Yeni Araba Önerisi

Snaan

New member
Ynt: Yeni Araba Önerisi

ben sınıfı yoktur arada kalmıştır demiyorum. sadece mantıksızlığından bahsediyorum. gereksiz yere soyuluyor o araçları alanlar. 4 çeker olmayan qasqhai ye bineceğime ceed e binerim hem daha ucuza alırım, hem daha az yakar, hem otobanda falan daha rahat kullanılır.

c@n

Super Moderator
Re: Yeni Araba Önerisi

Bu sinif tamamen tuketicilerin istegi dogrultusunda ortaya cikmistir....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

omurkadir

New member

bizde qashqai var bence parası hak ediyor çok pahalıya almadık biz golften ucuzdu mesela.
rahat araç,donanımı dolu,komple cam tavan,geniş iç mekan...
köye,dağa bayıra gidiyoruz altı değecek diye düşünmeden,trafikte de yüksekten bakmak gerçekten güven veriyor,hoş.
büyük jipler gibi hantal da değil boyutları ideal.
yoksa ben de dünyanın parasını vermeye karşıyım.

kiaceedcluptr

New member

grand scenic III edc yada m/t düşünebilirsiniz 1.5 105 dci

Tsunami Dream

New member

Eveeeet arkadaşlar..:) bütün arabaları denedik bindik bir karara vardık kendimizce. Hatta bu kararda rastlantıda olsa Can abinin de etkisi oldu :) Kia showroom da babamla gezerken onunla karşılaştık.

Öncelikle Juke u hiç beğenmedik. Çok daraşmalık bir araç. Hadi beni bilenler sığmayacağımı bilir ama babam benden daha ufak tefek o dahi sığmadı ve hemen indi beğenmedim diye. Duster alalım dedik ona da baktık, aracın kasası çok güzel ama içini hiç beğenmedik. Bence içi çok kötü. Ve bizde bugün babama Venga Panorama Plus 1.6 crdi 128 hp lik versiyonunu aldık. İnanın ben ilk görüşte beğenmedim aracı, ama zevkler ve renkler değişir ya babam ve annem sevdiler. Sonra bugün bir test sürüşüne çıktık ben bayıldım. Çok güzel bir araç bence. Ve aldırdım onlara :)

hayırlısı olur insallah. Böylece babamı Cruze un konforuna yakın ama motoru çok daha iyi çeken ve ekonomik olan Venga sına kavuşturmuş oldum. :) Fikirleriyle katkıda bulunan herkese çok teşekkürler.

J

Josefsalvatini

Guest

hayırlı olsun kazasız belasız ınsallah

c@n

Super Moderator
Yeni Araba Önerisi

Hayirli olsun kardesim.... Sevindim seciminize..... Allah kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin.....

Ne renk aldiniz....??

Tsunami Dream

New member

Herkese çok teşekkürler. Beyaz aldık Can abi. Hani sen bana göstermiştin oturduğumuz bölüme yakın olan arabayı aldık. Erdoğan abi evet sen demiştin bize gerçekten bize göre en iyi seçimi yaptığımıza inanıyoruz.

Tsunami Dream

New member

Fakat yapıcı bir kaç eleştiride de bulunmadan edemeyeceğim. Bizim aldığımız en full paketi imiş. Fakat arabada Kromatik dikiz aynası yok, yağmur sensörü yok, cruze kontrol yok, katlanabilir yan aynalar yok, bel ayarlı koltuklar yok. Ve bu arabayı 50000 tl ye yakın para verip alıyorsunuz. Tamam araba güzel ama neden bu kadar pahalı? "Bluetooth var yokuş kalkış destek sistemi ESP patinaj önleme abs ebd yada elektronik klima" bunlardan dolayımı pahalı? Bence değil bence sırf üstündeki cam tavandan dolayı pahalı. İyi bir strateji olmuş. Bakın biz aldık mesela işe yaradı :) eğer tahminim doğruysa tabi. Bir de NCAP puanı kaç bu aracın onu hiç bilmiyorum. 10 hava yastığı var yanılmıyorsam ama NCAP puanına bakmadım hiç.

kiaceedcluptr

New member

Hayırlı olsun .. grand scenic bakmayı düşünmediniz mi hiç

Tsunami Dream

New member

Grand Scenic biraz pahalı geldi. Bir de babam Renault almam dedi. Bende çok üstelemedim.

c@n

Super Moderator
Re: Yeni Araba Önerisi

Bence karat dogrudur kardesim... Bahsetmis oldugun secenekler arasinda fiyat fayda ve kalite endeksine gore en iyi secim.... Renk secimide guzel olmus...

Pedere cok selamlar....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

kiaceedcluptr

New member

2009 da 52 bine hatta 49 bine alan vardı şimdi 60 dan aşağı değil o konuda haklısınız aslında iyi bir ikinci el alinirdi takdir sizin özellik olarak çoğu araçtan kat kat üstun siz vengada olmayan özellikleri yazınca oradan aklıma geldi ...

Tekrar hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler inşallah....

hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın...

Tsunami Dream

New member

herkese çok teşekkürler..Yüksek oturma pozisyonu çok etkiledi beni.

CaPo

New member

Emrecim en doğru kararı vermişsiniz iyi günlerde kullanın Allah kaza bela vermesin..

Snaan

New member

bu kullanıcının yorumu emreyi üzeceği için silinmiştir :p

Tsunami Dream

New member

ahahahaa..:).. yok be ya..uzulmem soyle sen..arabayi ben yapmadim ya..dogruysa dogrudur..mesela ben soyluyorum bak..kasa yapisi olarak biraz yuksek geldi bana..mesela ic donanimi resmen plus paket olmasina ragmen eksik..ama surus keyfi harika..yuksek oturus pozisyonu harika..cam tavan muazzam..ilgi ceken kasa yapisi..genislik..kivraklik..bu arada daha almadik arabayi sabirsizlaniyorum..babama aldik, babam diyor ki olsun ya ne acelesi var ne zaman olursa..heyecan yok adam da heyecan..:) onuda uye yapmaya calisicam ceedclubtr ailesine becerebilirse..