expertiz

anemon

New member
Merhaba dostlar, yeni alacağım aracı expertiz yaptırmak istiyorum. forumu yaklaşık 1 haftadır sıkı bir şekilde takip ediyorum. servis olarak en samimi ve sıcak olan erberk kia ile çalıştığınıız gördüm. Aracımı expertiz için kavacık erberk'e götürmek istiyorum orada bana tavsiye edebileceğiniz bir isim varmı? Ve ekspertiz fiyatında yardımcı olunabilirmi?

rayen

Super Moderator
Nurbanu hanım var. Onu arayabilirsin.

anemon

New member
Teşekkürler rayen, nurbanu hanim yokmuş ugur beyle görüştüm bekliyor araci forum iskontosunu da yapti.

rayen

Super Moderator
Hayırlı olsun.

anemon

New member
Teşekkürler..

yalcin

New member
[MENTION=2154]anemon[/MENTION] expertiz çıktıktan sonra bilgi verirmisiniz buradan?

anemon

New member
Normalde 150+kdv yapiyoruz foruma %15 iskontomuz var dedi ama %18 iskonto yapip 150 kdv dahil olarak fiyati verdi.

anemon

New member
[MENTION=10]yalcin[/MENTION] tabiki veririm. Arac hakkinda bilgim var eksper bir arkadaşım sayesinde sadece yapilan işlemler duzgunmudur ve ileride sorun teşkil edecek bir durum varmi bunu ogrenmek icin servise götüyorum.

Berkan

New member
yazılı kagıt seklinde verdigi sürece sıkıntı yok eger servis yok diyip ilerde bir sıkıntı cıkarsa atıyorm gider tüm hakkınızı ararsınız

anemon

New member
Aracin suan ki sahibi musait değilmiş ekspertiz ve satış islemi cumaya kaldi.

berkan1981

New member
Bende benim manuel ceedi satarken alan kisi expertiz istedi erbek e götürdüm orda yaptirdim :) 180 almislardi :)

Berkan

New member
mantıklı olan hep yaptığım tekliftir bosuna para vermeden bir cogu yalan dolancıyı caydırır :)

kaza boya sorduktan sonra; tamam ekspertize gidelim beraber dediğinden fazla birşey cıkarsa(km soylemedigi boyalı parca motorsal vs arıza) eksper ücretini ücretini ödersin(basit cozulcek birşeyse fiyattan düser alırm) çıkmassa zaten ben oder notere gideriz paranı alırsın.

berkan1981

New member
mantıklı olan hep yaptığım tekliftir bosuna para vermeden bir cogu yalan dolancıyı caydırır :)

kaza boya sorduktan sonra; tamam ekspertize gidelim beraber dediğinden fazla birşey cıkarsa(km soylemedigi boyalı parca motorsal vs arıza) eksper ücretini ücretini ödersin(basit cozulcek birşeyse fiyattan düser alırm) çıkmassa zaten ben oder notere gideriz paranı alırsın.
Aynen berkan bende aynisini yaptim alici ödedi expertix ücretini :)

anemon

New member
merhaba arkadaşlar, aracı almadım daha doğrusu alamadım ekspertiz dahi yaptıramadım. Aracın kredi borcu varmış sahibine kapat cuma servisten sonra sıkıntı yoksa satış işlemini yaparız dedim. Peki falan diyip kapattıktan sonra bana 1 saat sonra dönüp gel arabayı al araba sende kalsın banada 7 bin tl kredi için para ver cuma da satışı yaparız dedi, bende bu şekilde iş yapamayacağımı cuma gönü servise getirmesini o sürede de krediyi kapatmasını rica ettim. tekrar tamam dedi. o gün bugün adam kayıp telefonlara bile bakmıyor.. bundan bir sonuç çıkarmalımıyım :)

rayen

Super Moderator
Evet çıkarmalısın. Önce Noterde imza, sonra para. Bütün alışverişler böyle olmalı.

berkan1981

New member
merhaba arkadaşlar, aracı almadım daha doğrusu alamadım ekspertiz dahi yaptıramadım. Aracın kredi borcu varmış sahibine kapat cuma servisten sonra sıkıntı yoksa satış işlemini yaparız dedim. Peki falan diyip kapattıktan sonra bana 1 saat sonra dönüp gel arabayı al araba sende kalsın banada 7 bin tl kredi için para ver cuma da satışı yaparız dedi, bende bu şekilde iş yapamayacağımı cuma gönü servise getirmesini o sürede de krediyi kapatmasını rica ettim. tekrar tamam dedi. o gün bugün adam kayıp telefonlara bile bakmıyor.. bundan bir sonuç çıkarmalımıyım :)
Muhtemelen o adam krediyi kapatacak parasi yoktu parayada ihtiyaci vardiki arabayi satiyordu ama sahsen bende olsam turkiyede bu sekil kimseye guvenipte is yapmam bende sattim 1. Olarak expertiz sonra rasim abinin dedigi gibi noterde satisi alirsin sonra parayi alirsin ben parayi sahsen elden almam cok kisiyi bu sekil canini yakan insan kilikli yaratiklar var hesabimda gorcem... teknoloji cagi malum... :D

anemon

New member
Aynen bende canim yanmasin diye sen hallet krediyi sonra satisi yapalim dedim adam.kayip

slhyldz

New member
Başka bir yolu daha var. Adam doğruda söylüyor olabilir. Bu araç şayet fiyat olarak ucuzsa, adam sana vekalet veriyor. Onun adına krediyi kapatıp aracıda alıyorsun. Galericilerin sürekli yaptığı iş bu.
Evet çıkarmalısın. Önce Noterde imza, sonra para. Bütün alışverişler böyle olmalı.