yeni ceed de çözemediğim konular

y@vuz

New member
selamlar,

aracımda henüz bulamadığım bi kaç özellik var.
1- hız sabitleyici nasıl aktif edilir? serviste anlattılar ama ben bi türlü beceremedim. direksiyonun sağ iç tarafındaki düğmeyi aşağıya çekiyoruz. göstergede hız sabitleyici işareti çıkıyor ama daha sonra ayağımı gazdan çektiğimde araba yavaşlıyor. gaza basmazken de düğmeye basmayı denedim ama yine olmadı. hızın sabit kalması için ne yapmalı?
2- teybin menüsünde gezinmek için direksiyondaki tuşları kullanabiliyor muyuz? yoksa sadece teybin sağındaki düğme mi kullanılabiliyor?
3- camlar açıkken araçtan inip kilitlediğimizde camlar kapanmıyor mu?
4- anahtardaki hold tuşu ne işe yarar?
5- silecekleri auto konuma aldığımızda neden motoru çalıştırdığımızda silecekler de çalışıyor? engellemenin yolu var mı?

varsa sizin bildiğiniz gizli bir özelliği var mı bu aracın?

esenpak

New member
1- Hız sabitleyici işaretlendikten sonra hemen yanında ki düğmeden "set" işaretlenecek.
2- Kanal değiştirme, ses ayarları ve sesli komut ile radyo-cd-usb komutları verilebilir, diğer ayarlar için konsol kullanılmalı.
3- Kapanmaz.
4- Araç kilitli durumda Hold tuşuna 2 saniye basılırsa sadece bagaj kapağı kilidi açılır. Kapak geri kapatıldığında otomatik kitlenir.
5- Sadece yağmur yağarken sensörü devreye soktuğum için bu durumla karşılaşmadım ama eski aracımda eğer motor çalıştığı an yağmur sensörü devredeyse hatırlatma amaçlı tek sefer çalışırdı.

Neden gizli özellik yapsınlar? Her özellik araca değer katar :)

Sevgiler,

GOGO

New member
Direksiyonu tam tur sağ veya solda bırakıp stop ederseniz kontağı açtığınızda bu konuda sizi uyarıyor ve düzeltince de teyit ediyor. Kitapçıkta rastlamadım belki de yazıyordur ama ben tesadüfen keşfettim. Böyle olması hoşuma da gitti açıkçası bazı şeyleri de biz keşfetmeliyiz :)

c@n

Super Moderator
Aynalarin altinda isik var, bu da hic bir katalogda yazmiyor, tipki lastik basinc sensoru gibi...

TeamPASAOGLU*

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: yeni ceed de çözemediğim konular

Evet devam arkadaşlar çıkarın sırları ortaya :)

zerogravity

New member
Bluetooth acikken müzik dosyalarınızı direkt dinleyebiliyoruz kablo kullanamaya gerek kalmıyor. Sonunda kurtulduk o kisacik iPhone kablosundan:):)

c@n

Super Moderator
Youtube dan muzik dinlerken onu direkt teypten den dinleyebiliyorsunuz..:):)

TeamPASAOGLU*

ahmymn

New member
Cam tavanın perdesini; 1. tavanda en solda yer alan perde düğmesiyle birlikte açıp kapatabilirsiniz 2. seçenek açık olan perdeyi sunroof kapama düğmesine bir kez daha basarak kapatabilirsiniz :)

ahmymn

New member
selamlar,

aracımda henüz bulamadığım bi kaç özellik var.
1- hız sabitleyici nasıl aktif edilir? serviste anlattılar ama ben bi türlü beceremedim. direksiyonun sağ iç tarafındaki düğmeyi aşağıya çekiyoruz. göstergede hız sabitleyici işareti çıkıyor ama daha sonra ayağımı gazdan çektiğimde araba yavaşlıyor. gaza basmazken de düğmeye basmayı denedim ama yine olmadı. hızın sabit kalması için ne yapmalı?
2- teybin menüsünde gezinmek için direksiyondaki tuşları kullanabiliyor muyuz? yoksa sadece teybin sağındaki düğme mi kullanılabiliyor?
3- camlar açıkken araçtan inip kilitlediğimizde camlar kapanmıyor mu?
4- anahtardaki hold tuşu ne işe yarar?
5- silecekleri auto konuma aldığımızda neden motoru çalıştırdığımızda silecekler de çalışıyor? engellemenin yolu var mı?

