Yazılım hk.

Berkan

New member
ozellikle opel kullanan varsa 1.3cdti o tork patlaması dediginiz igrenc seyi tahmin edersiniz 2000 e kadar kimsecikler yok ölü, 2binde araba kıcından tekme yemis gibi kafasını dikiyor kendi capı kadar. bu eski kada i30dada var evet muhtemelen ceedde vardır evet ama güncel ceedde yok iyikde yok.
millet torku nasıl stabil yayarımda tertemiz stabil sürüs saglama derdinde, peak yapıp birden asagı düsmeme anlık patlamalara kalmama cabasında zaten amacı da o.
biranda dan diye tork gelsin araba kafasını dikmiş gidiyormus hissi yakalanınca arac ucup kacmıyo biyerede gitmiyo , hayaller bugatti veyron gercekler 70 80 100 120hp

slhyldz

New member
Daha az yakmıyor ama daha çokta yakmıyor. Öncesi sonrası aynı. Fakat daha güçlü olması ve daha fazla yakmaması bir avantaj.
Sağladığı iddia ediliyor. Bence gücü hisseden daha fazla gazladığı için tasarruf filan olmuyordur. :D

yalcin

New member
her yazdığım yazıda yanlış anlaşılmaktan bıksamda ben yine yazmaya devam ediyorum ayrı bir konu : )) fakat biraz bekledim ortalık durulsun diye, neyse. bilmiyorsam düzeltin lütfen zaten burada olmamızın asıl amacı bilmeyen bilenden öğrensin, buarada kaynaşalım tanışalım sohbet edelim vs. şu sanal camda hoş bir vakit geçirelim, gerilim yapmaya sen bunu söyledin vay efendim nasıl dersin vs. gibi söylemlere gerek yok,
yeni kasada olsa tork verileri 1900-2750 aralıkta 260 tork gücünde sabit bir değer görünüyor, şimdi eski kasadada yanlış hatırlamıyorsam 1900-2500 arası idi, eğer bu tork yanardağ patlaması dediğiniz gibi sabit yayılmışsa eski kasadada aynı olması gerekir, teknik veriler yanılmaz diye biliyorum, ki eğer öyle değilse ki olmaması bence ihtimal dışı...
herneyse, eski-yeni kasa değişsede motor aynı motor ve yürüyen aksamlarda hemen hemen aynı vites aralıklarıda aynıdır diye tahmin ediyorum bakmak lazım, böyle durumda aynı marka ama iki farklı kasa için sözkonusu tork patlamasıda aynıdır, herhalde?
ben yine açıklık getirmek istiyorum, Tork patlaması olayı ilk duyduğumda amg ler geldi aklıma çünkü tamlama "tork patlaması", neden; tamam sözkonusu devirlerde araç bir nebze kendini öne itiyor beygir gücü ne olursa olsun her araçta hissediyorsun bunu, gücü nispetinde, ama şimdi diğer araçlardaki deneyimlere göre eski yada yeni kasa ceed de bu "tork patlaması" yaşayamama sorunsalı beni ister istemez m serisi yada amg serisi cevabına iten bir durum oldu,
ben yine tork patlaması sorunu yada yaşayamama gibi bir eksiklik olduğunu düşünmüyorum yazılımdan önceki tork gücünü çok iyi biliyorum yazılımdan sonra daha net..
tartışmak için yazmadım sadece deneyimlerime dayanarak "tork patlaması yaşayamama sorunsalı" olmadığını düşünüyorum.

slhyldz

New member
Bu veriler doğrumu? Başka bilen bulabilen var mı?

0-30 km/h (s):
1.7
0-40 km/h (s):
2.7
0-50 km/h (s):
3.5
0-60 km/h (s):
4.4
0-70 km/h (s):
5.9
0-80 km/h (s):
7.2
0-90 km/h (s):
8.7
0-100 km/h (s):
10.8
0-110 km/h (s)
12.8
0-120 km/h (s):
15.6
0-130 km/h (s):
18.6
0-140 km/h (s):
22
0-150 km/h (s):
25.9
0-160 km/h (s):
31.2
0-170 km/h (s):
39.5
0-180 km/h (s):
51.4

yalcin

New member
Karar verdiniz mi?
Selam arkadaşlar konuyu yanlış yere açmış olabilirim oyüzden kusura bakmayın.
2011 pro ceed aracıma yazılım yaptırmayı düşünüyorum. Fakat paşaoğlu ile ecufast arasında kaldım. Deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. Paşaoğlunun tecrübesi ,ecufast in Türkiye geneline yayılmış olması beni kararsız kılmaya itiyor.Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Bocek06

New member
Ecufast te yaptırmaya karar verdim fakat Ankara da ki ecufast tadilata girdiği için biraz ertelemem gerekiyor (mecburiyetten ) . Cuma günü İzmir'e gidecem. Çok yoğunluk yoksa İzmir paşaoğlundada yaptırabilirim. Ama haziranın 15 ı olmadan yaptıracam :) Yetti canıma :D

34yd464

New member
aracın 2012 otomatik ceed yazılım yaptırmayı planlıyorum fakat garanti konusu aklıma takılıyor ? 75:000 de arac