Michelin crossclimate

korrinni44

New member
Arkadaşlar aracım 2013 ceed cpncept plus.50.000 km. oldu. lastik değişimi yapacağım. michelin yeni bir lastik çıkarmış crossclimate diye.
hem kış hem de yaz lastiği olarak 4 mevsim kullanılabiliyormuş. Yorumlar ve testler çok iyi..
sizce bizim araçlara nasıl olur bu lastik. kullanan var mı?
değerli fikirlerinizi almak isterim

reallaz81

New member
Ben bugün boluda toyota marka aracıma taktirdim tanesi 225 liradan teker sesi yok denecek kadar az geldi bana frenlemesi esneme olayı cok iyi daha yeni tabi zamanla daha belli eder kendini

unalks

New member
daha önceki aracımda mıchelın marka lastik kullanmıştım hep hankooklardan kat ve kat iyiydi bu yeni versiyon mıchelın ı bende inceledim değişim vakti geldiğinde tercih edeceğim lastiktir :eek:

pepe

Active member
daha önceki aracımda mıchelın marka lastik kullanmıştım hep hankooklardan kat ve kat iyiydi bu yeni versiyon mıchelın ı bende inceledim değişim vakti geldiğinde tercih edeceğim lastiktir :eek:

Mıchelin lastikler konforlu olmasına oluyor da yumuşak hamur olduğu için çabuk çatlıyor, balon yapıyorlar...:confused:

unalks

New member
inan hiç yaşamadım balon olayını hatta bir defa patlak lastikle baya baya gezmişim lastikçim dediki başka lastik olsa bunu yapamazdın yumuşak olduğu için biraz inince deliği kapatmış vs gibi bişiler söledi bu hankooklara hiç güvenmiyorum sanki kalan lastikleri takmışlar gibime geliyor :)

pepe

Active member
Ben nedense daha sert hamur lastikten yanayım. Bridgestone yada Hankook evo'lar...Hatta Lassa impetus'lar bile fena değildir. 2 kere Michelin lastiklere balon yaptırınca soğudum doğal olarak

unalks

New member
bu balon olayında lastiklerin belli bir km veya zaman garantisi olmuyor mu ? yani o kadar para verip böyle birşey olursa soğur tabi insan :rolleyes:

korrinni44

New member
daha önce michelin energ saver kullandım çok memnun aldım.
crossclimate lastik teknoloji harikası olarak lanse ediliyor. çok fazla kar yağmayan daha çok kışın ve baharda ıslak zemin olan yerde yaşayanlar için ideal lastik gibi görünüyor.

Burak

New member
Bridgestone potenza ceed için cok uygun

slhyldz

New member
Michelin lastik kullandım ve bendede balon oldu. Nerede olduğunun bile farkında değilim. ŞAns işi ama irili ufaklı çukur çok.
Dört mevsim lastikler Sıcağı çok sıcak kışıda karlı geçen yerlerde tavsiye edilmiyor. Her iki koşuldada tam performans alamıyorsun.

yalcin

New member
[MENTION=1303]korrinni44[/MENTION] değişim yaptınızmı? ne marka ve model aldınız acaba?

korrinni44

New member
henüz lastik almadım yalçın bey idare ediyorum eskilerle. kış bitiminde michelin crossclimate alacağım kesin...

Berkan

New member
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] bende babamın araca alacaktım yaz kış kullansın diye. çok okudum kurcaladım y.içi ve y.dışı forum vs.lerde parçalanma pul pul dökülme çatlama gibi sorunları yaşayan baya vardı kıllandım vazgeçtim. herkes işini yapsın kışın kışlık yazın yazınlık iyidir :)

korrinni44

New member
ben mart ayından beri kullanıyorum henüz dökülme,çatlama vs. bir sıkıntı yok.
çok güzel lastik... tavsiye ederim.

yalcin

New member
[MENTION=1547]Berkan[/MENTION] kötü bir haber ettin şimdi, lakin söylediğini bende araştırayım biraz bakalım neler çıkacak.

Unleashed

New member
3-4 ay önce Ceed 2012 Concept aracıma 4 adet Crossclimate aldım.. Ankara'da yaşıyorum.. Eğer yazının kalanını okumak istemiyorsanız kısaca şöyle yazayım: Ankara'da veya kuru sıcağın olduğu yerlerde yaşıyorsanız, kesinlikle CrossClimate almayın!!

