Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

kaan

New member
ya ben arabayı ilk aldığım zamanlar sağa sola giderken 8.5- 9 du ortalamam.biraz trafiğe girdim 10.8 ortalama...mazot dayanmıyor napcaz bilmiyorum.yazılım işine de siyah duman ve gaz kesmeler yüzünden soğuk bakıyorum.ne yapmalıyım?önerilerinizi bekliyorum.(araç 2013 otomatik dizel concept plus.)

ceronimo1978

New member
Talha bey Paşaoğlu yazılımında siyah duman ve gaz kesme problemleri yok
ya ben arabayı ilk aldığım zamanlar sağa sola giderken 8.5- 9 du ortalamam.biraz trafiğe girdim 10.8 ortalama...mazot dayanmıyor napcaz bilmiyorum.yazılım işine de siyah duman ve gaz kesmeler yüzünden soğuk bakıyorum.ne yapmalıyım?önerilerinizi bekliyorum.(araç 2013 otomatik dizel concept plus.)

Snaan

New member
aracım manuel vites, istanbulda trafikte kullanıyorum ortalamam 6 litre. ama lastiklerim 205 galiba şuan. 17inc jantlarla 225 lastikleri takınca biraz daha artabilir.

rosicky

New member
premium otomatik var bende de 17 bin kmde şu anda. 4 ay oldu alalı. sadece uzun yol yapıyorum ve basıyorum da 7.6 lt yakıyor. sadece po dan alıyorum mazotu :)

karaşimşek

New member
Ben aracımı %90 oranında ankara-istanbul arasında kullanıyorum. Yolun %80'inde cruise control ile gidiyorum ve hızı 120'ye sabitliyorum. Ankara-istanbul arası 4.8, istanbul-ankara arası ise 5.2 lt/100 km ortalamalarım var. Araç concept manuel ve 18000 km'de.

ceed61

New member
Arkadaşlar öncelikle bir sorum olacak 6. viteste aracı hangi devirde kullanmamız yakıt tüketimine katkı sağlar? max tork üretilen devirde sürmek mantıklı olanı aslında ama 6. viteste maximum torku 100 110 km arası yakalıyoruz buda yakıt tüketimini arttırır diye düşünüyorum(max tork 1900 devir olarak hesaplarsak) bu konuda düşünceleriniz nedir? Birde cruise ile 4.8 lt aldığım yolu bazen 5.5-6.0 lt ile zor alıyorum sonuçta hız devir vites ağırlık bütün koşullar aynı bu değişim yakıt kalitesiyle alakalı olabilirmi bilmiyorum ama büyük ihtimal öyle oluyor. 5.0-6.0 arası yakıt tüketimim karışık. araç 3500 kmde

karaşimşek

New member
Arkadaşlar öncelikle bir sorum olacak 6. viteste aracı hangi devirde kullanmamız yakıt tüketimine katkı sağlar? max tork üretilen devirde sürmek mantıklı olanı aslında ama 6. viteste maximum torku 100 110 km arası yakalıyoruz buda yakıt tüketimini arttırır diye düşünüyorum(max tork 1900 devir olarak hesaplarsak) bu konuda düşünceleriniz nedir? Birde cruise ile 4.8 lt aldığım yolu bazen 5.5-6.0 lt ile zor alıyorum sonuçta hız devir vites ağırlık bütün koşullar aynı bu değişim yakıt kalitesiyle alakalı olabilirmi bilmiyorum ama büyük ihtimal öyle oluyor. 5.0-6.0 arası yakıt tüketimim karışık. araç 3500 kmde
Maximum tork devir aralığında sürmenin yakıt tüketimini arttırması olası değil bence. Diğer konu için yakıtın tüketime bu kadar etkisi olmaması lazım. Yükdesel değişim çok fazla. Eğer parkur kısa ise olabilir zira mesafe arttıkça ölçümler arasındaki doğruluk hassasiyeti artar.

ceronimo1978

New member
Anlik yakit tuketimi acik olarak kullananlardanim faydasini goruyorum tavsiye ederim

Serty86

New member
Merhaba,

Concept MT 8500km oldu.Ortalamam 6,5. 50lt ile max. 800km civarı yapabiliyoruz.

bamtrans

New member
Merhaba,

Aynen bende klima acik ortalama 6.8 klima acik 800 km götürüyor aracı sıkmadan fazla. Yakalayabilirsiniz yakinda aracı chipleyecem bakalım fark gorebilecekmiyiz. İnternet ede paylaşan ilk kisi ben olcam galiba chiplenmis halini...

bamtrans

New member
Merhaba,

Aynen bende klima acik ortalama 6.8 klima acik 800 km götürüyor aracı sıkmadan fazla. Yakalayabilirsiniz yakinda aracı chipleyecem bakalım fark gorebilecekmiyiz. İnternet ede paylaşan ilk kisi ben olcam galiba chiplenmis halini...

