Ceed hakkında kullanıcı yorumları.

aLi

Yönetim Ekibi
Arkadaslar olumlu olumsuz yorumlarinizi bu basliktan belirtelim. Artı eksi neleri var araçlarımızın.

Çağrı

New member
Ynt: Ceed hakkında kullanıcı yorumları.

+Tam otomatik vites
+İç mekan genişliği/ferahlığı
+ESP
+Hız sabitleme,motor ve şanzumanın uyumu
+Otomatik klima
+Müzik sistemi

-boyanın dayanıksızlığı
-biraz olsun yol sesinin yansıması

baltacı

New member

araçtan çok ses geliyor sağından solundan her yerinden çıldırıyorum bu sesler yüzünden benim için eksi yönü sadece içinden gelen sesler......

grh53

New member

+ Performanslı dizel motor
+ Yakıt ekonomisi.(Arabayı alır almaz fulledim, ilk depoda 925 km yol yaptım. Benim için süper bi yakıt verisi oldu :) )

- Anlam veremediğim amortisör sesleri

c@n

Super Moderator

Motor performansi
Tam otomatik sanziman olmasina ragmen elde edilen yakit ekonomisi
Ic genislik
Kaliteli iscilik (kapi iclerinde ki cam acma dugmelerinin oldugu kisimlar haric)
Artilar, ama bence en buyuk artisi, fiyat fayda endeksine gore verdigimiz paraya karsilik aldigimiz urun.... Bu paraya bundan iyisi olamaz, zaten yokta.... :)

Eksi olarakta, bazi trim sesleri ve amortisor sesleri.....

J

Josefsalvatini

Guest

[quote author=c@n link=topic=212.msg3802#msg3802 date=1306539664]
Motor performansi
Tam otomatik sanziman olmasina ragmen elde edilen yakit ekonomisi
Ic genislik
Kaliteli iscilik (kapi iclerinde ki cam acma dugmelerinin oldugu kisimlar haric)
Artilar, ama bence en buyuk artisi, fiyat fayda endeksine gore verdigimiz paraya karsilik aldigimiz urun.... Bu paraya bundan iyisi olamaz, zaten yokta.... :)

Eksi olarakta, bazi trim sesleri ve amortisor sesleri.....
[/quote]

Tamamen katılıyorum yüzde 99 olarak paranin ve araç memnuniyetini veriyor
Eğer yeni kasada golfden pahalı olmazsa tekrar alacağım araba :)

c@n

Super Moderator

Eger her Ceed kullanicisi buraya araci hakkinda sevdikleri ve sevmediklerini, memnuniyetlerini ve sikayetlerini buraya yazarsa cok iyi olur.... Arac alacaklara yol gostermis oluruz.... Yorumlariniz icin tesekkurler.... Herkesten katilim bekliyoruz...

tsimen

New member

Genelde herkesin ortak kanısı olduğu gibi süspansiyon sertliği ve sesleri biraz rahatsızlık verebiliyor. Bunun dışında bir olumsuzluğa rastlamadım. Birde otomatik alacaklar yakıtını fazla bulabilirler ama bence bunun karşılığınıda yaşadıkları rahatlıkla alacaklardır. Bazı arkadaşlar seslere kendini çok fazla kaptırıyor bu yüzden hepimiz paranoyak olduk. ;D Bu yüzden ben her sese fazla takmıyorum. Bir süre sonrada ses mes duymuyorum, yoksa herkezin belirttiği gıcırdamalar arasıra bendede oluyor.
Son olarak klimanın da fazla soğutmadığı iddiaları ortaya çıktı.Bunun etkisinde bir gün boyunca bende soğutup soğutmuyor mu diye ikilemde kaldım. Ama sonuç olarak bence yeterli soğutmayı sağlıyor. Bugün dış ısı 29 derece iken güneş altından aldığım arabamla yaptığım 15 km lik bir yolculuk sonucunda klimanın çok cevval olmasada yeterli olduğu kanaatine vardım.
Birde burası yeri olmasada size bir sorum olacak. Araç bazen rölantide klasik dizel tıkırtıları ile çalışırken ( Motor sıcakken. ) bazende inanılmaz sessiz çalışıyor. Acaba bu olayın nedeni ne olabilir?

aLi

Yönetim Ekibi

Murat abi o seslere inan bende anlam veremiyorum. Bazen dedigin gibi güldür güldür calisiyor bazen ise dizel mi degil mi anlasilmiyor.

zerogravity

New member

[quote author=aLi link=topic=212.msg6498#msg6498 date=1307513049]
Murat abi o seslere inan bende anlam veremiyorum. Bazen dedigin gibi güldür güldür calisiyor bazen ise dizel mi degil mi anlasilmiyor.
[/quote]

