Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

Kadir KURT

New member
Yok ben bu hali ile 4.1 5.9 arasi goruyorum sehirici yazilimla kac görür demistim.
Surat 200 yeterli zate

--- | ceedclubtr.com Ozel Android Beta V1.01 programindan gönderilmistir. | ---

Serkan OĞUZ

New member
Zordur tabi gelirseniz tanisma firsati bulmus oluruz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benimde aklımdan geçti ama teklif edemedim bende sizlerle yüzyüze görüşüp tanışmayı çok isterim.Olurda fırsat olursa haber veririm sizlerde müsait olursanız İzmirde yapamadığımı memleketimde yaparım:)Bundan birkaç sene önce Facebook icat edildiğinde ilk hayalim ilkokul arkadaşlarımı bulup bir araya toplamaktı.Bir tek İzmirde olan bendim ve burdan İstanbul'daki arkadaşları organize edip İstanbula geldim çok güzel bir gün geçirdik.Bakarsınız toplanabilirsek gelmek istediğimde Ceed ekibi bir araya gelebiliriz.

Haftasonu gel ama 

Gelebilirsem zaten seçme şansım olur direk hafta sonunu seçerim:)

berkan1981

New member
Ynt: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

Kadir bey yazılım sonrası son sürat konusunda değişiklik olmuyor bildiği kadarı ile.Sadece son hızlara daha kısa sürede ulaşıyorsunuz ataklık konusunda ciddi fark hissediliyor ancak aracın dişli oranları oldukça kısa bu yüzden son sürat konusunda bir beklentiniz olmasın.:)
Esp kapalı 218 km görürsün

Serkan OĞUZ

New member
Yok ben bu hali ile 4.1 5.9 arasi goruyorum sehirici yazilimla kac görür demistim.
Surat 200 yeterli zate

Pardon yanlış anlamışım kusura bakma:)Yazdığın değerler oldukça güzel değerler.yazılım sonrası ne olur hiç kestiremiyorum:)

Serkan OĞUZ

New member
Cevap: Ynt: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

Esp kapalı 218 km görürsün

1.si bence 218km sürat yapıyor ise bu ağırlıkta bir araç için fazlası ile yeterli,ben 200km üstü biraz zorlar diye düşünmüştüm.Esp bu kadar etkiliyor demek ki.Ayrıca yine parantez açıyorum sizinkisi manuel:) Sanırım otomatikte bu rakamlar dahada zorlaşıyor.210km bile bence yine yeterli olur inşallah deneme fırsatım olursa onuda deneyeceğim.

berkan1981

New member
Ynt: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

Pardon yanlış anlamışım kusura bakma:)Yazdığın değerler oldukça güzel değerler.yazılım sonrası ne olur hiç kestiremiyorum:)
100 km normal degerinden 1 lt aşağı çekersin yazlimla

Kadir KURT

New member
Berkan dostum hic yakmam la o zaman ?

berkan1981

New member
Kadir ben sana ne anlatiyom ya :)

Serkan OĞUZ

New member

100 km normal degerinden 1 lt aşağı çekersin yazlimla

O zaman uzun yolda ekonomi içinde ekonomi yaparak toplamda full depo ile aşağı yukarı 7-8lt daha az yakarak daha fazla yol yapacağım inşallah:)Zaten belirli bir süre sonra yazılım kendini otomatik olarak amorti ediyor.Hayırlısı bakalım zamanla paylaşımlarımız ile yakıt konusu iyice netleşir.

zeg

New member
aracım manuel 2000 km geldim su anda 7,4 lt gösteriyor umarım dahada düşer

KartalBey

New member
selamlar. aracı alalı 20 gün oldu. cee'd 1.6 concept benzinli ve otomatik. daha 750 km oldu. şu ana kadar şehir içi kullandım hep ve yakıt ortalamam 10.5 lt civarında :( fabrika verilerine nasıl erişeceğim bu konuda bilmiyorum. böyle giderse elden bile çıkarabilirim..

dante

New member
Aracıma 65 lt mazotu asla alamadım nasıl başarabiliyorsunuz ? Veya toplamı kastettiniz. Normal koşullarda hafif benzin varsa en fazla 50 lt de pompa atıyor. Daha sonra yedek depoya geciyor tahminimce, ama onun da sıkıntısı ağır ağır doldurma işkencesi. Ben istesem benzinci yanaşmıyor:)Ama 60 lt nin üstünü 1 seferde alanları çok duydum...

