Necvox Navigasyon taktırmak isteyenler yorumlarımı okusun.

c@n

Super Moderator
Ynt: Necvox Navigasyon taktırmak isteyenler yorumlarımı okusun.

igo yazılımı sonradan yüklenebiliyor mu? anladığım kadarı ile yüklenebiliniyor, sen kendin yapabilir misin?

akenatons

New member

[quote author=c@n link=topic=1477.msg45760#msg45760 date=1348668134]
igo yazılımı sonradan yüklenebiliyor mu? anladığım kadarı ile yüklenebiliniyor, sen kendin yapabilir misin?
[/quote]

Evet Igo Primo yüklenebiliyormuş. Ama para istiyorlar. Tabi bizde çare tükenmez. Ben cihaza Igo yükleyip sizlerle de paylaşırım resimleri. 8)

dsimurat

New member

emeğinize sağlık. paylaşımınız için teşekkürler. Ben sadece geri vites kamerası istiyorum ama park sensörü ile çalışan yada dikiz aynasından çalışan modelleri araştırıyorum şimdilik.

akenatons

New member

Arkadaşlar merhaba. Necvox ile ilgili sorunlar yumağından kurtulmak pek mümkün değil. Yine de kendi başıma hallettiğim navigasyon yazılımı olayını çözdüm. Biliyorsunuz ESSE grup ceed lere verdiği necvoxlara Miero Black Edition diye son derece gerizekalı bir yazılım yüklüyordu. Bizzat genel merkezlerine gidip "ben bu navigasyon yazılımından hiç memnun değilim igo yükleyin" dediğimde "bunun için ekstra ücret vermeniz lazım" gibi son derece aptalca ve tabiri caizse kaz yolar cinsten bir cevap vermişlerdi bana. Ben de içimden hadi ordan diyerek araştırmalarıma başladım ve zorda olsa necvoxa IGO Primo yüklemeyi başardım.

Eğer isteyen olursa özelden yazsın yardımcı olayım. Hatta Avrupa yakasında bir buluşma falan olursa bizzat yüklerim isteyenin aracına (ESSE Grup gibi para falan almıyorum merak etmeyin ;) )

Bunun dışında cihazda 1 haftadır ortaya çıkan ve sanırım firmware in kafayı yemesinden kaynaklanan bir sıkıntı baş gösterdi. Cihaz menüler arasında gezinirken "No signal" uyarısı veriyor. USB de iken ekran sim siyah oluyor ve şarkı listesi görünmüyor. Geri vitese taktığımda kamera görüntüsü cihaza gelmiyor. Bu durum bazen 1 gün sürüyor, bazen de anlamsız bir şekilde kendi kendine çözülüyor.

Bugün Eresinlere gittim onlar olayı çözemedi. ESSE yi aradı. Adamlardan gelen cevap "Cihazı sökün ya da araçla gelin" oldu. Yani aptalca bir yazılım hatası için ya konsola müdahale edip cihazı söktüreceğim, ya da hafta sonu arefesi arabayı bırakacağım adamlar teveccüh edip bakacaklar. Bu durumda elbette aracı bırakmadım. İnternette cihazın firmwaresi yok. Bu durumu polonezköy buluşmamıza katılan Kia yetkililerine de bildireceğim. ESSE grup son derece ilgisiz ve amatör.

Kia dan da artık araçlarda tıpkı İngilterede olduğu gibi orjinal navigasyonlu araçlar getirmelerini rica edeceğim. Zaten 2.000 TL ye aptal bir cihaz taktık ve hiç memnun değiliz. Bu cihaz araçlarda orjinal gelse zaten sıfırlarına da maximum o kadar fark gelir. Ayrıca müdahalelerde yetkili servislerde yapılır, bizlerde kanser olmayız bu amatörler yüzünden.

Hepinize iyi hafta sonları.

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Benim aldığım gibi cylone. Almış olsaydın hiç bunlarla uğraşmazdin. Şaka bir yana
Yeni yüklediğin yazılım hata veriyor bende 3 değişik program var kafama göre değiştiriyorum lazım ise gorustugumuzde sana veririm

akenatons

New member
Ynt: Re: Necvox Navigasyon taktırmak isteyenler yorumlarımı okusun.

[quote author=josefsalvatini link=topic=1477.msg48009#msg48009 date=1352489178]
Benim aldığım gibi cylone. Almış olsaydın hiç bunlarla uğraşmazdin. Şaka bir yana
Yeni yüklediğin yazılım hata veriyor bende 3 değişik program var kafama göre değiştiriyorum lazım ise gorustugumuzde sana veririm
[/quote]

Valla bende pişmanım ama iş işten geçti. Navigasyon yazılımı hata vermiyor hatta çatır çatır çalışıyor, uzun süre kullandım. Bu hata kendiliğinden çıktı durup dururken.

