Sunroof Artıları Eksileri

CeedMaster

New member
Ekli dosyayı görüntüle 1496

Selam arkadaşlar araçlarımızda Sunroof özellikli olmasının dezavantajları ve ya artıları neler olabilir
Bana pek sağlıklı gibi gelmedi daha doğrusu pek içime sinmedi
Özellikle Kia Ceed 'lerde sunroof oldukça büyük abartılı olmamışmı ?
Örnek verecek olursak güneş ışığını az bir miktarda olsa içeriye alması ve aydınlatması
ufak bir taş sekmesinde camın tuz buz olması gibi gibi yaptırmak isteyincede iki milyar gibi bir mebla ile karşılaşmak falan

Serkan OĞUZ

New member
Tercih meselesi tabii ki,bence çokta güzel bir özellik. Rekabet açısından koyulması gerekli bir donanım yoksa şuraya bak bu kadar para ver cam tavan bile yok derler:)Büyüklük konusuna gelince birçok cam tavanlı araçların boyutlarından çok farklı değil o yüzden büyük ve abartılı değil.Benim açımdan İzmir sıcaklarında perde açıkken içerisi haliyle çok sıcak olabiliyor o da klima ile telafi ediliyor zaten.Çok donanımlı araçlarda her zaman risk ne yazık ki vardır,ama ufak bir taş ile kırılması pek olası değil gibi ve fiyatıda 2000TL değil çok daha yüksek bir meblağ diye duydum.Birisinin İ30 tavanı patlamıştı 4000TL gibi uçuk bir rakam telaffuz edilmişti ve duyunca tırsmıştım:) Özellikle kışın o boğuk ve kasvetli havalarda çok keyifli oluyor hem aracın içine ışık girmesi ve yağmur yağdığında keyifli oluyor.Araç içinde asla sigara içmem ancak içenler için iyi bir özellikBeni tek korkutan konu fitillerin ömrünü kısa zamanda bitirip es kaza içeriye su alması.Bunun olması içinde çook uzun zaman gerekiyor.

Berkan

New member
Selam arkadaşlar araçlarımızda Sunroof özellikli olmasının dezavantajları ve ya artıları neler olabilir
Bana pek sağlıklı gibi gelmedi daha doğrusu pek içime sinmedi
Özellikle Kia Ceed 'lerde sunroof oldukça büyük abartılı olmamışmı ?
Örnek verecek olursak güneş ışığını az bir miktarda olsa içeriye alması ve aydınlatması
ufak bir taş sekmesinde camın tuz buz olması gibi gibi yaptırmak isteyincede iki milyar gibi bir mebla ile karşılaşmak falan
ufak bir sekmede tuz buz olucak yapıda değiller aksine acaip saglam yapıdadırlar tavan sacı yerini aldıkları içi.n ekstra güclendirici profiller olur camın olmadıgı kısımlarda sasi burkulmaması rijitliği için

mesela bu cam tavan değil ama seneler önceki e36 kasa bmw 3 cabrionun nin reklamında katologunda vs. olan görüntü.
allah korusun takla anında falan normal tavandan farkımız yok demenin en güzel ornegi :)

[video=youtube;4wkj1Rug-pg]http://www.youtube.com/watch?v=4wkj1Rug-pg[/video]

icmumcu

New member
bence dezavantajı yok. Servisle konuştuğumda sac tavandan bile daha sağlam olduğunu söylediler. Güneş hususunda ise perdeleri istediğin kadar kapatabildiğin için gölgelik yapana kadar kapatıyorum. Hem cam tavanlı hem sunrooflu aracım oldu. cam tavan kesinlikle daha ferah.

CeedMaster

New member
bence dezavantajı yok. Servisle konuştuğumda sac tavandan bile daha sağlam olduğunu söylediler. Güneş hususunda ise perdeleri istediğin kadar kapatabildiğin için gölgelik yapana kadar kapatıyorum. Hem cam tavanlı hem sunrooflu aracım oldu. cam tavan kesinlikle daha ferah.
Perdeler Derken Böyle Birşey Görmedim Ben ?
Açarmısın Konuyu Anlamadim :)

deadgarden

New member
açılır tavan açılmadan önce yada açılır tavanı açmadan sadece perde özelliği var açıp kapatabiliyorsunuz. güneş ışığının girmesini engelliyor.

atalay83

New member
Cam tavanın tek olumsuz etkisi fiyatı artırması :)

omurkadir

New member
güzel bir özellik bence de sunrooflu araçlar bir başka keyifli geliyor bana.kendi aracımda yok.

leonine25

Active member
Araç alırken illede cam tavan olsun diye bir iddam yoktu. Daha önce cerato kullanıyordum. Bu nedenle birçok marka araç inceledim ancak kia hep ağar basıyordu. Aracımı alalı 3 ay oldu. Aracım consept plus. Cam tavan haliyle mevcut. Güzel şık ama bence çok gerekli bir özellik değil. Yani hız yapıyorsun ses geliyor. Güneş çıktığında tepene vuruyor. Böyle ormanlık kırsal bir kesime gideceğiz de açacağım cam tavanı bol oksijen alacağım. :) Kısacası güzel olmasına güzel ama illede olması gereken bir şey diye düşünmüyorum...

