sonunda ...

ibrakbulut

New member
Merhaba
Oncelikle gule gule kullanin.. Baska bir Firma ile daha once alisverisim oldu urunlerinin arkasinda her daim duruyorlar. Belki forumda rastlamissiniz fakat hatirlatmak isterim ki , isikli cee'd yazisi belli bir zaman sonra kenarlardan su alabiliyor. Bundan sebep urun omru kisaliyor. Firma garantisi var fakat bosuna ugrasmak istemezseniz kenalarini siyah bant ile yapistirmanizi tavsiye ederim. Pil degisirmesi zaten kolay oldugundan.

Garanti kapsami konusunda; urunun kendi icerisindeki pil ile calistigindan dolayi elektriksel hicbir ariza olmasi mumkun degildir.
Sayiglarima

AtaDMR

New member
Ata , Aracına .. Aracının standartlarının dışında aracının aksamını bozacak birşey takarsan.. taktığın kısımdaki bozulan parçanın garantisi, garanti dışı olur. mesela ben aracıma başka bir son susturucu taktırayım.. arabamın elektrik elektronik aksamında sıkıntı yaşarsam.. bu garanti dışı değildir.. çünkü egzozla elektrik aksamının bir bağlantısı alakası yoktur. fakat egzoz kısmında bir sıkıntı yaşarsam.. bu garanti dışı olur. çünkü standart egzozu söktürmüş başka bir egzoz taktırmışım. Aracıma açık hava filtresi taktırayım.. direk motorla direk bağlantılı olduğu için motor garanti dışı olabilir. Filtreyle alakası varsa tabi.. alakası yoksa gene garanti dışı edemezler.
Cok sagolun, bazi servisler var arabanin ikinci sahibi diye garanti bitmis diyorlarmis forumda bir arkadas paylasmisti tabiki oyle birsey olmazda Bu yuzden biraz temkinliyim servis servis dolasmayalim ileride birsey olursa :):) bende taktiririm buyuk ihtimal ama yazidan su alma olayini biraz arastirayim incelemelerimi sizlerlede paylasirim.

yalcin

New member
[MENTION=2089]AtaDMR[/MENTION] Atakan bey başkent oto ankara da imiş, araştırıp paylaşırsanız sevinirim, su alma durumu kullanan arkadaşlarda paylaşırsa bilgimiz olması açısından konuya açıklık getirmiş olur keza ben su alacağını düşünmüyorum eşik iç kısımda kışın yada aracı yıkadığımızda o bölgede bir su olmuyor bundan dolayı krom malzeme su almaz gibi geliyor.

NURŞEN

Member
Uzun sure olmadı ama bana da su alcakmıs gibi gelmio taktırdıgımdan beri yagmurlu havalar su yikmacilrn kapilari acip su tutma kısmı asıl önemli :) ben onu normalde yaptrmyrm ama tembihlenmezse yerinden bile sökülebilir:)

yalcin

New member
@Nurşen hanım çok şık duruyor ama hala siyah mı diye düşünüyorum :))

NURŞEN

Member
Siyah degil kesinlikle emin olabilirsnz ama malzeme guzel bi malzeme biraz yansimalrdan ole duruo siyah degilde koyu fume gibi :)

AtaDMR

New member
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] Yarın Başkent Otoya gitmeyi planlıyorum kapı eşiklerine özellikle bakıcam :) arıca ceedle alakalı başka aksesuarlar varsa onlarıda aktarırım

ibrakbulut

New member
Evet pilli fakat her defasinda rahatca cikarip takmak icin 3M in birbirine gecmeli bantlari var.
[h=1]3M DUAL LOCK AÇILIP KAPANABİLİR MANTAR KAFALI BANT olarak geciyor internette. Benim satin aldigim urunde de yaninda bu urunden gondermislerdi. Kullanimi kolay ve pratik. Fakat pil kisimlarina dikkat edin su alabiliyor ve urun cabuk bozuluyor. O nedenle ilk aldiginizda dahi siyah elektrikci bant ile kapatmanizi oneririm. pil degisiminde sokup tekrar yapmaniz gerekiyor.[/h]

_SpOrTmEn_

New member
gule gule kullanın fena gorunmuyorlar.

pepe

Active member
Evet pilli fakat her defasinda rahatca cikarip takmak icin 3M in birbirine gecmeli bantlari var.
3M DUAL LOCK AÇILIP KAPANABİLİR MANTAR KAFALI BANT olarak geciyor internette. Benim satin aldigim urunde de yaninda bu urunden gondermislerdi. Kullanimi kolay ve pratik. Fakat pil kisimlarina dikkat edin su alabiliyor ve urun cabuk bozuluyor. O nedenle ilk aldiginizda dahi siyah elektrikci bant ile kapatmanizi oneririm. pil degisiminde sokup tekrar yapmaniz gerekiyor.
dostum sen uygulamayı pastik eşiklerin üzerine mi yaptın yoksa plastik aksamı çıkarıp yerine ledli eşikleri mi taktın?

ibrakbulut

New member
Plastik esikleri cikarip uygulamanız gerekiyor. Üzerinde biçimsiz duruyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yalcin

New member
[MENTION=1588]ibrakbulut[/MENTION] fotoğraf paylaşabilirmiiniz acaba? eşik çıkarıldığında altta döşeme devam ediyormuki..

NURŞEN

Member
Ben cikrtmadim altndaki goruntu asil hos olmaz eger daha sonra cita tam kapatmazsa .. bnm taktirdigim urunde pil yok diye biliyrm pil olsa sadece pil ile calismasi gerkmez mi benimkine hepsine ayri elektrk cekildi kapilardan sadece kapi acilnca yansin diye yoksa surekli ona pil dayanmaz ki sokerm ben ilk seferde :)

ibrakbulut

New member
@ibrakbulut fotoğraf paylaşabilirmiiniz acaba? eşik çıkarıldığında altta döşeme devam ediyormuki..
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] bey buyrun forumda konusu var zaten...
http://www.ceedclubtr.com/forum/modifiye-parcalari-18/yeni-kasa-ceed-krom-kapi-esikleri-3133/sayfa3.html

Detaylari ve fotograflar mevcut.... Nursen hanimin taktirdigi gibi dusunuyordum fakat bence bu urun daha iyi cunku kablo cekme derdi yok. Ayrica pilin uzun sure dayanmasi icin: miknatis var kapinin alt kismina yerlestiyorsunuz ve ustune geldiginde isik suruyor. Ayrica kapiyi uzun sure acik birakirsaniz urun isigi kapatiyor, tasarruf moduna geciyor.

pepe

Active member
İbrahim hocam sizin aldığınız Nursen hanımın aldığından farklı sanırım...omsa line

ibrakbulut

New member
Baris bey ben sonradan farkettim farkli urunler oldugunu... Kesinlikle yanlis anlasilmasin ama kullandiginiz cift taraflari bantlara lutfen dikkat edin. Zira arkadasim honda civic 2009 model aracinda kapi esigi isigi(urun firmasini bilmiyorum) yaptirdi. Kullandigi bantlar zamanla atmaya basladi fakat boyayi attiran kisimda olmus. bilgilendirmek isterim. Guzel birseyler yapalim derken daha fazla uzulmeyelim.

Saygilarimla