Yazılım hk.

Bocek06

New member
Selam arkadaşlar konuyu yanlış yere açmış olabilirim oyüzden kusura bakmayın.
2011 pro ceed aracıma yazılım yaptırmayı düşünüyorum. Fakat paşaoğlu ile ecufast arasında kaldım. Deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum. Paşaoğlunun tecrübesi ,ecufast in Türkiye geneline yayılmış olması beni kararsız kılmaya itiyor.Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla...

Gear

New member
Ben ecufast e yaptırdım 4 yıl oldu gayet memnunum

atilyo

New member
Paşaoğlu tavsiye ederim

MuSTaNG

New member
İlla yaptır :) Ben seni ikilemden çıkartıyim mehmet gazihana yaptır, yok dersen paşaoğlu falan firma aramana gerek yok ceed'leri artık çoluk çocuk bile mod'layabiliyo yazılım işine yeni başlayan biri bile işinizi görür :)

yalcin

New member
[MENTION=137]Bocek06[/MENTION] karar verdiniz mi? ayrıca ben yazılımla alakalı anonim fikirlerine katılmıyorum : ))

Batum

New member
dr.ecu'ya özgün'e yaptıran varmı?

MuSTaNG

New member
Özgün müthiş bi adam bu işinde ustası ama randevu alabilmek bişeyler yaptırabilmek biraz zor çok yoğun çünkü ben yazılım için ona gidicem biraz daha beklicem sadece.. Yazılım işinde benzinli için konuşuyorum tartışmasız en iyisi Dr. Ecu Özgün, dizel araçlardada sıkıntı olacağını sanmıyorum gözüm kapalı güvenirim..

E.Mert

New member
Bi alakasız soru da ben sorayım bari :D yeni ceed'e yazılım yaptıran var mı? var ise deneyimlerini bana özelden yazabilir mi?

Bocek06

New member
Malesef Ankara'da olanaklar kısıtlı olduğu için ecufastte yaptiracağım. 4 farklı araç yaptıracam. Sonuçlarını iletirim sizlerede.

slhyldz

New member
Bende ecufasta yaptırdım. Sorun yok. Zaten nerede olursan ol Alper bey yapıyor.

MuSTaNG

New member
Bi alakasız soru da ben sorayım bari :D yeni ceed'e yazılım yaptıran var mı? var ise deneyimlerini bana özelden yazabilir mi?
Deneyimleri ben yaziyim araba güçleniyor düzgün her zaman sürdüğün gibi sürersen yakıtı düşürebilirsin ama yüzde 10 yani oda 6 lt yakıyosan 5.5 falan olur çok hissedilebilecek şeyler değil, yok ben sürekli basarım dersende araban 1 lt civarı fazla yakıyor o kadar, zaten yeni ceed eski ceed farkı yok motor aynı sadece eskiler 115 bg yeniler 128.. Gücü abartmadığınız sürece gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz..

E.Mert

New member
Erol hocam ilgin için teşekkür ederim, ben Salih abinin (@slhyldz) tavsiyesi ile Ecufast ile iletişime geçmiştim, 1 tık artış (27 hp + 60 Nm tork) yaptırmayı düşünüyorum. Fakat aklımdaki ilk soru gerçekten güç artışını hissedebiliyor muyuz? Ben ceed'in performansından memnun değilim, motor ürettiği gücü tekerlere iletemiyor gibi geliyor bana. çoğu araç tarafından rahatlıkla sollanabiliyor! özellikle 2. vitesi çok zayıf aracın belli bi yerden sonra sadece bağırıyor! ayrıca gaz tepkisi çok zayıf, atik değil özellikle 120km/h hızdan sonra gaza bassan bile hiç tepki almıyorum! bilmiyorum bana mı öyle geliyor, benim araçtan beklentim mi çok farklı ya da aracımda mı bi sorun var ama bu saydıklarımın ilacı yazılım mıdır? ikinci bi soru da yazılımdan sonra garanti bozuluyor değil mi? Servis yazılımın değiştiğini nasıl anlar yada anlamaz?

pepe

Active member
Erol hocam ilgin için teşekkür ederim, ben Salih abinin (@slhyldz) tavsiyesi ile Ecufast ile iletişime geçmiştim, 1 tık artış (27 hp + 60 Nm tork) yaptırmayı düşünüyorum. Fakat aklımdaki ilk soru gerçekten güç artışını hissedebiliyor muyuz? Ben ceed'in performansından memnun değilim, motor ürettiği gücü tekerlere iletemiyor gibi geliyor bana. çoğu araç tarafından rahatlıkla sollanabiliyor! özellikle 2. vitesi çok zayıf aracın belli bi yerden sonra sadece bağırıyor! ayrıca gaz tepkisi çok zayıf, atik değil özellikle 120km/h hızdan sonra gaza bassan bile hiç tepki almıyorum! bilmiyorum bana mı öyle geliyor, benim araçtan beklentim mi çok farklı ya da aracımda mı bi sorun var ama bu saydıklarımın ilacı yazılım mıdır? ikinci bi soru da yazılımdan sonra garanti bozuluyor değil mi? Servis yazılımın değiştiğini nasıl anlar yada anlamaz?

