Navigasyon (09-13 kasa için) yardım?

yalcin

New member
piyasa da okadar çok marka var ve fiyat var ki, bu konuyu açmak zorunda kaldım çünkü forumda yorum yapılan navimex biryerde beğenilmiş necvox ise hiç beğenilmemiş ama başka bir konuda beğenen memnun kalan olmuş, navimez, navigold, s60, necvox, efsane cyclone ve daha birçok marka var fakat hepsinin ortak tarafı ise hemen hemen aynı kasaya sahip olmaları çok yakın ve benzer görünüme sahipler ve işletim sistemleride 500 mhz ram ise 128 mb. dolaylarında hepsinde sistem bu şekilde fiyatlarıda birbirine çok yakın şuan 750-850 tl civarında olan bu sistemlere geri görüş kamera dahil olup montajda birlikte yapılıyor, merak ettiğim hemen hemen hepsi aynı sisteme sahip ama herkes farklı yorumda bulunuyor necvoxu yeryere vuruyor yada navimex ten memnun değiller şimdi görsel olarak kasa aynı olunca benim şahsi fikrim dokunmatik ekranı ve performanslarıda aynıdır çünkü 500 mhz ve 128 mb ramdan ne beklenebilir, asıl problem navigasyonu (gps) i kullanırken müzik dinlenebiliyormu? yani 2 işi aynı anda yapabilirmi ? sonra araştırınca madem bu kadar para vereceğim android sistem olsunda işlemci ve rami güçlü olur ve wifi gibi bir seçenekte olur diye düşündüm fakat eski kasa ceed için andorid sistem gelmiyor, yada getirmiyorlar cevaplar ise talep yok oluyor...

işin özeti; bu saydığım marka yada başka marka kullanan arkadaşlar memnuniyet yada deneyimlerini paylaşır ise ben ve benim gibi navigason alma heveslilere yol göstermiş olacaklar; şimdiden teşekkür ederim, selamlar, saygılar.

dellobaltino

New member
ya ben de yeni kasa için epey araştırdım. farklı farklı markalar özellikleri birbirinin aynısı. alayı çin malı dandik ürünler. oldum olası kalitesiz ürünü de sevmiyorum içime sinmiyor. jvc Pioneer gibi kaliteli bir markayı ancak takarım onun da çerçevesi yok. internetten çerçeve bulayım dedim 250 liraya çerçevemi olur ya!

yakuttukay

New member
Necvox alma kardes ben aldim cok pismanim radyo dinlemen imkansiz ben sokturup orjinali taktiracam

slhyldz

New member
@yalçın
Yalçın senin araç eski kasa. Eski kasa çerçevesini 70 tl ye bulabilirsin. Ben birine mesaj attım. 70 tl ye veriyor. Bu çerçeve ile Roadstar RD-9200U serisi bir double alabilirsin.
İşletim sistemi 4.2.2 android.
USB- Sd kart ve en önemli 4*50 çıkış gücü var. Direksiyon kumandanda çalışıyor olması lazım. Dijicom garantili (pioneer ürünü) Çok memnun kalırsın. Ben çok araştırdım yapsaydım bunu alacaktım.
Onun dışındaki oem cihazların tamamından uzak durmanı tavsiye ederim. Hepside berbat.

http://www.youtube.com/watch?v=RoBdYadRHA8

yalcin

New member
@shyldz doğru söylüyorsun, çerçeveye nasıl ulaşabiliriz peki? ben pionerr düşündüm hep , çerçeve bulabilirsek farklı markada olabilir sanırım..

yalcin

New member
bakınıyorum biraz roadstar çok mantıklı geliyor hem fiyatı uygun diğer android ürünlere göre hem tasarımıda farklı ve güzel görünüyor, fakat eq bant seçeneği yok ses kalitesine bakmak lazım vs. çerçeve nerden bulacağız buda var.

