Cee'd Boyasız Göçük düzeltme

benim resimde görülen yer ve onun simetrisinde bu kadar bariz olmamakla birlikte hafif bir göçük ve kapıdaki yerle birlikte 3 yer vardı. Fiyat banada çok uygun geldi herhalde ulaşılabilirliği. yüzünden

ama 600 tl çok fazla

Sinan1 bey boyacı ne derse desin lokal boya her zaman belli olur. Tamiratı yapılan parça (side kapı) komple boyanacak böylelikle boya ayrımı olmaz fakat diğer gövdeden renk olarak ayrılmaması için araca polisaj işlemi yapılacak. beni bildiğim başka çaresi yok.

Berkan

New member
Sinan bey geçen hafta ufak yerler için 100gr rötuş boyası yaptırdım.Boyacı neden uyardı bilmiyorum ancak istediğiniz kadar boya kodunu verin ufak rötuşluk yerde farkedilmez ama büyük alanlar boyanacak ise kesinlikle boya farkı gözle görülür şekilde belli olur dedi.Bu arada bilgi amaçlı olarak şunu söyleyeyim belki birçok arkadaş biliyordur yeni ceedlerde bagaj kapağının iç tarafında paint yazan ve yanında ki kod kesinlikle aracın boya kodu değildir.Sürücü kapısının orda siyah bandroller içinde yazan kod doğru koddur ama hala arkada ki kodun ne olduğunu anlamış değilim.Sinan bey ukalalık olarak algılamayın lütfen ama özellikle ve özellikle kaportacı ve boyacı ustalar hep aynı şeyleri söylerler ama sonuç hüsran olduğunda bunun dönüşüde olmayacaktır.Ne kadar farkedilmez denilsede kullanılmış ve dış etkenlere maruz kalmış bir boya ile yeni atılmış bir boya arasında illa ki fark olacaktır.
bende fark ettim ama bagajdaki cok muhtemel kapı içlerinin vs.nin kodudur. herzaman boya kodları sürücü kapısının ordaki etiketlerin içindeki rakam sayı herneyse onlardır ..

aracın boyası günes rüzgar yagmur hreşeyi alıyo ediyo vernikde tabi ilk hali gibi olmadıgından yeni atılan boyaya göre fark oluyor tabi bide tam ayarı tutturamadımı boyacı iyice cıkıyor

Serkan OĞUZ

New member
Evet daha önceki araçlarımda ordan bakıyordum ama bunun direk bagaj kapağında görünce aynıdır diye orayı kontrol etmedim:)

sinan1

New member
Tamam ben de ikna oldum şimdi. iyi ki yaptırmamışım. idare ediyorum

Serkan OĞUZ

New member
Daha önceki mesajlarımda söylediğim gibi bugün boyasız göçük düzeltme işlemini halletmiş bulunuyorum.3 adet gözle görülür göçük için 300TL fiyat almıştım,bugün işlem yapılırken usta çok çok küçük olacak şekilde 2 ayrı yeride görüp jest yaparak işlemleri halletti ve hepsi dahil 250TL'ye mükemmel bir sonuç aldım.Hatta gören arkadaşlarımda ustanın %80 olur dediği bu mu diye şaşırdılar resmen sıfırdan farksız oldu çok memnun kaldım içime çok sindi.Böyle bir sonuç bekliyordum açıkçası ancak yinede çok zor bölge olması sebebi ile tedirgindim.Makine ile resimleri çektim ve en kısa zamanda paylaşacağım ancak resimler ortamın tam ışık almaması sebebi ile pek güzel çıkmadı ama yinede iş yapar:)

Serkan OĞUZ

New member
Evet arkadaşlar resimler biraz aceleye geldi şimdiden kusura bakmayın ama yinede az çok bilgi vermek açısından yeterli olur diye düşünüyorum.Işığı tam istediğim gibi ayarlayamadım,usta kepenkleri kapatıyor açıyor kendi ışıklı aletlerini kullanıyor.Aslında ezikler oldukça iri ama resimlerde pek belli olmuyor sanırım.Dediğim gibi sonuç benim açımdan çok tatmin edici oldu iyi ki yaptırmışım:)

Ekli dosyayı görüntüle 948Ekli dosyayı görüntüle 949Ekli dosyayı görüntüle 950Ekli dosyayı görüntüle 951Ekli dosyayı görüntüle 952

Tesla

New member
Çukurlar oldukça büyük. Boyasız halledebilmeleri için oldukça büyükler yani. İyi yapmışsınız yaptırmakla.

Serkan OĞUZ

New member
Çukurlar oldukça büyük. Boyasız halledebilmeleri için oldukça büyükler yani. İyi yapmışsınız yaptırmakla.
Aslında 1 tanesi büyüktü diğerleri ona nazaran daha ufaktı.Usta ters bir yerde ve ufak olanlar daha zor diyor,büyük olması ters bir yerde olmadıkça çok daha kolay diyor.Boyasız hallolması iyi oldu.

Güzel olmuş ........
Teşekkürler.