varsa sizin bildiğiniz gizli bir özelliği var mı bu aracın?
Cruise Control ileSet ettiğiniz sürati, direksiyonda bulunan düğme veya frene basmak suretiyle iptal ederseniz, cruise ışığı açık kalmak kaydı ile, + tuşuna basarak en son set ettiğiniz sürate de geri çağırabilirsiniz.

akrepkral86

New member
Merhaba arkadaşlar ben yeni kia ceed premium araç sahibiyim.Ben Youtube'da bir video'da gördüm aracı kilitleyince kapıdaki düğmeye basmadan kapılar otomatik kilitlenip aynalar katlanıyordu fakat bu özelliği nasıl aktif edebilirim veya bu özellik aracımda var mı acaba lütfen bilen varsa yardımcı olabilir mi?Youtube'daki video'yu seyretmeniz için buraya linkini eklicem.dikkatle seyredin.
New Kia cee'd - Smart Entry System - YouTube

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Merhaba arkadaşlar ben yeni kia ceed premium araç sahibiyim.Ben Youtube'da bir video'da gördüm aracı kilitleyince kapıdaki düğmeye basmadan kapılar otomatik kilitlenip aynalar katlanıyordu fakat bu özelliği nasıl aktif edebilirim veya bu özellik aracımda var mı acaba lütfen bilen varsa yardımcı olabilir mi?Youtube'daki video'yu seyretmeniz için buraya linkini eklicem.dikkatle seyredin.
New Kia cee'd - Smart Entry System - YouTube
Yeni kasa bütün ceedler de var bu ozellik
Gögusun Sol tarafında ayna kapama düğmesi var onu auto ya getirin yeterli

TeamPASAOGLU*

akrepkral86

New member
Cevap: Ynt: yeni ceed de çözemediğim konular

Sizin dediğinizi bende biliyorum zaten benimki oto modunda ancak kilitlemek için aracı kapı üzerindeki düğmeye basmak gerekiyor benim demek istediğim video'yu dikkatli izlediyseniz araçtan uzaklaşınca aracı kilitleyip aynaları otomatik olarak kapatması

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Sizin dediğinizi bende biliyorum zaten benimki oto modunda ancak kilitlemek için aracı kapı üzerindeki düğmeye basmak gerekiyor benim demek istediğim video'yu dikkatli izlediyseniz araçtan uzaklaşınca aracı kilitleyip aynaları otomatik olarak kapatması
Premium aracı klitkediniz
Uzaklastiniz
Daha sonra yanına gekdiniz
Herhangi bir düğmeye basmadiniz
Aynalar acili ışıklar yanar
Sonra Uzaklastiniz
Aynalar kapa nir

TeamPASAOGLU*

akrepkral86

New member
Cevap: Ynt: yeni ceed de çözemediğim konular

Ama video'da benim gördüğüm aracın kapısını kapatınca düğmeye basılmadan aynalar otomatik katlanıyor

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Ama video'da benim gördüğüm aracın kapısını kapatınca düğmeye basılmadan aynalar otomatik katlanıyor
Video da açıkça belirtilmiyor zaten öyle bir özellikle yok malesrf
Sadece kilitli araca yaklaşınca otomatik açılma mevcut eğer kapıları acmazsaniz sonrasında kapanıyor

TeamPASAOGLU*

omurkadir

New member
vay be ceed sınıf atlamış adeta şu donanımlara bakıyorum da...
bizimkiler resmen şahin yanında ;);)