Kia Pro Ceed GT Hakkında Detaylı Bilgi Ve Yorum

KrmGT

New member
Merhabalar,

Değerli Arkadaşlarım,

Kia Pro ceed GT hakkında kullanıcılardan detaylı bilgiler alabilir miyim?
Üye olma Sebebim gerçek kullanıcı yorumlarını görmek ve araç alırken sormadan,etmeden hareket etmemek.

Kronik Sorunları Var mı ?
Benzin, Manuel Yakıt Tüketimi Nedir?
Yeni yılda veya İlerleyen zamanlarda kasa değişimi olacak mı ? Makyaj veya Ağır Makyaj gibi ?
Direksiyon hissi nasıldır?
GT'ye, Hangi renk yakışmaktadır ?
İkinci elde durumu ne olur ?

Ayrıca Test Eden Arkadaşa katılıyor musunuz ?

[video=youtube;ffsI9VHEcWw]https://www.youtube.com/watch?v=ffsI9VHEcWw[/video]

Teşekkür ederim
Saygılarımla.

rayen

Super Moderator
Forumu biraz karıştırırsanız GT hakkında yorumları görebilirsiniz, daha sonra aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz.

ErkanKASIM

New member
Gt yakıt tüketimi trafiğin akışına göre çok değişken bir durumu var , istanbul içi trafiğinde sakin kullanım 9,5 10 lt fakat sakin kullanıma kim sabreder bu araçla bilmem , ben tam keyifle gazlayarak :) 12,5 lt yakıyorum , antalyaya gittim 1 ay kalmıştım , 8 - 9 lt felan yakıyordum trafik yokuş yok

renk olarak beyaz tabikide aracın detaylarını gösteren en iyi rengi , kırmızısıda siyahıda tabi :) mükemmel ama beyaz kadar kullanışlı değil, grisini hiç beğenmiyorum, test eden arkadaşa katılmıyorum :) aracı 2 saat kullanıp yorum yapıyor , bir arabanın sahibi olmak onu en iyi test eden kişidir.

araba spor araç olmasına rağmen her yönden donanımsal olarak dolu çok kullanışlı ve geniş , araç 5 yıl garanti :) rahat rahat binin

KrmGT

New member
Gt yakıt tüketimi trafiğin akışına göre çok değişken bir durumu var , istanbul içi trafiğinde sakin kullanım 9,5 10 lt fakat sakin kullanıma kim sabreder bu araçla bilmem , ben tam keyifle gazlayarak :) 12,5 lt yakıyorum , antalyaya gittim 1 ay kalmıştım , 8 - 9 lt felan yakıyordum trafik yokuş yok

renk olarak beyaz tabikide aracın detaylarını gösteren en iyi rengi , kırmızısıda siyahıda tabi :) mükemmel ama beyaz kadar kullanışlı değil, grisini hiç beğenmiyorum, test eden arkadaşa katılmıyorum :) aracı 2 saat kullanıp yorum yapıyor , bir arabanın sahibi olmak onu en iyi test eden kişidir.

araba spor araç olmasına rağmen her yönden donanımsal olarak dolu çok kullanışlı ve geniş , araç 5 yıl garanti :) rahat rahat binin

Forumu biraz karıştırırsanız GT hakkında yorumları görebilirsiniz, daha sonra aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz.

Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Diğer anlamadığım husus bu aracın 4 kapı gt olanı da var o neden gelmiyor Türkiyeye ? Ayrıca donanım olarak gerçekten çok iyi ve de Recarolar beni benden aldı. :D Ancak Bi xenon farlar start stop ve navigasyon yok naviyi muadil bir cihazla halledebiliriz. Bi xenon ve start stop neden koymamışlar ilginç ? :)

ErkanKASIM

New member
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Diğer anlamadığım husus bu aracın 4 kapı gt olanı da var o neden gelmiyor Türkiyeye ? Ayrıca donanım olarak gerçekten çok iyi ve de Recarolar beni benden aldı. :D Ancak Bi xenon farlar start stop ve navigasyon yok naviyi muadil bir cihazla halledebiliriz. Bi xenon ve start stop neden koymamışlar ilginç ? :)
İnternetteki reklamlarında bi xenon var ama türkiyeye öyle gelmiyor ne alakaysa , ama şunu düşünüyordum , aracın fiyatı uygun özelliklerine bakarsak , bu donanımlarıda aksesuar olarak yetkili servisler satıcak extra olarak , hatta 1 hafta önce yetkili servisteydim ceed ve proceed aksesuarları gelmeye başladığını söyledi , örnek birtane söylim ceed ve proceed için kırmızı led ayak aydınlatma bulunmaktadır :) fiyatıda 250 300 arası felan sanırım, navigasyon multimedia olarakta necvox takıyorlar 1500 2000 tl farkla benim araçta mevcut, start stop dediğin olay araba kırmızı ışıklarda dururken stop etmesi sanırım, o özellik spor bir araba için saçma fakat isteğe bağlı açıp kapatılan bir özellikse olabilir

ErkanKASIM

New member
Ben farlara beyaz halogen taktım mtec marka , görüntüsü iyi oldu , gündüz ledlerle uyumlu yanıyor

MuSTaNG

New member
Aracın 4 kapısını getirtmek mümkün ancak kağıt imzalatıcaklar size bununda nedeni şudur, aracın herhangi bi arızası olduğu zaman servis size bu parçayı 1 ay içinde getirmek zorundadır ancak 4 kapı GT ülkede olmadığı için bu sürenin uzaması ihtimaline karşı imza isteyecekler ayrıca 4 kapı GT'de şu an tahminen 85 lira civarına gelecektir.. Eğer getirtmeye karar verirseniz bi xenon'da istersiniz bi ihtimal gelebilir ancak navigasyon gelmez türkiye haritası adamlarda yok, start stop zaten hiç bi GT'de yok diye biliyorum..

