Cee'd Boyasız Göçük düzeltme

Arkadaşlar bagaj kapağında kimin nasıl yaptığını bilmediğim ve beni çok rahatsız eden bir göçük vardı.
Uzun araştırmaların sonucu Adapazarı'nda bu işi yapan bir yer olduğunu öğrendim ve bu gün için randavu aldım sabah saat 9:00'dan 12:00 ye kadar süren işlem sonucu bagaj kapağımda bulunan göçük ve arka sol kapıda bulunan hafif bir göçük düzeltmesini yaptırdım.

Arka kapıdaki çok dikkatli bakınca hafif belli oluyor onunda sebebi köşe noktaya kapıyı sökmeden ulaşamadı arkadaşlar bende hem vaktim yoktu hemde kapıyı söktürmek istemedim.

Arkadaşlar ile işe biraz tartışmalı başlasak ta işçilikleri gerçekten çok temiz ve başarılı.
(Tartışma : Ben vakitten dolayı acele etmelerini istiyorum onlarda iş düzgün olsun diye yavaş yavaş yapıyorlar) bu bir gerçek bu iş iğne ile kuyu kaymak gibi bir şey sabırlı olmak lazım oda bende yok.....

Serkan OĞUZ

New member
Arkadaşlar bagaj kapağında kimin nasıl yaptığını bilmediğim ve beni çok rahatsız eden bir göçük vardı.
Uzun araştırmaların sonucu Adapazarı'nda bu işi yapan bir yer olduğunu öğrendim ve bu gün için randavu aldım sabah saat 9:00'dan 12:00 ye kadar süren işlem sonucu bagaj kapağımda bulunan göçük ve arka sol kapıda bulunan hafif bir göçük düzeltmesini yaptırdım.

Arka kapıdaki çok dikkatli bakınca hafif belli oluyor onunda sebebi köşe noktaya kapıyı sökmeden ulaşamadı arkadaşlar bende hem vaktim yoktu hemde kapıyı söktürmek istemedim.

Arkadaşlar ile işe biraz tartışmalı başlasak ta işçilikleri gerçekten çok temiz ve başarılı.
(Tartışma : Ben vakitten dolayı acele etmelerini istiyorum onlarda iş düzgün olsun diye yavaş yavaş yapıyorlar) bu bir gerçek bu iş iğne ile kuyu kaymak gibi bir şey sabırlı olmak lazım oda bende yok.....
Bülent bey haftaya salı yada çarşamba günü aynı işlemi yaptıracağım.Sağ arka çamurluk üzerinde bulunan çamurluk çizgisinde 3 tane ufak göçük var,beyaz olduğu için fazla belli olmuyor ama böyle boyasız doğrultma fırsatı varken yaptıracağım.Sabah 9'da başlayıp akşam üstü 4-5 civarı ancak biteceğini ve acele etmezsek çok daha iyi olacağını belirtti bende sorun olmadığını ancak aynı gün içinde alabilirsem iyi olacağını belirttim o şekilde anlaştık.İzmirde de bu işi fevkalade yapan ve herkes tarafından bilinen 3 kişi var.Dediğiniz gibi bende çok beklemek istemiyorum ama sonrasında içimize sinmesi açısından sabırlı olmaya gayret edin gerçekten zor ve sanatkarlık isteyen bir işlem:)Birde ne kadara anlaştınız bilemiyorum ancak bizler gibi aracının ufak lokal boyalar sebebi ile insanlarda soru işareti yaratıp değer kaybetmesini istemeyen ,boyasız olmasını çok önemseyen ve yaptırmak için gayret eden kişiler olduğumuzu bildikleri için bu duygularımızdan faydalanıp ücret konusunda biraz abartı rakamlar istiyorlar.

evet böyle bir imkan varken kullanmak lazım ve gerçekten çok sabır isteyen bir iş fazla acele ettirmemek lazım ben işçilikten çok memnunum gerçekten çok güzel iş çıkarttılar ben sadece zamandan olayı kapıyı söktürmedim o da çok dikkatli bakmazsan belli bile olmuyor.

resimleri yükleyeceğim ama tapatalk bir sorun verdi telefonun kablosu da yanımda yok o yüzden yükleyemeiyorum.

