Ceed hakkında kullanıcı yorumları.

Snaan

New member
Ynt: Ceed hakkında kullanıcı yorumları.

ben de erdoğan abi gibi düşünüyorum. 3 sene falan kullancaksan al bunu kullan. çok fazla zarar etceğini zannetmiyorum. alıp çabucak değiştirme huyun varsa yenisini al çünkü lansman fiyatı uygun olur sıfır arabayı 6 ay sonra aldığın fiyata yakın birşekilde satarsın.

enjanka

New member

Teşekkür ederim. Bir sorun yaşamazsam en az 6-7 yıl kullanacağım, hatta belki daha fazla. Bu yüzden yaklaşık 2 aydır çıldırmış vaziyette internet üzerinden araç arıyorum. Aklımda 3 seçenek vardı Focus, MeganeIII ve Ceed. Fiyat/performans oranına baktığımda en iyisi ceed olarak görünüyor. Zaten İkinci eline baktığımda (makyajlı kasa yani 2010 ve üzeri arıyorum), aslında her ne hikmetse herkesin ikinci eli zayıf olur dediği ceed minimum 36000 TL'den başlıyor. Tabi kilometreler de çok düşük sayılmaz. Şimdi zaten bu parayı veriyorsam sıfır almak daha mantıklı geliyor zira yılda en az 20000km civarında yol yapıyorum. Bu durumda yeni kasayı beklemeli miyim yoksa bir yandan temiz, 2 el araç aramaya devam mı edeyim? Aklımın en çok takıldığı konu bu. Ayrıca fiyatların ne şekilde değişeceği hiç belli olmuyor. Yeni kasayı beklersem şu anda var olan fiyattan sıfır araç bulabilir miyim o zaten ayrı bir konu.

c@n

Super Moderator
Re: Ceed hakkında kullanıcı yorumları.

Ikinci el consept al derim ben... en azindan esp olur aracta....

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

metin

New member

on numara araba al bin otomatikten vaz geçme sakın

Snaan

New member

ceedin ikinci eli zayıf diye hep söyleniyor ama internetteki ilanların sürekli değişiyor olmasına araçların satılıyor olmasına ve de hiç de onların hayal ettiği gibi ucuza gitmiyor olmasına bakmıyorlar :) sadece söylenti. kia ikinci elde para etmezmiş. 2010da alan arkadaşların hepsi 2. el satarken kar ederek sattılar :) benim arabanın sıfırı 33bin liraydı şimdi satsam 36 37ye gidiyor nası olcak bu iş :)

omurkadir

New member

36 37ye zor.ilanlardaki fiyatlara bakma.

enjanka

New member

[quote author=Zafer P link=topic=212.msg29387#msg29387 date=1331622665]
http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/3562080

Bi bak hocam. Fiyat konusunda yardımcı olurum.
[/quote]

Cevaplarınız için teşekkürler. Açıkçası başlangıçta sw ya da sedan araçlara bakıyordum ama işin içine eşim girince manuel vitesten vazgeçip mecburen compact sınıf, A/T araçlara yöneldim. Zira en son "kendini düşünüyorsan git manuel ve sw ya da sedan al, beni düşünüyorsan otomatik ve hatchback al" diyip surat asınca bana da orta yolu bulmak kaldı (aslında pek orta yol değil ama cruize control cazip geldi). Bu yüzden az önce Kia Oğuşlar ile görüştüm. Pazarlık etmedim, belki biraz daha düşebilir fiyat ama belli olmaz. En azından birkaç bayii daha arayıp fiyat almayı düşünüyorum. Ve evet 2. elde fiyatlar gerçekten yüksek. Bu arada, yeni kasa gelince eskisinin üretimi duracak mı diye sordum. "Şimdilik öyle bir durum yok" dediler. Ama yeni kasanın muhtemel fiyatı 50-55 civarında olacak gibi görünüyor. O zaman mevcut kasanın fiyatının pek düşme olasılığı görünmüyor. Hala bekleyip beklememe konusunda karar verebilmiş değilim. 40000 civarında bir parayı nakit olarak şu anda ödeyebilirim ancak beklersem ne kadar sürpriz yaşarım esas problemim o. Hala dizel ve otomatik seçenekleri içerisinde ceed ilk sırada ama bir ihtimal focus 2011 de olabilir diyorum.