Yasin

New member
Bence de en iyisi çerçeve bulup daha kaliteli teypler kullanmak jvc , pioneer, kenwood gibi ancak yeni kasa ceedlerin çerçeveleri biraz sıkıntılı piyasada pek yok diye biliyorum. Ben eski kasa proceed ime orjinal adı altında çin malı bir teyp almıştım radyo yu unuttum ayrıca müzik listeleme sistemi çok kötüydü sırf bu yüzden yeni kasa ceed ime double din almadım. Çerçeve bulursanız banada haber verin :)

slhyldz

New member
Sahibinden ilan no: 183777095 kendime alacaktim. Sana nasipmis. Ben mesaj attigimda bana 70 tl olur dedi.
Bu arada iki prof. muzik markete sordum. Saticilarla konustum vs. Bu cihazi cok methettiler. Almsdan once git yerinde bak aklinda kalmasin. Fiyatida 600 700 arasi olmasi lazim.

yalcin

New member
atakantuning de buldum evet 699 kdv dahil yazıyor sitesinde, şu çerçeve olayını önce çözüp roadstara odaklanmak lazım..

berkan1981

New member
Yeni ceedlere uygun olan ne kadar acaba cerceve bulursaniz banada haber verirseniz süper olur

y@vuz

New member
Selamlar

Yeni kasa için çerçeve aliexpressde 30 dolara bırakan bir satıcı ile görüştüm. Piano black tasarım da var. İsterseniz toplu alim yapabiliriz.

yalcin

New member
konu dağılmasın arkadaşlar; eski kasa için çerçeve de lazım unutmayın! denk gelip paylaşırsanız sevinirim,teşekkürler.

slhyldz

New member
Ne oldu verdigim ilandaki adami aramadinmi?
Fiyati gayet uygun.

NURŞEN

Member
bende navigasyon araştırıyorum isteyipte yaptıramadıgım tek bu kaldı :)

yalcin

New member
[MENTION=1857]slhyldz[/MENTION] ab aramadım henüz,çerçeve ile olayı çözeriz tamam ama önce navi olayını bitirmek lazım, bu roadstar fiyatı uygun, android sistem ama işlemci çok yavaş ram ise 350 mb civarı, yani yarın birgün bir program kursan etsen kasar çalıştırmaz vs. ayrıca eq. band seçeneğide çok kısıtlı, stok teypten olmak var birde, bu sebeple bukadar bekledim android sistem ve çift çekirdek işlemcili bakıyorum, talep oluşturmak lazım storelar için yani benim gibi bir 50 arkadaş bulsam getirirler ama dur bakalım:))

slhyldz

New member
Bu bilgileri kimden aldın.
Benim bildiğim çift çekirdekli (1,6 Ghz) 1 gb. ram ve 8 gb. hafızalı bir cihaz. Hepsiburadada 699 tl de fiyatı var. 50 tl de bonus veriyor.
Ses olayına gelince, benim diyen doubleden daha iyidir. Çünkü işi bu... Ayrıca oyun yükleyip oynayacak halinde yok. Müzik, geri görüş kamerası, navigasyon. Bunlar içinde bu işlemci ve ram gayet yeterli. Ayrıca hepsiburadanın birde iade hakkı var. Al iki üç gün evde kullan. Beğenmezsen iade edersin.

@slhyldz ab aramadım henüz,çerçeve ile olayı çözeriz tamam ama önce navi olayını bitirmek lazım, bu roadstar fiyatı uygun, android sistem ama işlemci çok yavaş ram ise 350 mb civarı, yani yarın birgün bir program kursan etsen kasar çalıştırmaz vs. ayrıca eq. band seçeneğide çok kısıtlı, stok teypten olmak var birde, bu sebeple bukadar bekledim android sistem ve çift çekirdek işlemcili bakıyorum, talep oluşturmak lazım storelar için yani benim gibi bir 50 arkadaş bulsam getirirler ama dur bakalım:))

yalcin

New member
sonuçta karar verdim navigasyon iptal, neden; çünkü sadece teyp yerine sadece ekran olacak, ses kalitesi değişmeyecek belki eq ayarı olmadığı için daha boğuk ve mat bir ses olacak bu sefer ses sistemini değiştirmek gerekecek vs. e sonra navigasyon her telefonda var sonuçta yolda kalmadık ki:)) ayrıca güçlü işlemci ve ram olmadıktan sonra gerçekten teyp değiştirmenin anlamı yok.