Serty86

New member
ben chip uygulamasını doğru bulmuyorum. tüketim kullanımla alakalı olduğundan şu anda yakıt konusunda şikayetim yok şükür.

salih

New member
Concep düz ş.içi 7 lt. Altına nadiren iniyo

akrepkral86

New member
Arkadaşlar bakanlığın araçlarda yakıt konusunda yaptığı araştırma siz ne dersiniz

enjanka

New member
Arkadaşlar bakanlığın araçlarda yakıt konusunda yaptığı araştırma siz ne dersiniz

Bu haberi ben de gördüm. Kesinlikle bu işte bir yanlışlık var. Aklıma direk şu soru geldi: Kime ve neye göre bu sonucu elde ettiler?
Hele ki Amerika'da yakıt tüketimini yanlış bildirdiği için ceza ödemekle karşı karşıya olan bir markadan bahsediyoruz.

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Arkadaslar bi deli kuyuya tas atmış bin akıllı çıkaramamış :)
Ceed otomatik icin yazılan deger sehir dısı
Sehirici imkansız :)

BLUE ICE

New member
Biryanlışlıkmı var bu ceed bizim ceedmi acaba:(

zgrdvc

New member
Yaw bişey diyecem bana neden çok yakanini satmişlar acaba? Bu değerlere bakinca beni petrol şıhı zannettiler heralde

zeg

New member
arkadaşlar benim araba daha 1000 km ye gelmedi su anda ortalama olarak sürekli şehir içinde dolaşıyorum 9.1 lt olarak gösteriyor (manuel aracım)
depoyu fullediğimde 700-800 km gösteriyor ana ekranda

Kadir KURT

New member
Bu haberi ben de gördüm. Kesinlikle bu işte bir yanlışlık var. Aklıma direk şu soru geldi: Kime ve neye göre bu sonucu elde ettiler?
Hele ki Amerika'da yakıt tüketimini yanlış bildirdiği için ceza ödemekle karşı karşıya olan bir markadan bahsediyoruz.
Ben bu habere ve devletin verilerine güveniyorum.
Bugün bu konuya cevap vermeden evvel gidip aracımın şehir içi yakıt tüketimini çekeyim dedim.
yaklaşık bi 10 km yol yaptım. 10 küsur dakikalık da bir video yükledim.
Videoyu çekerken arada bir trafiği de çekmeyi unutmadım :)
Kim demiş Ceed ler çok yakıyor diye Rahatlıkla söyleye bilirim. :)
Tamamen bizlere bağlı aracın yakıt tüketimi.
Benim aracım premium 2013 model.
Aracım da yazılım YOK, yaptırmadım ama 15000km den sonra ciddi
bir şekilde yakıt tüketimim aşağı indi.
Ortalama şehir içi 7,5 - 9 lt arasında yaktığı söyleniyor çünkü ekonomik kullanmayı pek bilmiyoruz :)
Tabii ki otomatik araç kullanırken ani gazlama yapmamaya özen göndertip
normal bir şekilde gidildiğinde aracın 4,1 ile 5,4 arasında şehir içi
trafikte yakıt yakacağını görürsünüz.
Spor kullandığımda 8lt yi bulan aracım sakin sürdüğüm de ise ortalama 5lt
şehir içinde gidiyor.
Yaklaşık 10 küsur dakikalık video hazırladım ve bu video da trafiği ve gidişimi
görebilirsiniz. E-5 de bizim burada bol bol radar olduğu için limiti 75 km ye ayarladım.
Şimdi lütfen Ceed çok yakıyor demeyelim keşke araç 7 ileri olsaydı şanzumanı tadından yenmezdi :)
Teşekkürler.
[video=youtube;4kRnU2PO9BI]https://www.youtube.com/watch?v=4kRnU2PO9BI[/video]