Sunroof Artıları Eksileri

leonine25

Active member
Bizim aracın cam tavanı patlamıştı geçen sene bizde nasıl oldu tam olarak bilmiyoruz ama cam gördügümüzde tuzla buz olmuştu, araç evimizim önünde dururken böyle oldu büyük ihtimal çocuklar oynarken taş filan attılar artık günahı anasının babasının boynuna biz hakkımızı helal etmiyoruz okadar sorduk soruşturduk kimse görmedik bilmiyoruz filan dediler.

Rüzgarlı bir havada açarsan içeriye toz doluyor gerçi bu çogu sefer oluyor da rüzgarlı havada daha belirgin hale geliyor aracın içi çok toz oluyor bu yüzden korumaya almak gerek ön konsolu v.s ama bir yandan da bakınca keyfi ayrı yagmurlu havada hoş bir görüntü oluyor güneşli havalarda serinlik oluyor yarım açınca da güzel bir görüntü oluşuyor bence.
Aklıma şöyle bir avantaj geliyor cam tavanda anlattığınız konu üzerine.. Eğer cam tavan olmasaydı kaportada göçük olacak boya görecekti. Satmaya çalışınca da tavandaki boyayı açıkla açıklaya bilirsen :)

Serkan OĞUZ

New member
Aklıma şöyle bir avantaj geliyor cam tavanda anlattığınız konu üzerine.. Eğer cam tavan olmasaydı kaportada göçük olacak boya görecekti. Satmaya çalışınca da tavandaki boyayı açıkla açıklaya bilirsen :)
Aynen öyle:) Cam tavan değişir gider ama boyalı tavan dediğin anda seni çok iyi tanıyan biri olmadıkça hep kafada kuşku yaratır.Yada resmini çekip saklarsın o şekilde çözersin ama milletin boyalı arabaya bakış mantığı belli.

pepe

Active member
Aynen öyle:) Cam tavan değişir gider ama boyalı tavan dediğin anda seni çok iyi tanıyan biri olmadıkça hep kafada kuşku yaratır.Yada resmini çekip saklarsın o şekilde çözersin ama milletin boyalı arabaya bakış mantığı belli.
Dolu yağışın sonrası da oldukça faydasını gördüm cam tavanın:)

leonine25

Active member
Uzmanların açıklamalarına göre ülkemizde mevsimler değişmiş. Yani Akdeniz iklimine dönmüş istanbulda havalar.. Artık her yıl bu tür dolu hortum vakaları yaşanabilirmiş. O zaman cam tavan müthiş bir artı olacak gibi... Birde kapalı garaj şart..

CeedMaster

New member
Uzmanların açıklamalarına göre ülkemizde mevsimler değişmiş. Yani Akdeniz iklimine dönmüş istanbulda havalar.. Artık her yıl bu tür dolu hortum vakaları yaşanabilirmiş. O zaman cam tavan müthiş bir artı olacak gibi... Birde kapalı garaj şart..
Yada araçları örten böyle battaniye gibi birşey vardı ismini bilmiyorum ondanda olabilir araç kılıfı galiba

Serkan OĞUZ

New member
Valla faydası illaki oluyordur ama yinede dolu yağması beni cam konusunda ürkütüyor:)

Valla tavan açıkken manzara konusunda birşey diyemem ama hortum denk gelirse alır götürür içinden :)

berkan1981

New member
Ynt: Sunroof Artıları Eksileri

Valla faydası illaki oluyordur ama yinede dolu yağması beni cam konusunda ürkütüyor:)

Valla tavan açıkken manzara konusunda birşey diyemem ama hortum denk gelirse alır götürür içinden :)
Serkan alemsin valla alir götürür icinden :)

sabır ve zaman herşeyin ilacıdır !!!

By_Cesar

Active member
Yaz aylarında sunrooflu araç kullanmak ayrı bir zevk ve lüx açıkcası.. Bir dezavantajı bence de yok araca kattığı hava ve görsellik tartışmasız on numara.. Bundan sonra ömür vefa ederse alacağım diğer araçlarda kesinlikle sunrooflu olacak tabiki panoramik cam tavan+sunroof ?

iPhone 'den gönderildi. ;)