Benimki manuel ewet ben istanbuldan Bingöle 65 lt mazotla 1300 km yaptim

Berkan

New member
Aracıma 65 lt mazotu asla alamadım nasıl başarabiliyorsunuz ? Veya toplamı kastettiniz. Normal koşullarda hafif benzin varsa en fazla 50 lt de pompa atıyor. Daha sonra yedek depoya geciyor tahminimce, ama onun da sıkıntısı ağır ağır doldurma işkencesi. Ben istesem benzinci yanaşmıyor:)Ama 60 lt nin üstünü 1 seferde alanları çok duydum...
bende onu acaip merak ediyorm range göre 50km den asagı dusup cizgi cıkıtıktan bir 10-20 km sonr afulledim 46küsür litrede pompa attı
ondan sonrada range 52-53 olunca alıyım dedim 44 lt'de attı bas abi dedim nekadar gidicek. 48 lt'de abi tmm oldu tepede kopurmedide zaten dedi (hep en alt kademede doldurturum pompada)

edit : buarada 50 km'den sonra kalan km cizgi cizgi cıkınca nekadar gidiyor deneyen oldumu :D

dante

New member
50 km range'den sonra çizgi çıktıktan sonra trafik çok fazla yoğun değilse 35 km daha gittim en fazla.Bu tamamen o an ki trafik durumuna bağlı, eğer yoğun bir trafiğe gireceksem range'i çok zorlamamaya çalışıyorum. Kaldı ki genelde dizel araçlarda çok fazla depoyu sonuna kadar kullanmak iyi değil dostum

bende onu acaip merak ediyorm range göre 50km den asagı dusup cizgi cıkıtıktan bir 10-20 km sonr afulledim 46küsür litrede pompa attı
ondan sonrada range 52-53 olunca alıyım dedim 44 lt'de attı bas abi dedim nekadar gidicek. 48 lt'de abi tmm oldu tepede kopurmedide zaten dedi (hep en alt kademede doldurturum pompada)

edit : buarada 50 km'den sonra kalan km cizgi cizgi cıkınca nekadar gidiyor deneyen oldumu :D

müziksiyen

New member
Yorum yapacak bise yok her sey gayet ortada. Adamlar yapmis. Iceride gram ses yok. Arabanin beyni muhtesem. En ufak bir bayir asagi rahatlama hissettiginde arac gaz kesip 0 yaktiriyor. Benim otm ceed te de ayni olay var ama bayirin basinda 0 yaktirirken bayirin ortasinda ne guzel gidiyorken bosa atiyor beni sinir ediyor. Sonra ben de hafif gaz verip cekiyorum ayagimi yine 0 yakiyor. Ama su da bir gercek ki fiyat farki ikince elde epey fazla.

gorkemsin

New member

Hocam öncelikle eger bu degeri yakalamak istiyorsan fazla gaz pedaliyla işiniz olmiycak cruise control kullanicaksiniz aracınızı 1700 devire sabitleyin ve mumkunse pazar sabahı 7 civarinda aracinizi test edin o saatte hic bi yerde trafik sorunu olmaz diye düşünüyorum .

Kadircim senin aracin değerleri cok iyi ama daha iyide olabilir yazilimla ;)

Berkan merhaba...Öncelikle paylaşım ve müzikler için teşekkürler...Seninle beraber e-5 den üsküdara indim diyebilirim...:) bende bir paylaşım yapayım istedim hoş video kaydı yok ama ...ben 4.vites cruise control açmadan 80 km hızla 2000 devirde (ekonomi için 5 vites uyarısı gelse de vites yükseltmedim.) dudullu gişeleri geçtikten sonra İzmit yönünde yaklaşık 10 km boyunca 3.9 L ortalamayla gittim. yol zaman zaman pozitif zaman zaman negatif zaman zaman sıfır eğimliydi diyebilirim. (ufacık eğim bile çok farkettirir biliyorum) sonuçta aynı yolda test etmek lazım. ama eger dediğim gibi bir test yaparsan paylaşırsan sevinirim. senin arabada üstelik bildiğim kadarıyla yazılım var. aynı şartlarda bir kullan istersen bence daha iyi bir ortalamayla geleceksin. mekanikten pek anlamam ama bence cruise control yakıt tüketimini arttırıyor. hele hele değişken eğimli yolarda. dediğimi bir dene gaza çok hassas dokunarak. zaten 4. viteste olduğundan arabayı devir konusunda dengede tutmak zor olmuyor. hoş ben 10 km sabredebildim ve dedimki demek 4 L altına düşülebiliyormuş bu arabaa sonra hızım 150 nin altına düşmedi ve telafi ettim :)

müziksiyen

New member
Tekirdag - gure - tekirdag yaptim. Km de 25 kurus yakti. 4 kisi bagaj dolu.

dellobaltino

New member
2013 consept manuel aracımı aldıgımdan beri bp kullanıyordum. en son shell nitro alayım bi deneyeyim dedim. depo boşken shellde fulledim. yakıt ortalamasını sıfırladım. öncedenn 6.5 olan ortalamam 7 oldu. bi daha almicam