Michelin crossclimate

Berkan

New member
50 bin fazlamı derken lastik yumuşak hamurlu yada sert olmasına göre asınması değişşebilir diş derinliği ölctürerek lastigin sekli semalınden anlasılır az cok

korrinni44

New member
önder bey bende crossclimate kullanıyorum 3-4 aydır .lastik sıcak havalarda kesinlikle çok iyi yol tutuyor. bu lastikle en son tecrübem : hafta sonu mersine gittim . otobanda 50-55 derece sıcakta hiç bir sorun yaşamadım. hatta otobanda bi kaç kez önüme kıran araçlar oldu ve ani frenlemeler yaptım. abs hiç devreye girmedi ve frenler gayet iyi tuttu...

Unleashed

New member
Benim sorunum arabayla yavaş seyrederken oluyor zaten.. Yani lastiğin üzerine yük binmediği frenlemelerde anında kaymaya başlıyor ama otoban gibi yerlerde hızlı giderken frenleme yapınca bende de tutuyor tabi ki , yoksa hiç binilmezdi arabaya.. Ayrıca biraz balatalar da bitmiş benim onun etkisi de olabilir. Ama dediğim gibi kuru sıcak, hafif meyilli ve yavaş gittiğimiz şehir içi yollarında bu lastikler kesinlikle tutmuyor. Benim başka araçlarla da bir çok gözlemim oldu, sonuç aynı.. Dikkatli yolculuk yapın size de naçizane tavsiyem.

dante

New member
Hankook Ventus Prime2 lastiklerden ben şahsen memnun kaldım. Kış vakti çevre sıcaklığı 10'un altına düştüğünde konforu bariz azalsa da bahar ve yaz aylarında çok yumuşak ve performans veren bir lastik bana göre. Aracım 46.500 km'ye geldi. Bu ay içerisinde yeni çıkan Ventus Prime 3'leri denemek istiyorum. Fiyatları çok fazla olmamakla Ventus Prime2 'nin üzerine gelen iyileştirmelerle benim işimi fazlasıyla görecektir. Yapılan testlerde de oldukça başarılı sonuçlar vermiş gördüğüm kadarıyla. Kış için önerilen bir lastik değil tabiki çok fazla ama zaten yağmurlu ve kapalı havalarda da çok hızlı giden biri değilim.

dante

New member
Merhaba Arkadaşlar,

Yeni çıkan Hankook Ventus Prime3 lastikleri test etme imkanı buldum yaklaşık 1.500 km. Lastiklerden çok anlamasam da, önceki Ventus Prime2 lastiklere göre ses seviyesi azalmış ancak bu farkı gene de çok bariz göremedim. Lastiklerin düz yolda ve hızlı kullanımdaki kararlılığı takdire şayan. Uzun yol dönüşünde önümde aniden beliren yol çalışmasını görünce hızlı gidişte ani bir fren yapmak zorunda kaldım. Aslını isterseniz lastikler zamk gibi yapıştı ve ABS bile devreye girmedi. Kuru zeminde tutuşu cidden çok iyi diyebilirim. Benim aracım da 2. viteste dip gazlarda 60-70 gibi hızlarda sarma yapıp patinaj onleme sistemi devreye girerken aynı kalitesiz asfaltta bu sefer yapmadı. Lastiklerin direksiyon tepkilerinde hiçbir azalma yok ki Ventus lastikler bu konuda başarılıdır zaten. Islak yolda tutuşu nasıldır bilemiyorum henüz. Lastikler yeni olduğu için çok da denemiyorum. Sadece kuru zeminde bir kere viraja çok sert girip 4 lastiği de eş zamanlı kaydırarak kısa bir deneme yaptım. Kayma kontrollü ve güven vericiydi.Tanesini V tipi olanları 185 TL 'ye aldım. Çok bilgim olmadığı için yorumlarımı mazur görün.