Şikayetlerinde kısmen haklısın...

Ceed'in 1 ve 2. vitesleri ölü vitesler...Araçdan hiçbir şekilde tepki alamıyorsun[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]3.vitesten sonra araç biraz kendini buluyor...Tabiri caizse bastın mı gidiyor ama şöyle de bir sıkıntı var;[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Diğer turbo dizel motorlarda motorun maksimum tork ürettiği 1700-2500 devir bandında aracın ivmelendiğini çok net hissedebiliyorsun. Özellikle dip gaz yaptığında araç bu devirlerde seni koltuğa gömüyor ki bu hissi ben çok severim...[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Ancak Ceed'de bu durum böyle değil !!! Ceed'de homojen yayılmış bir güç var!!!...Bahane mi hurafe mi bilmiyorum ama kısmen hak verebilirim. Araç evet belli devir aralıklarında maksimum torka ulaşıp şahlanmıyor ama diğer turbo dizeller gibi devir saati arttıkça güçten de kesilmiyor...Araç yolda akıyor anlayacağın...[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Ama dediğim gibi ben biraz tork patlaması severim diyorsan Ceed o karakterde bir araç değil...Yazılımla elde edebilir miyiz bilmiyorum[/FONT]

E.Mert

New member
Şikayetlerinde kısmen haklısın...

Ceed'in 1 ve 2. vitesleri ölü vitesler...Araçdan hiçbir şekilde tepki alamıyorsun

3.vitesten sonra araç biraz kendini buluyor...Tabiri caizse bastın mı gidiyor ama şöyle de bir sıkıntı var;

Diğer turbo dizel motorlarda motorun maksimum tork ürettiği 1700-2500 devir bandında aracın ivmelendiğini çok net hissedebiliyorsun. Özellikle dip gaz yaptığında araç bu devirlerde seni koltuğa gömüyor ki bu hissi ben çok severim...

Ancak Ceed'de bu durum böyle değil !!! Ceed'de homojen yayılmış bir güç var!!!...Bahane mi hurafe mi bilmiyorum ama kısmen hak verebilirim. Araç evet belli devir aralıklarında maksimum torka ulaşıp şahlanmıyor ama diğer turbo dizeller gibi devir saati arttıkça güçten de kesilmiyor...Araç yolda akıyor anlayacağın...

Ama dediğim gibi ben biraz tork patlaması severim diyorsan Ceed o karakterde bir araç değil...Yazılımla elde edebilir miyiz bilmiyorum
aynen yazdığın gibi, araç tork patlaması yapmıyo fakat diğer araçlar gibi hız düştüğünde yığılmıyor da, özellikle yokuşlarda daha geç vites küçültüyosun. atmosferik benzinli motor gibi. zaten turbo 1900 devirde devreye giriyo ki o devire kadar çıkmış araba belli bi hıza ulaşmış olduğundan turbo etkisi çok hissedilmiyor.

ben o yapıştırma hissini, ani hızlanma hissini istiyorum da çare yazılım mıdır yoksa aracı satıp başka araç almak mıdır?

berkan1981

New member
Hocam ben kitabin ortasindan konuscam hem otomotik yeni kasa ceed sw ye yapyirdim hemde manuel yeni kasa ceede yaptirdim yazilimsiz ceede binilmez at eşşek muhabetti . Yazlimli ceedle ozellikle manuelse sinifindaki butun araclarla oynayabilirsin.

yalcin

New member
bende kitabın ortasından konuşayım bari; arkadaşlar kusura bakmayında stock motorun neolduğu belli 128 bg 260 tork la ne bekliyorsunuz allah aşkına?? koltuğa yapıştırmasını istiyorsanız gidip bmw m serisi yada amg alaydınız yazılımlada uğraşmazdınız!

c@n

Super Moderator
bende kitabın ortasından konuşayım bari; arkadaşlar kusura bakmayında stock motorun neolduğu belli 128 bg 260 tork la ne bekliyorsunuz allah aşkına?? koltuğa yapıştırmasını istiyorsanız gidip bmw m serisi yada amg alaydınız yazılımlada uğraşmazdınız!
Orasida biraz paraya bakiyor ama.. 600-700 tl vererek aracin karakterini degistirmek daha mantikli.... ;) o kadar para veren adam da bir sure sonra daha ne yapsam diyor... Birazda doyumsuzluk diyelim...