Necvox Navigasyon taktırmak isteyenler yorumlarımı okusun.

gogolan

New member
arkadaşlar merhaba, kia ceed aracımı alırken serviste multimedia paketi de taktırdım 2000tl karşılığında. NECVOX DVA 9948 HD modelini aracıma taktılar. bazı sıkıntıları mevcut. bunların başında usb den video oynatma özelliği yok. bu yüzden dvd formatında klipleri yükleyip cd olarak çalıştırıyor. belki de var ama ben bulamadım. tv neredeyse hiç çekmiyor. radyo idare eder seviyede. geri görüş kamerası iyi. navigasyonu çok zayıf sayılır. o kadar yetersiz ki telefondan yandex üzerinden bakıyorum bazen. ekstra torpitoda ıpod bağlantı kablosu bulunmakta. tabi bu ürünü size orijinal kia ürünü diye tanıtıyorlar. sırf garanti özelliği bozulmasın diye serviste taktırmak zorunda kaldım. yoksa daha kaliteli ürünler mevcut.

akrepkral86

New member
Keşke taktırmasaydın be kardeşim paran boşa gitmiş onun yerine dediğin gibi dışarıdan bir ürün alıp taktırsaymışsın daha iyiydi zaten Türkiye'ye bizim araçların orjinal multimedia sistemi gelmiyor servis seni kandırmış bu konuda ama neyse artık almışsın yapacak birşey yok bir süre kullan bana kalırsa madem o kadar para vermişsin sonra istersen dışarıdan uygun fiyata başka bir sistem alıp taktırırsın

Palermo75

New member
Aracımda navitech 225-r modelini kullanıyorum son derece memnunum tv dahil çalışıyor tek sıkıntı bluetooth ikinci telefonu otomatık alıgılamıyor asil tanıtılan telefon arac ıcınde olmadıgında dıger tanıtılan telefona gecmesı ıcın manuel mudehale edılmesı gerekıyor.

igo navigasyon yazılımı mevcut ben memnunum gerı gorus kamerasıda son derece verımlı gerı vıtese takınca otomatık devreye gırıyor ve karanlık alanlarda da son derece net goruntu verıyor

XanaX

New member
Merhaba Arkadaşlar Necvox multimedya taktırdım usb'den klip ve müzik izlemeye çalıştım ama bir türlü olmadı. usb için herhangi bir işlem yapmam gerekiyormu usb'ye avi dosyası güncellemem gerektiğini söylendi nasıl yapılacağını bilmiyorum fat32 yada NTFS formatındamı olmalı avi formatındaki klipleri atıyorum usb'ye yardımcı olursanız sevinirim.

rayen

Super Moderator
Flash belleği fat32 olarak biçimlendirip, videoları da mp4 formatında kayıt edersen çalıştırması lazım.

predator79

New member
ufuk bey bende navitech taktırmak istiyorum aracıma acaba aracın orjinal usb sinden den mi müzik vs kullanıyorsunuz yoksa harici usb mi takılıyor

Bestgti80

New member
Türkiyede araştırıyorum . 7 inç olarak 1024x600 çözünürlüklü cihaz var 1gb ram var 8gb dahili hafıza var yada windows ce var yıllar öncesinin basit navigasyon sistemi altyapısına sahip yavaş cihazla yada androidli eilk çıkan 512mb hafızalı düşük çözünürlüklü cihazları kaktırmaya çalışıyorlar.
Ne varsa çinde var. Aliexpreste var alın linki Tahmini Teslimat Zamanı 268$ 8 inç ekran ve çözünürlük 1024 e 600 piano black . 4 çekirdek samsung işlemci 16mb dahili hafıza 1gb ram var . android 5.1 yüklü güncelleme alıyor Türkçe dil var . Bu arda dvb-t2 modül alıyorsun 50-60$ civarı araba ile hareket halinde bile cam gibi tv izle izmir , ankara ve istanbulda karasal yayın başladı yakında tüm Türkiye yi kapsayacak bu olmazsa olmaz zaten wifi internet bluetooth telefon miroro link araba obdc reader alırsan android ile arabayıda mıncıklayabilirsin uydu alıcı gibi tv yayını .ARka kamerayı takı ön kamera ile olayları kayıt et. Ha sipariş ettim gümrüğe takılır mı diye korkmayın zaten takılır :) %18 vergi verir cihazını bulunduğunuz ilin ptt merkezden paşa gibi alır takarsın yinede buradan ucuza geliyor soketler uyumlu eski ve yavaş düşük çözünürlüklü ufak ekranlı cihaz satanlara paranızı kaptırmayın.

KartalBey

New member
arkadaşlar, bu cihazları bence taktırmaya inanın hiç gerek yok diye düşünüyorum. arcın kendi ses sitemi bence gayet iyi hatta çok başarılı bile. illaki böyle bir şey yapıcaksanız akıllı cep telefonları bu cihazlardan 10 kat daha iyi ve sorunsuz işlev görüyor. ben iphone 6s kullanıyorum. blutooth üzerinden bağlanıyor ve dreksiyon dan da herşeyi kontrol edebiliyorum. müziği ileri geri yapabiliyorsunuz. youtube videolarını film ve klipleri sinema sahnesi ve ya gerçek konser havasında izleyip dinleyebiliyorsunuz. sesli yönlendirme yapabiliyorsunuz. vs vs vs anlatmakla bitmez. eger ekran küçük diyorsanız gps özelliği olan bir ipad i vitesin önündeki boşluğa basit bir kaç işlemle sabiteyebilirsiniz. aux ve 12v girişi mevcut. youtubede çeşitli videolar var. yani kısacası akıllı bir telefonla yukardaki bir çok adı geçen cihaza bence gerek yok. ben öyle yapıyorum ve son derece memnunum.
selam ve sevgilerimle.