Bu lastik hafif kış şartlarında gayet iyi.. Bahar aylarında ise çok çok iyi.. Islak havada / zeminlerde yol tutuşu mükemmel denilebilir. Ama hava sıcaklığı 25'in üstüne çıktığı anda lastik asfaltta buz pistinde gidiyormuş hissi veriyor. Sıcak asfaltta araba kesinlikle durmuyor ve ABS anında devreye giriyor. Hele bir de hafif yokuş aşağı iniyorsanız (ben Dikmen'de oturuyorum) fren mesafesi diye bir kavram kalmıyor. Kaydıkça kayıyor araba.. O yüzden, mevsim geçişlerinde veya kış aylarında (karların çok olmadığı zamanlarda) Ankara'da oldukça iş görüyor. Ama kesinlikle yazın bu lastiklerle yola çıkmayın!! Ben oldukça tanıdım artık alıştım sayılır, şimdiye kadar tehlikeli durumlarda kalmadığım için kaza yapmadım. Ama en ufak bir tehlike durumunda anında durma şansınız kesinlikle yok! Param olmadığı için şuan yeni lastik alamıyorum ama en yakın zamanda halledeceğim.

Tekrar tekrar uyarıyorum herkesi; yazın kuru sıcağın olduğu (25C ve üstü) , nemin olmadığı bölgelerde bu lastiği kesinlikle kullanmayın, almayın, aldırmayın. Bu yazdıklarıma rağmen alacak olanlar varsa, şimdiden geçmiş olsun diyorum.

Berkan

New member
3-4 ay önce Ceed 2012 Concept aracıma 4 adet Crossclimate aldım.. Ankara'da yaşıyorum.. Eğer yazının kalanını okumak istemiyorsanız kısaca şöyle yazayım: Ankara'da veya kuru sıcağın olduğu yerlerde yaşıyorsanız, kesinlikle CrossClimate almayın!!

Bu lastik hafif kış şartlarında gayet iyi.. Bahar aylarında ise çok çok iyi.. Islak havada / zeminlerde yol tutuşu mükemmel denilebilir. Ama hava sıcaklığı 25'in üstüne çıktığı anda lastik asfaltta buz pistinde gidiyormuş hissi veriyor. Sıcak asfaltta araba kesinlikle durmuyor ve ABS anında devreye giriyor. Hele bir de hafif yokuş aşağı iniyorsanız (ben Dikmen'de oturuyorum) fren mesafesi diye bir kavram kalmıyor. Kaydıkça kayıyor araba.. O yüzden, mevsim geçişlerinde veya kış aylarında (karların çok olmadığı zamanlarda) Ankara'da oldukça iş görüyor. Ama kesinlikle yazın bu lastiklerle yola çıkmayın!! Ben oldukça tanıdım artık alıştım sayılır, şimdiye kadar tehlikeli durumlarda kalmadığım için kaza yapmadım. Ama en ufak bir tehlike durumunda anında durma şansınız kesinlikle yok! Param olmadığı için şuan yeni lastik alamıyorum ama en yakın zamanda halledeceğim.

Tekrar tekrar uyarıyorum herkesi; yazın kuru sıcağın olduğu (25C ve üstü) , nemin olmadığı bölgelerde bu lastiği kesinlikle kullanmayın, almayın, aldırmayın. Bu yazdıklarıma rağmen alacak olanlar varsa, şimdiden geçmiş olsun diyorum.
lastiğin sırt ile yanağın birleşim yerlerine yakın kısımlarında çatlama parçalanma gibi durumlar varmı sizde ?

----

bu ve bunun gibi yorumları demek istemiştim işte [MENTION=10]yalcin[/MENTION] her lastik kendi görevini yapsın diye :D.

Unleashed

New member
Parçalanma var mı diye çok baktım ama herhangi bir şey yok. Araya taş girme olasılıklarına kadar inceledim ama sonuç hep aynı, dişlerde de sorun yok, lastik zaten yeni.. Sorun, lastiğin üretiminden kaynaklanıyor. Yazın kuru ve aşırı sıcaklarda bu lastik bilerek ölüme gitmek bence..

bugratr

New member
50 bin tekerlek için az değil mi ? yılda iyi 2013