Araci teslim alirken benzinli mi verdiniz benim arac dizeldi demistim:)

assos

New member

Olumlu yanları birçok araca göre vites geçişlerini çok az hissettiren hatta hissettirmeyen ve şu ana dek sorunsuz çalışan ve başka forumlarda kimilerinin (4 ileri olması nedeniyle)ilkel hantal takoz vs. gibi hakarete varan nitelemelerine maruz kalan şanzımanı.Neyle kıyaslandığını bilemem ama şayet benzinli bir araçla(örneğin eski aracım mazda 3'e göre)kıyaslanıyorsa yakıt ekonomisini de olumlu hanesinde sayabiliriz.Yine yukarıda değinilmiş bana göre klimayı da(özellikle aracın çekişini etkilemediği en azından çok az etkilediği ve harikalar yaratmasa da yeterli soğutmayı sağladığı için)artı hanesine koyabiliriz.Aracın çizgileri ve dış görünüşü zaten daha karar aşamasında benim açımdan ilk sıraya geçmesini sağladı ve birçok aracın elenmesine neden oldu.1.6 dizel ve 4 ileri tam otomatik bir araca göre ataklığını da rahatlıkla artı hanesinde sayabilirim.
Eksileri ise markanın Türkiye imajının halen istenilen seviyeye gelememiş olması.Bu aracın sıfırı talep nedeniyle en erken iki ay sonra teslim edilebiliyor olsa da,ben ilgilenmeye başladığımda 43.000 TL civarına alınabilen sıfırı, 6 ay içinde ard arda gelen zamlarla 49.000 TL sınırına dayanmış olsa da, hala insanlardaki (artık aldırmadığım) 'aaa kia mı aldın' bakışı devam ediyor.Sert süspansiyonlar nedeniyle Türkiye'nin bozuk yollarında çukurları fazlaca hissediyor olmak ise eksi olarak sayılabilir.

teco01

New member

tek ama tek eksisi bana göre oturma pozisyonu o yükseklik ayar kolunu nerdeyse kırıyordum ilk aldığımda ne kadar çökersem o kadar aşağı inecek gibi salakça bir yargı oluşmuş kafamda hahaha, amortisörler sert ama sıkı bir viraja 110 ile girip alnımın akıyla çıkınca yumuşak gelmeye başladı :) şunu itiraf etmeliyim tam otomatik dizel almak istediğim hatta zorunda olduğum için aldığım bu araç bana iiiinanılmaaaazzzz keyif verdi, bu aracı hanıma aldım ben yeni kasa mondeo kullanıyorum mondeodan başka araç gözüm görmez bundan sonra derken 2. bir gözağrım olduğu için çok mutluyum namussuz iyi de gidiyor valla, müzik sistemi iyi yakıt az otomatik donanım iyi ne biliim işte alsam mı diye okuyan varsa boşa amerikayı baştan keşfetmeye çalışmasın burdaki çok insan en az benim kadar araştırmıştır bu paraya böyle araba yok eğer bir gün satarsam sadece ve sadece 2. mondeoyu almak için satarım ötesi yok :)

zerogravity

New member

Modeo yurumuyor , gel essekden vazgec seni kisrak paklar , e paran varasa safkan alirsin :):)

teco01

New member

[quote author=ERDOGANKESGIN link=topic=212.msg9422#msg9422 date=1308919873]
Modeo yurumuyor , gel essekden vazgec seni kisrak paklar , e paran varasa safkan alirsin :):)
[/quote]

at sahibine göre kişner beyler ;)

c@n

Super Moderator

Uğur sen ona bakma.... Ona göre 200 hp arabalar bile yürümüyor.....:):):):):)

omurkadir

New member

valla ben punto,fiesta falan alacaktım iyi ki ceed almışım diyorum aynı paraya.
hız sabitleyici,oto kliması eksik ama her türlü çok daha güçlü ve rahat,segment farkı hissediliyor.
sadece zamanla araç içinde oluşan seslerden ve sert süspansiyondan rahatsızım.

zerogravity

New member

[quote author=Ömür link=topic=212.msg9435#msg9435 date=1308920661]
valla ben punto,fiesta falan alacaktım iyi ki ceed almışım diyorum aynı paraya.
hız sabitleyici,oto kliması eksik ama her türlü çok daha güçlü ve rahat,segment farkı hissediliyor.
sadece zamanla araç içinde oluşan seslerden ve sert süspansiyondan rahatsızım.
[/quote]sertmi?:):) stoklar yumos yumos , bos virajda frenle anlarsin;)

teco01

New member

[quote author=c@n link=topic=212.msg9434#msg9434 date=1308920646]
Uğur sen ona bakma.... Ona göre 200 hp arabalar bile yürümüyor.....:):):):):)
[/quote]

valla bu işin sonu yok yukarıya bakarak yürürsek çukurları görmeyiz sahibi olmadım ama uzun mesafe kullandığım araçlar alfa gt, BMW 7.30d, E 250cgi coupe, ML 320 ve 350 AMG, ferrari f430, Lamborghini Gallardo ama ilk arabam broadwaydi,2. si 306,3. sü 307xs, 4. sü cordoba, son arabam da mondeo şimdi kullandıklarıma göre bakarsak araba hikaye sahip olduklarıma bakarsak en iyisi ;)

zerogravity

New member

[quote author=teco01 link=topic=212.msg9438#msg9438 date=1308921505]
valla bu işin sonu yok yukarıya bakarak yürürsek çukurları görmeyiz sahibi olmadım ama uzun mesafe kullandığım araçlar alfa gt, BMW 7.30d, E 250cgi coupe, ML 320 ve 350 AMG, ferrari f430, Lamborghini Gallardo ama ilk arabam broadwaydi,2. si 306,3. sü 307xs, 4. sü cordoba, son arabam da mondeo şimdi kullandıklarıma göre bakarsak araba hikaye sahip olduklarıma bakarsak en iyisi ;)
[/quote]bunlari Yusuf duymasin :):)
Ceed gercekten cok guzel arac , buna esdeger araclarin 60bin tl oldugunu dusununce ...

Zafer P

New member

ben bu namussuzun yakıtını 11 Lt den aşağı düşüremedim yaw?

ne yakıt ekonomisi?