34

New member
Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın....

ErkanKASIM

New member
Geçmiş olsun , çok büyük bir göçük olmadığını görüyorum sensör açmamasıda. Normal, 70 , 80 km hızla çarptığını nerden biliyorsunuz

khan

Member
Çok geçmiş olsun. Yeni ceed'in ilk kazası vardı, belki hatırlayanlar vardır, o zaman da hava yastığının açılmadığı dikkatimizi çekmişti ve bu konuda konuşmuştuk.
Kia Ceed nehoda - YouTube
Sensor direklerde bildigim kadariyla , kullanim kitapcigini okudugumda gormustum, hatta tum sensorlerin yeri belirtiliyor
Evet sensörlerin yerleri belirtiliyordu hatta dikkatli olun buralara darbe yapmayın mealinde uyarı da vardı.

MuSTaNG

New member
Gecmis olsun kardesim, bende 3 gun once bir kaza yaptim ve bende sasirdim airbaglerin acilmamasina servistekilerede sordum sensore gelmemistir demislerdi. Sanirim bizim arabalarin sensorleri biraz icerde ve bu ufak seylerde acilarak sikinti yaratmasin diye yapilmis heralde, size tekrar gecmis olsunEkli dosyayı görüntüle 2200Ekli dosyayı görüntüle 2201
Öncelikle çok geçmiş olsun ama beni kimse dinlemiyo heralde ya birader bu arabada hiç bişey yok ki bu araba airbag açsa kasko bunda bişey yok diyip arabanızı onarıcak sonrada araba elinizde kalıcak belki 40 45 liraya aldığınız aracı 20 25 e bile aylarca satamayacaksınız sonrada yaa niye bu araba airbag açtı ki diceksiniz.. Konu sahibi arkadaşında arabasının resimleri yok o yüzden yorum yapamıyorum ama bi araba airbag açmadıysa vardır bi sebebi çokta dert etmeyin arabanın çarpışma testlerinde arabayı her yerden vuruyolar airbag'ler açılıyo, bu arabayı mühendisler ordusu yapıyo o kadarda ön yargılı olmayın açın forumlara bakın mercedes, audi, bmw'dede airbag'ler açılmıyor ama airbag açılmayan arabadada kimseye bişey olmuyor..

AtaDMR

New member
Öncelikle çok geçmiş olsun ama beni kimse dinlemiyo heralde ya birader bu arabada hiç bişey yok ki bu araba airbag açsa kasko bunda bişey yok diyip arabanızı onarıcak sonrada araba elinizde kalıcak belki 40 45 liraya aldığınız aracı 20 25 e bile aylarca satamayacaksınız sonrada yaa niye bu araba airbag açtı ki diceksiniz.. Konu sahibi arkadaşında arabasının resimleri yok o yüzden yorum yapamıyorum ama bi araba airbag açmadıysa vardır bi sebebi çokta dert etmeyin arabanın çarpışma testlerinde arabayı her yerden vuruyolar airbag'ler açılıyo, bu arabayı mühendisler ordusu yapıyo o kadarda ön yargılı olmayın açın forumlara bakın mercedes, audi, bmw'dede airbag'ler açılmıyor ama airbag açılmayan arabadada kimseye bişey olmuyor..
Ben birşey demedim len :D ben sevindim açmamasına ama arkadaş resim koymadığı için kendimden örnek gösterdim hani bak bende böyle oldu açmadı diye. tabiki bir sebebi vardır, ama araştırsın geçiştirmesinde yani.

Berkan

New member
abi yazdımda yine en iyi Erol tercüman olabilmiş bana. saol valla

basit birşey gibi duruyor ama tavan airbagi için komple tavanın döşeme ıvırı zıvır degişicek, yan airbag yırtıp cıktıgı için komple koltuk, on sag airbag için koca konsolun degismesi gerekiyor. bu patladı geri içine tıkalım kapagını kapatalım oldu bitti degilki mevzu. her tıklamada carpmada airbag acsa ne yedek parca yetişir ne araba servisten cıkabilir
ne argeler ne testler yapıyor bizim o videolarda gördügmüz gibi tek arabayla donmuyorki kaza testleri kim bilir kactanesi deneniyor hiçmi biri patlatmamazlık yapmıcak o denemelerde yada nası 5 yıldız vercekler basit işler degil bunlar.

maharet gibi yazmayı sevmiyorm ama hiç basıma gelmediyse 7-8 kere kazada arac icinde bulundum kendim yada baskasının airbag acılanı 1 belki 2 dir cogunda yeterli sartlarda vardı diyebilirim ve yine bir marka olarakda bmw mercedes vs falanda mevucttu

rayen

Super Moderator
[MENTION=1547]Berkan[/MENTION] aslında airbag değişimlerinde bir sıkıntı yok. Gayet kolay değişiyor. Sadece yolcu tarafında airbag sıkıntılı, çünkü gögüsün değişimi söz konusu. Ama sıkıntı değişimde değil. Milletin algısı airbag açıldıysa dehşet kaza olmuştur, dolayısıyla araç artık perttir. Artı airbag fiyatları. Malzeme bence haddinden fazla pahalı. Kaskoya girmemiş bir airbag değişimini anlayacak babayiğiti ben alnından öperim. :D

Berkan

New member
@Berkan aslında airbag değişimlerinde bir sıkıntı yok. Gayet kolay değişiyor. Sadece yolcu tarafında airbag sıkıntılı, çünkü gögüsün değişimi söz konusu. Ama sıkıntı değişimde değil. Milletin algısı airbag açıldıysa dehşet kaza olmuştur, dolayısıyla araç artık perttir. Artı airbag fiyatları. Malzeme bence haddinden fazla pahalı. Kaskoya girmemiş bir airbag değişimini anlayacak babayiğiti ben alnından öperim. :D
aynen abi onu demeye calısıyorm 2005 yada 2006 de arkadasım mercedesle bir kaza yaptı w203 kasa kodlu c200 arabada kaporta hasarı 0 ne kapı ne tamponda cizik dahil yok ama akslar iptal araba sol kaldırımdan sag kaldırma vurdu tüm airbaglerini actı araba yolcu sürücü tavan perde ne varsa. tabi euro simdiki gibi ucuk degildi ozaman ama hasar ne : 25bin € :cool:
ondan 1 sene once ben yaptım bmw 3 serisiydi tanınmayacak hale geldi saglam noktası kalmamıstı aracın direk pert. buarada sadece kapı airbagleri acıldı. meblağ olarak hasarı o mercedes'in yarısı kadar bile degildi ama