Yeni Araba Önerisi

Snaan

New member
Ynt: Yeni Araba Önerisi

[quote author=ERDOGANKESGIN link=topic=608.msg18969#msg18969 date=1315850164]
Avensise 9lt sici alnindan operim:):)atmosferik arac bu vakitde 10.5 altina dusmez avensis 11 alti yakmaz;)
Ayrica Venganin tavan ve ic genislik olarak cruze dan 1cm bile eksigi yok;) Cam tavani herseye yeterde artar, bu kadar ferah ve yuksek duruslu arac zor bulunur , bulunanda 60 alti istemez;) sifiri 50lira olmus tekkar 49+trafik istiyor, 2.elde plus olmatan araclara millet 43-44 fiyat isteyip burnundan kil aldirmiyor;) egri oturur dogru konusurum ...
[/quote]

fabrika verisi 8 litre. eğer 11 yakarsa toyotanın aklını alırlar abi. avensisin yakacağı 9 litredir.

aracın büyüklüğünü de iç mekan olarak söylemedim. yolda verdiği his ve yola oturuş olarak söyledim. cruze vengadan 100 kilo kadar daha ağır. ve 55 60 cm kadar daha uzun. daha oturaklı bir araba. venga biraz daha şehir içi için yapılmış. sonuçta bayağı farklı sınıflar.

ben kendime 2sinden birini alacak olsam venga alırım. hem daha şirin hem daha az yakar hem daha rahat kullanılır hem de hep jip kullandığım için venganın oturma pozisyonu bana daha güzel geliyor.

ama cruze'u kullanıp değiştirmek isteyen birine yine o ebatlardaki avensisi öneriyorum.

Tsunami Dream

New member

Erdogan bey, eminim aracınız çok temiz ve güzeldir. Teklifiniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim öncelikle. Fakat Cruze u elden satmak değil de galeriye satmak daha iyi olur diye düşündüğümüzden teklifinizi değerlendiremeyebiliriz. Ama aklımızda olsun. İlginize tekrar teşekkürler.

Cruze gerçekten çok oturaklı ve güzel bir araba. Çok yakıyor. Hayır yaktığının da hakkını vermiyor bence gitmiyor çünkü fikrimce :). Bizde ki donanımı ise en yüksek donanımı, dolayısıyla yeni alacağımızın, ona yakın özelliklerde bir araç olması ve dizel araç olması gerekiyor. Örneğin Nissan Juke Tekna Dizel nasıl sizce? Soul un fiyatı biraz yüksek geldi bana. O sınıfta Toyota Urban Cruiser var, aynı fiyat hemen hemen..

zerogravity

New member
Yeni Araba Önerisi

Gunaydin, juke kucuktur iyi dusunun derim. Hayirlisi olsun, galeriler cok oldurur dikkat edin;)

Tsunami Dream

New member

babam taktı juke a :) .. bir de soul a.. Doğru söylüyorsunuz galeri fiyatı öldürüyor gibi..

metin

New member
Yeni Araba Önerisi

Bencede alsin rahat etsin

metin

New member
Yeni Araba Önerisi

[quote author=metin link=topic=608.msg19045#msg19045 date=1315899529]
Bencede vengayi alsin rahat etsin
[/quote]

c@n

Super Moderator
Re: Yeni Araba Önerisi

Bu durumda ben juke derim....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Tsunami Dream

New member

Evet bende öyle diyorum sanırım. 1.5 dci motor acaba kia crdi motor kadar performanslı mıdır? çünkü malum cruze u gitmiyor ve çok yakıyor diye satıyoruz. onun yerine az yakan ama yine gitmeyen bir araba almak istemeyiz :)

Snaan

New member

1.5 dci motor renaultun motoru. ve benim ustam çok problemli olduğunu söylüyor. ben bu araçlar arasında kalmış olsam toyotayı tercih ederim. çünkü araba alırken ilk kriterim sorunsuzluk. ama toyota muhtemelen çok daha pahalıdır ve ötekinde ustaya vereceğin parayı bunda arabaya verirsin zaten. tabi satarken geri alıyorsun o farkı orası ayrı. ben 2. elde toyota kadar hızlı satılan araba görmedim. özellikle corolla ilanlarını takip edin arabalar hergün değişiyor.