Zafer P

New member

[quote author=omurkadir link=topic=212.msg29394#msg29394 date=1331639617]
o paraya zor satılır demek istiyorum
[/quote]

Ömür banamı diyorsun.

omurkadir

New member

[quote author=Zafer P link=topic=212.msg29399#msg29399 date=1331640953]
Ömür banamı diyorsun.
[/quote]

yok abi sinana dedim.iyi satışlar bu arada.ben de satıp otomatik alabilirim ama 3kapısından :)

Snaan

New member

yeni kasa geldiği zaman eskinin tabii ki üretimi duracak. bunun olmadığı çok az istisna var. örneğin 207 çıktıktan sonra 206ların 206+ olarak üretilmeye devam etmesi gibi. ceed'de öyle birşey olmaz. bu sene bu kasanın satılacağı son sene.

MehmetK

New member

Ceed sahibi değilim yanlız kullanma fırsatlarım olmuştu.İşim dolayısıyla sürekli araç üstündeyim.ceed'i ilk sürdüğümde aa kia'mı diye bi ön yargım olmuştu, ta ki kontağa kadar.Arabanın gaza verdiği tepki, vites geçişlerinin rahatlığı, debriyaj'ın birçok arabaya ve bana göre harika olması o gün ciddi anlamda etkilemişti beni :)

Snaan

New member

evet bu arabanın debriyajı övgüyü hakediyor. ben zaten toplamda 5 10 tane düz vites kullandım o yüzden o konuda tecrübesizim ama bu araba diğer kullandığım arabaların hepsinden kat kat rahat debriyaj konusunda

aLi

Yönetim Ekibi

Arkadaşlar konu iceriği başlıktan alakasız yerlere doğru gidiyor. Rica etsem Genel Sohbet'ten devam edebilirmiyiz.

KadiRR

New member

Teşekkürler arkadaşlar.. Fiyat banada gayet iyi geldi. son arabaydı.

enjanka

New member

Ceed motion A/T alacağım, 2012 ve 0km alacağım. Kesin kararımı verdim. Yalnız ortada garip bir durum var. Ben euro5 olmayan motor için listede olan 44500TL indirimli fiyat(kia'nın sitesinde öyle yazıyor) üzerinde pazarlık yapmaya başladım ancak 46000TL olan euro5 için fiyat alabildim zira şu partikül filtresi olmayan araç Anadolu yakasındaki bayilerde kalmamış. Ya da bana öyle söylediler... Onu da 44'e bıraktılar. Evet, bu arabanın 38'e ya da 39'a satıldığı zamanlar da oldu ama şu an için bu fiyat makul müdür?
Daha uyguna bulabilir miyim?

KadiRR

New member

Teşekkürler..

Bende ceed sw motion manuel 2012 euro 4 44.000'e aldım... ama bundan 2-3 ay önce euro 4'e 45 500 fiyat almıştım.. euro 5'e 46.500 gibi verilyolar.

J

Josefsalvatini

Guest
Ceed hakkında kullanıcı yorumları.

[quote author=enjanka link=topic=212.msg29527#msg29527 date=1331801281]
Ceed motion A/T alacağım, 2012 ve 0km alacağım. Kesin kararımı verdim. Yalnız ortada garip bir durum var. Ben euro5 olmayan motor için listede olan 44500TL indirimli fiyat(kia'nın sitesinde öyle yazıyor) üzerinde pazarlık yapmaya başladım ancak 46000TL olan euro5 için fiyat alabildim zira şu partikül filtresi olmayan araç Anadolu yakasındaki bayilerde kalmamış. Ya da bana öyle söylediler... Onu da 44'e bıraktılar. Evet, bu arabanın 38'e ya da 39'a satıldığı zamanlar da oldu ama şu an için bu fiyat makul müdür?
Daha uyguna bulabilir miyim?
[/quote]Ersu yurt tan Mehmet le görüş beni söyle yardımcı olur

enjanka

New member

[quote author=Josefsalvatini link=topic=212.msg29529#msg29529 date=1331803181]
Ersu yurt tan Mehmet le görüş beni söyle yardımcı olur
[/quote]

Teşekkür ederim, öğleden sonra arayacağım. KadiRR'e iyi fiyat vermiş. Durum hakkında yazarım.