Serkan OĞUZ

New member
Bende gitmeden güzel birkaç resim çekeceğim,işlem sonrası hepsini beraber paylaşmaya çalışırım hemde forum üyeleri için güzel bir bilgi paylaşımı olur.Güle güle kullanın.

tapatalk ta bir sorun oluşmuştu resimleri yükleyememiştim bunlarda resimler

buda kapıdaki yer

Hasan

New member
harbiden iyi yapmışlar, güzel olmuş. kaça yaptırdın abi?

Berkan

New member
berkan bunun gibi bir yontem değil benim yatırdığım çekiçleme falan ok tamamen elerinde demir çubuklar var onlar ile alttan işliyorlar
kapıdaki ni düzeltmek için kapı panzottunu vs sökmedi direk camın yanından çubuk sokarak düzeltti.
abi fark ettım sadece buda bir yontem diye soyledim bilgi amaclı koydum : )

mtn1905

New member
Acikcasi cok guzel duzeltmisler. Benim arabanin yuzeyinde de sari sari noktaciklar gozukuyor. Pas gibi duruyo acaba sizce nedir nasil duzeltebiliriz

GT-I9100G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

görmek lazım ama bu arkadaşlar GaziAntep te dolu yağmış. doludan sonra araçlarda olan hasarları düzeltmeye gitmişler sizdekilerde buna benzer bir durum mu dur Kocaelindeymişsizni istersen,z müsait bir ara gelin gösterin.

Sakaryada Orman Park karşısındda biryer

Serkan OĞUZ

New member
Bülent bey gerçekten mükemmel olmuş çok beğendim.Yağlı çekiçte ayrı bir yöntem çok güzel sonuçlar alınıyor ama ben nedense buna daha sıcak bakıyorum.Ben fiyat aldığımda zor bir yer olduğu için tam aracın çamurluk çizgilerine denk geldiği için sana olacak fiyat 600TL dedi,zaten orda filmi kopardım.Bana olmayacak fiyat nedir dedim güldüm zaten ne demek istediğimi anladı.Bu işi yapacak son usta ile araya aracı sokarak 300TL fiyat alınca kabul etmek zorunda kaldım ama siz 100TL yazınca moralim bozuldu:)Bence iyi ki yaptırmışsınız güle güle keyifle kullanın.Sizde 1 tane göçük var ama yeri kolay bir yer,sanırım bende 3 adet yan yana gamze olduğu için ve çamurluk arkasından müdahale edilemeyip çizgi üzerinde olması sebebi ile işlem çok zorlaşıyor herhalde bu sebepten ötürü bu kadar fiyat verdiler anlamadım gitti.

sinan1

New member
Benim kapılardan birinde 10 cm yarık var, diğerinde 20 -30 cm kadar göçük var. Kaportacı bunları güzelce yapabilmek için 700 TL istedi. Boyası aynen yapılır orijinal gibi olur gözle fark edilmez dedi. Yani göçük düzeltmek ucuz bir şey değilse diye hatırlatayım dedim. Boyanın numarası varmış aynen yapılırmış.

Serkan OĞUZ

New member
Benim kapılardan birinde 10 cm yarık var, diğerinde 20 -30 cm kadar göçük var. Kaportacı bunları güzelce yapabilmek için 700 TL istedi. Boyası aynen yapılır orijinal gibi olur gözle fark edilmez dedi. Yani göçük düzeltmek ucuz bir şey değilse diye hatırlatayım dedim. Boyanın numarası varmış aynen yapılırmış.
Sinan bey geçen hafta ufak yerler için 100gr rötuş boyası yaptırdım.Boyacı neden uyardı bilmiyorum ancak istediğiniz kadar boya kodunu verin ufak rötuşluk yerde farkedilmez ama büyük alanlar boyanacak ise kesinlikle boya farkı gözle görülür şekilde belli olur dedi.Bu arada bilgi amaçlı olarak şunu söyleyeyim belki birçok arkadaş biliyordur yeni ceedlerde bagaj kapağının iç tarafında paint yazan ve yanında ki kod kesinlikle aracın boya kodu değildir.Sürücü kapısının orda siyah bandroller içinde yazan kod doğru koddur ama hala arkada ki kodun ne olduğunu anlamış değilim.Sinan bey ukalalık olarak algılamayın lütfen ama özellikle ve özellikle kaportacı ve boyacı ustalar hep aynı şeyleri söylerler ama sonuç hüsran olduğunda bunun dönüşüde olmayacaktır.Ne kadar farkedilmez denilsede kullanılmış ve dış etkenlere maruz kalmış bir boya ile yeni atılmış bir boya arasında illa ki fark olacaktır.