CeedMaster

New member
Aslında bulunduğunuz yerde, Batman'da inanılmaz derecede Kia , hatta cee'd var. :) Geçen yıl gitmiştim Batman'a ve gerçekten şaşırmıştım, her köşede bir cee'd çıkıyordu.
Evet bende farkettim oldukça çok
Zaten baya lüks araba var dikkat ettiyseniz

CeedMaster

New member
Araç alırken illede cam tavan olsun diye bir iddam yoktu. Daha önce cerato kullanıyordum. Bu nedenle birçok marka araç inceledim ancak kia hep ağar basıyordu. Aracımı alalı 3 ay oldu. Aracım consept plus. Cam tavan haliyle mevcut. Güzel şık ama bence çok gerekli bir özellik değil. Yani hız yapıyorsun ses geliyor. Güneş çıktığında tepene vuruyor. Böyle ormanlık kırsal bir kesime gideceğiz de açacağım cam tavanı bol oksijen alacağım. :) Kısacası güzel olmasına güzel ama illede olması gereken bir şey diye düşünmüyorum...

Haklısınız perde ile kapaniyor falan diyorlar öyle birşey varmı ?

Lecher

New member
Bizim aracın cam tavanı patlamıştı geçen sene bizde nasıl oldu tam olarak bilmiyoruz ama cam gördügümüzde tuzla buz olmuştu, araç evimizim önünde dururken böyle oldu büyük ihtimal çocuklar oynarken taş filan attılar artık günahı anasının babasının boynuna biz hakkımızı helal etmiyoruz okadar sorduk soruşturduk kimse görmedik bilmiyoruz filan dediler.

Rüzgarlı bir havada açarsan içeriye toz doluyor gerçi bu çogu sefer oluyor da rüzgarlı havada daha belirgin hale geliyor aracın içi çok toz oluyor bu yüzden korumaya almak gerek ön konsolu v.s ama bir yandan da bakınca keyfi ayrı yagmurlu havada hoş bir görüntü oluyor güneşli havalarda serinlik oluyor yarım açınca da güzel bir görüntü oluşuyor bence.

CeedMaster

New member
Bizim aracın cam tavanı patlamıştı geçen sene bizde nasıl oldu tam olarak bilmiyoruz ama cam gördügümüzde tuzla buz olmuştu, araç evimizim önünde dururken böyle oldu büyük ihtimal çocuklar oynarken taş filan attılar artık günahı anasının babasının boynuna biz hakkımızı helal etmiyoruz okadar sorduk soruşturduk kimse görmedik bilmiyoruz filan dediler.

Rüzgarlı bir havada açarsan içeriye toz doluyor gerçi bu çogu sefer oluyor da rüzgarlı havada daha belirgin hale geliyor aracın içi çok toz oluyor bu yüzden korumaya almak gerek ön konsolu v.s ama bir yandan da bakınca keyfi ayrı yagmurlu havada hoş bir görüntü oluyor güneşli havalarda serinlik oluyor yarım açınca da güzel bir görüntü oluşuyor bence.

Kapalıykenmi toz oluyor ?

ERGE

New member
cam tavan CANDIR:D

leonine25

Active member
Haklısınız perde ile kapaniyor falan diyorlar öyle birşey varmı ?
Perde ile kapanıyor derken ne demek istediğiniz tam anlayamadım. Elektrikli perde mevcut zaten. Oda olmazsa güneşten durulmaz araçta...
Dün mesela dedim kız kulesi falan bir sahil turu atayım. Cam tavanım varya açtım tabi. Rüzgar bir yandan güneş bir yandan rahatsız ediyor. Aracın içine dolmayan kalmadı. Yapraktır tozdur poşet parçalarıdır vb. Ha kapatabilirdiniz diyebilirsiniz... Doğru bende o yüzden çok gerekli olduğunu düşünmüyordum. Mesela consept donanımda 17" jant (şekil olarak aynı olupda 16" olsaydı daha iyi olurdu lastik başına 100tl fazla para ödemezdik) ve gündüz farları olmuş olsa idi onu tercih ederdim hemde 50 tl civarına alabilirsiniz