KrmGT

New member
"Fifht gear" Puanlama yapmışlar hoşlarına gitmiş baya :)

Konya' ya daha gelmedi Şubat sonu Mart başı gelecek dediler direk incelemeye gidiceğim.

Yorumlar için tekrar teşekkür ederim herkese.

Ancak bazı yorumlar okudum gücünü yere aktaramıyor ve de direksiyonun da yapay his çok fazla diyorlar. Sizler ne düşünüyorsunuz kullananlar olarak ?

[video=youtube;Hwdq4HPxiec]https://www.youtube.com/watch?v=Hwdq4HPxiec[/video]

ErkanKASIM

New member
"Fifht gear" Puanlama yapmışlar hoşlarına gitmiş baya :)

Konya' ya daha gelmedi Şubat sonu Mart başı gelecek dediler direk incelemeye gidiceğim.

Yorumlar için tekrar teşekkür ederim herkese.

Ancak bazı yorumlar okudum gücünü yere aktaramıyor ve de direksiyonun da yapay his çok fazla diyorlar. Sizler ne düşünüyorsunuz kullananlar olarak ?

[video=youtube;Hwdq4HPxiec]https://www.youtube.com/watch?v=Hwdq4HPxiec[/video]
bmw 525 i q7 yi scirocco 160 hpyi geçiyo cupralarla gtlerle kafa kafaya gidiyo :) yetmezmi

KrmGT

New member
B segment Hothatch'ler ile karşılaştırmışlar Sonuç yine ortada :)
[video=youtube;F1fBpSITDxY]https://www.youtube.com/watch?v=F1fBpSITDxY[/video]

KrmGT

New member
GOLF 7 İLE,

[video=youtube;zlmI5dqV14M]https://www.youtube.com/watch?v=zlmI5dqV14M[/video]

MuSTaNG

New member
525 veya q7 ceed gt ile aynı segment araçlar da biz mi bilmiyoruz? yanlış anlamayın ama elma ile armutu niye kıyaslıyoruz?
Konusu açılmışken rocconun yazılması da komik, yazılım yapıyosun yine geçemiyo baya baya para harcamak gerekiyo GT'yi geçebilmek için :)

ErkanKASIM

New member
Konusu açılmışken rocconun yazılması da komik, yazılım yapıyosun yine geçemiyo baya baya para harcamak gerekiyo GT'yi geçebilmek için :)
Erol ne kaza oldu be:) adamlar nerdeyse direk sizede gircekmiş:) kuzeninle karşılaştım ama sen kalabalığın içindeymişin

ceronimo1978

New member
Gecip gecmemesi muhim degil bence sonucta yaris yapmiyoruz arkadaslar. Arac seri ve gosterisli he hakedildigi degeri goruyormu bence hayir. Bizim milletin tabulari var yikamiyor alaman sevdasi bunlarin basinda geliyor. Dayimin cebinde 30K var gidiyor 90 kasa mercedese biniyor neymis alman arabasiymis gosterisliymis he dayi he

ErkanKASIM

New member
Bende youtube'da şöyle bir video buldum izleyelim arkadaşlar

VW Scirocco 1.4 TSI RSA vs Kia Proceed GT 1.6T 204 HP - YouTube
o videodaki proceed gt benim aracım , kalktığım araçta scirocco stage2 yüklü 230 4 hp civarı bir araç ve orda vites kaçırdığım videoyu koymuş kurnazlık olsun , normalde 2 3 boy atıyor bana , ama araç çok yüklü , rsa yazılım forge intercoler forge dumpvalve downpipe , miltek egzoz , r8 bobin , itg açık filtrefelan mevcut o araçta , bu haliyle 2 3 boy atabildi ancak , bu videodada vites kaçırdığım için biraz geri kaldım, ayrıca şunuda ekliyim orda 3. Vites 80 km hızla kalktık ve scirocconun vites aralıklarıyla proceed gtnin vites aralıkları ve devir bantları farklı olduğu içinde orda geri kaldım , 3. Vites 80 km değilde 90 veya 100 daha canlı gt nin , sciroccoda hem yüklü ve o devir bandında daha canlı dragda mesela gt önde gidiyor , 2, vites 60 ta 2 boy atıyor fazla açamıyor. Eee biri scirocco+15000 tl harcanmış :) biri kuru stock gt , bence çok başarılı gt , ve 15000 tl ben harcasam alayının içinden geçerim

akrepkral86

New member
Yorumlara bakmamışım senin araçmış o doğru diyorsun o kadar yüklü scirocco geçmese ayıp olurdu herhalde ama yazılımlı ve modifiyeli gt canına okur rocco'nun