Srhn

New member
Güzel değerlendirme olmuş elinize emeğinize sağlık

kerem ceed premium

New member
tamda taktırmayı düşündüğüm sıra hatta elektronikçi arkadaşa sipariş verme aşamasında çok bilgilendirici oldu dostum sağol

huss25

New member
Cevap: Ynt: Necvox Navigasyon taktırmak isteyenler yorumlarımı okusun.

[quote author=Hasan link=topic=1477.msg44939#msg44939 date=1347088064]
büyük ihtimalle direksiyon kumandasında yanlış bağlantı var
doğrudur da servise gidip sordugumda bu bunlarda oluyor baskasında da olmustu gibi klasik bır cevap alınca sorma geregı duydum ilginize tesekkurler[/QUOTE]
HOCAM MALESEF ÇOK BİLMİŞ SERVİSLER anlamadıkları bi halt olduğunda bu oluyo normaldir kaynımdada var evet aynı aynı gibi son derece sinir bozucu yaklaşımlarda bulunuyorlar:mad:..

rayen

Super Moderator
Bir arkadaşımın sportage'sinde bu alet var. Ona igo primo yüklemiştim. Gayet güzel çalışıyordu ama geçen gün cihaz navigasyona girmemeye başlamış. Bugün kontrol ettim. Cihaz navigasyon yolunu bulamıyor. Halledeyim dedim ama cihaz hiç bir şekilde navigasyon ayarlarına girmiyor. Dolayısıyla navigasyon yolunu tanıtamıyorum. Bir kaç kez reset attım ama bana mısın demedi. Nasıl ederiz de cihazın ayarlar bölümüne ulaşırız? Var mıdır? bir püf noktası.

c@n

Super Moderator
Cekici denedin mi abi...:D :D :D :D

TeamPASAOGLU

rayen

Super Moderator
Denedim. Tepki vermiyor. Mal benim olsa gerçek çekici denerim ya, neyse. :D

akenatons

New member
Bir arkadaşımın sportage'sinde bu alet var. Ona igo primo yüklemiştim. Gayet güzel çalışıyordu ama geçen gün cihaz navigasyona girmemeye başlamış. Bugün kontrol ettim. Cihaz navigasyon yolunu bulamıyor. Halledeyim dedim ama cihaz hiç bir şekilde navigasyon ayarlarına girmiyor. Dolayısıyla navigasyon yolunu tanıtamıyorum. Bir kaç kez reset attım ama bana mısın demedi. Nasıl ederiz de cihazın ayarlar bölümüne ulaşırız? Var mıdır? bir püf noktası.

Abi bu linke tıkla. Esse Grup|MEN AYARLARI BLGLER.

NAVİGASYON KART TANITIMI NASIL YAPILIR? İNDİR bölümüne tıklarsan sorununu çözersin.

rayen

Super Moderator
Çok sağol Ömer. Ben o uyarını üzerine tıklamıyordum. Her halde bende tıklama yetersizliği var. ;)
Artık pazartesi deneriz.

akenatons

New member
Rica ederim abi inşallah çözersin problemi

Kuzey

New member
hocam merhaba bende nevıgasyon multıvıdeo taktırdım ama bır turlu codek yapma ragmen usb den ne muzık dınleyebıldım nede vıdeo nerde yanlıs yapıyorum acaba

bhd

New member
Cevap: Re: Necvox Navigasyon taktırmak isteyenler yorumlarımı okusun.

merhaba ben taktırdım diğer özelliklerinden memnunum tek radyo sorunu var hiç iyi çekmiyor ve zevk vermiyor ne yapıcaz bilmiyorum bilen varsa lütfen yardımcı olsun sordum bi kaç yere yapıcak bişey yok diyolar deli ettiler beni.

onurkeskin

New member
Arkadaşlar ben de Ceed almayı düşünüyorum ve Android multimedya cihazı satışına başlanmış, Necvox'un çok kötü olduğunu zaten biliyorum. Android cihaz alıcam ne dersiniz? Android 1549 liraymış ben aradım konuştum, İstanbul'da olan arkadaşlar belki gider cihazı görür, bence verilir bu para bu cihaza, her türlü video formatını açıyor ve 1080P HD bile oynatıyor.

Oto multimedya sistemleri ve oto navigasyon için doğru adres. | Android Kia Ceed Multimedya Cihazı (2013)

ibrakbulut

New member
Necvox taktırmayalım fakat diğer markaları taktırınca aracın multimedyası maalesef garanti dışı kalıyor. Bugün mecburen gidip sipariş verdim. Çünkü Kia 'nın servise güvenmiyorum. en ufak bir problem yaşasam hemen işin içinden sıyrılmak için multimedyaya laf edeceklerdir. Cyclone içinse birebir uyumlu olduğunu regi elektronik servisinden söylediler. İçimde ukte kalsa da yapabileceğim birşey yok. İleride kullanamaz hale gelirsem enişteye hediye ederim :)