Yeni Kia rio donanım ve fiyat listesi

• Konbuyu başlatan Josefsalvatini
  • Başlangıç tarihi

Tsunami Dream

New member
Ynt: Yeni Kia rio donanım ve fiyat listesi

Yeni Rio yu gördüm yakından. İçine bindim. Benzinli donanımlı modeli 36 bin küsür dü. Vallahi çok dar geldi bana. Gerçi beni biliyorsunuz bana dar gelmesi normal :) . Ama ekstra bir darlık söz konusu gibi geldi ve görüş açıları çok çok kötü bence. Arka cam çok küçük. Ben Yeni Aveo alırdım.

J

Josefsalvatini

Guest

Ve rio 3 kapılın olarak sene basında geliyor

Dizellerin yakıt tüketimi fena 3.2 lt

mertgulkokan

New member

yalnız sitede dizellerin satış fiyatı yazıyor ancak dizelle ilgili herhangi bir bilgi yok daha satışı başlamadı mı acaba?

geçen hafta bayide

benzinli ful donanımlısı vardı

çok kötü yaaa yazık valla bu paralara

J

Josefsalvatini

Guest
Abi yazıgi kalmadı malesef fiyatları bütün araçlar icin sisirdiler

Tsunami Dream

New member

yanılmıyorsam bana da dizel ful paket için 42 bin tl dediler. çok para o arabaya. o arabaya demiyelim yanlış olur. belki beğenenler vardır ama b sınıfı bir araç için 42 tl fazla geldi bana. ben ceed alırım, venga alırım o paraya, hemde sıfır alırım. yani bir yağmur sensörü var diye ve ya far sensörü, otomatik klima yada ne bileyim cruze control, ben o parayı vermem. ben araçta bu özelliklere çok önem vermiyorum. örneğin benim arabamın kliması manuel diye geçiyor ama şöyle ki; ben panelden ayaklara hava ver konumunu seçtiğimde sadece bir tık yapıyorum ve içindeki motor palleri kendisi çeviriyor, otomatik olarak. yani bizim eski araçtaki manuel klma gibi o pal haraketini kendin sürerek yapmıyorsun. bence harika bir özellik.

c@n

Super Moderator
Dizel full paket 47..... Daha da beter

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Tsunami Dream

New member

yapma ya..vallahi bana aşırı pahalı geldi..

amorusso

New member

abi su basligi kilitleyin....:) dayanamiyorum artik, yuhhh yani 47 lira mi ? ....ohaaa...yani

Snaan

New member

ben dizel baz model için 38.5 fiyat aldım. kia sanki fazla pazarlık payı bırakıyor gibi geldi bana :D daha önce de cerato sorduğumda liste fiyatından 3 bin lira düşürmüştü.

c@n

Super Moderator
Yine de pahali.... O araba max 35 daha ustu olmamali....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

mertgulkokan

New member

ford fiesta 1.4 tdci 68 hp titanium donanımlı satış fiyatı 40800 bence rionun bu fiyat altında olması lazım yoksa adam gider ford alır
bence kia insanların zihnindeki marka bakışını düzeltmeden bu fiyatları koyması hatalı oldu
kailte olarak hak ediyo olabşilir ama zor bu drumla...

Tsunami Dream

New member

Benim şahsi fikirlerim şöyle: Bence Kia stratejik olarak yanlış bir yol seçti. Biraz daha beklemeliydi fiyat artışı için. Tamam kaliteli araçlar üretiyor olabilir ama araçlarının ikinci el piyasasının oturmasını beklemeliydi. Ben Kia Cee'd i niye aldım? Aynı sınıftaki diğer araçlarla aynı kalitede ya da biraz daha kaliteli olup, diğerlerinden daha uygun fiyatta olduğu için aldım. Yani fiyat\fayda(kalite) oranı iyi olduğu için aldım. O fiyata donanımı çok iyiydi. Şimdi ise fiyat\fayda(kalite) oranı diğer markalarla aynı oldu bence. Tamam bu güzel birşey olabilir. Ama benim için değil. Çünkü ben arabamı ilk aldığımda ufak tefek eksiklikleri görmezden gelebildim. Örneğin sağ cam yukarı çıkarken sıkışma yapıyordu. Yada sağ arkadan bir gıcırtı sesi geliyordu. Bunları hiç dert etmedim, çünkü biliyordum ki almış olduğum aracın kalitesi, değerinin üstünde ve hoş görüyle yaklaşıyordum. Her araçta olur böyle şeyler diyordum ki olabilir. Servise bir cam sıkışması için 6-7 kere gitdiysem ki gittim. Hiç bir şikayetim olmadı. Ama şimdi ben 43 bin TL para veriyorsam bir aracta bunları sorun ederdim. Ne değiştide bu kadar artış yapıldı fiyatlarda? Araba aynı araba, servis aynı servis. Kalitede bir artış mı yapıldı? Servis ağı mı genişledi? Satış rakamları çok mu yükseldi? Tamam Cee'd yükselmiş olabilir ama diğer modeller? Bence Kia tek albenisi olan, fiyat/fayda(kalite) oranını kaybetti. He yine araba alsam, yine Cee'd alırım. Ama uygun fiyata kaliteyi tercih ettiğim için değil. Pahalı ama kalitesini, rahatlığını, genişliğini beğendiğim için..

mertgulkokan

New member

şimdi ceed in fiyatının 10 000 tl düşük olduğu zamandaki döviz kurlarıyla şu an ki döviz kurları arasında farkın 10000 tl yaratacak kadar olduğunu düşünmüyorum. Sürekli zam yapıldı bakalım sonucu ne olacak 2012 modellerin fiyatına bakınca kianın hala zam peşinde olduğunu görüyoruz

amorusso

New member

Dunyanin hic bir yerinde bu kadar zam yok Kia'lara, gecenlerde Turkiyede birkac milyon TL ceza yediler Dogus grubu ile beraber, bence onun parasinin cikarmaya calisiyorlar.

Tamam Araba fiyati MTV taksidinden dolayi artar normaldir, ama 10.000 TL artmaz, Bir de diyorlar ki uzun sure zam yapmadik, kulliyen yalan her ay surekli zamn yaptilar :)))

J

Josefsalvatini

Guest
Arkadaşlar ben ceed i alırken 44.000 e aldım 1.6 128 consept at sr
Aynı donanım biraz fazladır ile golf 1.6 tdi dsg sr metalik 57.000 tl idi ilave olarak kararan ayna far yağmur sensoru vardı

Şimdi ceed 2012 model aynı araba son oluru 53.000 tl
Golf son oluru 68.000 tl
Buyrun siz hesaplayın astra dada bu durum aynı zam hepsine geldi arkadaşlar malesef arabalar kurdan avrupadaki krizden etkilenerek fiyatların yukarı çıkmasına sebeb oldu üreten zam yaparsa kur artarsa haliyle üründe artacak

amorusso

New member

Avrupa'da nerde zam var ? 500 bilemedin 1000 Euro mu ?

Kia turkiye'de en ciplak arabalari fulll araba fiyatina satiyorlar.

Dogus'ta Celik motor'da zamlardan dolayi gecen sene bayagi bir ceza yedi ...
Piyasa'da daniskli dovus var, aslinda alanda kabahat satanda degil :)

yani bütün araçlara ortalama %20 zam geldi......

bu sadece kia wv meselesi değil hepsi aynı

J

Josefsalvatini

Guest
Ercan Avrupa da 1000 Euro tr de ÖTV Mtv nakliye 3000 Euro
Etti 7500 tl