Tsunami Dream

New member

[quote author=Snaan link=topic=608.msg19053#msg19053 date=1315910113]
1.5 dci motor renaultun motoru. ve benim ustam çok problemli olduğunu söylüyor. ben bu araçlar arasında kalmış olsam toyotayı tercih ederim. çünkü araba alırken ilk kriterim sorunsuzluk. ama toyota muhtemelen çok daha pahalıdır ve ötekinde ustaya vereceğin parayı bunda arabaya verirsin zaten. tabi satarken geri alıyorsun o farkı orası ayrı. ben 2. elde toyota kadar hızlı satılan araba görmedim. özellikle corolla ilanlarını takip edin arabalar hergün değişiyor.
[/quote]

Yani siz Urban Cruiser ı mı tercih ederdiniz?

c@n

Super Moderator

Urban Cruiser TR de hiç tutmadı ve satmadı.... Kesinlikle alınmamalı bence....

DCI motorlar, sorunsuz ve iyi motorlardır... Renault, Dacia, Nissan tarafından yılladır kullanılıyor... En önemli özelliği çok ekonomik olmalarıdır.

Juke da olan motor yeni EURO 5, 110 hp olan motor, çekişi yeterlidir, sıkınıtı olmaz...

Tsunami Dream

New member

Erdoğan abi cevap şimdi gönderdim. Bi yandan çalışıyorum kusura bakma geç oldu cevap. :)

Tsunami Dream

New member

Tamam, Juke Tekna Dizel kesin listede olacak. Urban Cruiser ı ben eledim. Soul u babam istiyor, bir de yakından görsün baksın. Venga ben beğenmiyorum ama babam ve annem ne düşünür bilemem ona da baksınlar. İkinci el Sportage yada Sorento olabilir diye düşünüyorum ama masraflı araçlar gibi gözüküyor. Bir de Ceed SW olabilir ama bende var zaten yeni alınanın değişik bişey olması kanaatindeyim..bakalım ne olacak? Yeni C4 te var listede ama güvenemiyorum çünkü eskisinden çok şikayet ediyorlardı.

omurkadir

New member

juke dizelde sıra olabilir...arkadaşımda var tatlı araba ama özellikle arka kısım çok dar bagaj küçücük,sert plastik kullanılmış çoğu yerde.bu açılardan berbat :S
qashqai öneririm mümkünse dizel.bizde benzinlisi var,tüketimi kalıbına göre iyi.
1,6 dci 130ps gelecek qq ye.fiyatı uygun olursa benzinliyi sattırıp 130luktan aldırmayı düşünüyorum pedere.

c@n

Super Moderator

Quasqai 1.6 dzl 130 ne zaman geliyor.... Dusunulebilir, hele otomatik olursa....

Zafer P

New member
Ynt: Re: Yeni Araba Önerisi

[quote author=c@n link=topic=608.msg19080#msg19080 date=1315929276]
Quasqai 1.6 dzl 130 ne zaman geliyor.... Dusunulebilir, hele otomatik olursa....

[/quote]

tadından yenmez. ama çok para olur ya.

Snaan

New member

4 çeker olmayıp jip diye satılan araçlara karşıyım. fiyatı bol bol şişiriyorlar ama normal arabadan farkı yok.

c@n

Super Moderator

Tek farki psikolojik.....

Tsunami Dream

New member

Arkadaşlar yapmayın hepsinin bir sınıfı var litaratürde. Crossover var mesala.. SUV ların bile çoğu sürekli 4 çeker değil artık.