Ceed aklımda ki sorular

famas

New member
Arkadaşlar biraz önce sitemize üye oldum.ceed im yok ama %90 karalıyım fakat aklımda ufak tefek sorular var.Bunları cevaplayabilirsek sevinirim.Almayı düşünfüğüm araba2. El 2011 model 1,6 Crdi Motion otomatik ceed. otomatik çünkü ilk arabam olacak ve rahatlık istiyorum.park olayı ve yokuş meselesi sorun benim için.diyeceksiniz ki alışırsın ama vakit benim için önemli.Ehliyet aldık geçen sene fakat sağda solda sürecek araba yoktu (olanlara da minnet etmek istemedim) o yüzden şöförlüğümde çok iyi sayılmaz yeni başlayan birisini düşünün.bundan dolayıda ceed kiralama veya kia bayisinde test sürüşü yapamıyacağım için soruları sıralıyorum:)

1.Araba içi yalıtım nasıl.çok ses geliyor mu içeri
2.2011 modeli için fiyat aralığı tafsiyeniz nedir.
3.süspansiyonlar sert mi?memleket hep çukurlu olduğu için önemli

Fikirlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.saygılar..

BerkayKRC

Moderator
Ynt: Ceed aklımda ki sorular

[quote author=famas link=topic=1514.msg41876#msg41876 date=1342017160]
Arkadaşlar biraz önce sitemize üye oldum.ceed im yok ama %90 karalıyım fakat aklımda ufak tefek sorular var.Bunları cevaplayabilirsek sevinirim.Almayı düşünfüğüm araba2. El 2011 model 1,6 Crdi Motion otomatik ceed. otomatik çünkü ilk arabam olacak ve rahatlık istiyorum.park olayı ve yokuş meselesi sorun benim için.diyeceksiniz ki alışırsın ama vakit benim için önemli.Ehliyet aldık geçen sene fakat sağda solda sürecek araba yoktu (olanlara da minnet etmek istemedim) o yüzden şöförlüğümde çok iyi sayılmaz yeni başlayan birisini düşünün.bundan dolayıda ceed kiralama veya kia bayisinde test sürüşü yapamıyacağım için soruları sıralıyorum:)

1.Araba içi yalıtım nasıl.çok ses geliyor mu içeri
2.2011 modeli için fiyat aralığı tafsiyeniz nedir.
3.süspansiyonlar sert mi?memleket hep çukurlu olduğu için önemli

Fikirlerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim.saygılar..
[/quote]
Mehmet araç yalıtımı hemen hemen sınıfındaki araçların biraz altında diyebilirim. Çünkü bir golfdeki sessizlik ve konfor malesefki yok. Yol sesi lastiklerden ve davlumbazlardan alıyor. Forumda bu sesi kesen arkadaşlarımız mevcut onun için araçlarına yalıtım yaptırdılar araştırırsanız bulabilirsiniz.

Araç genel olarak sert ve özellikle bozuk yollarda çok fazla lokurtu yapıyor. Özellikle aracınıza 2-3 kişi bindiğinde biraz işkenceye dönüşebiliyor bozuk yollar. Fakat ben buna takılmam benim için yolda virajda stabil gitmesidir dersen tabikide araç mükemmel :) hatta yumuşaçık olup esneyen golfle mukayese etmessin aracını virajlarda buda sana güven hissi verir.

Fiyat bakımından hiç bilmiyorum fiyat aralığını fakat otomatik viteste şehir içinde herkes yakıtından şikayetci. Motor güzel motor çokda güzel gidiyor eee haliylede yakıtıda yakıyor :D vites 4 ileri tam otomatik olduğu için yakıtta diğer rakipleri kadar cimri değil ne yazıkki.

Genel olarak araç güzel bukadar kötülemiş gibi durduğuma bakmayın bendede bu keretadan bir tane var ve çok memnunum :D Objektif olmaya çalıştım 8)

famas

New member

objektifliğin için teşekkür ederim hocam :) süspansiyon ve ses meselesi kafama takılıyordu.mesela fiat bravo ile karşılaşıtırsak bunları ceed daha iyi diyebilir misiniz.golf kadarını beklemiyorum tabi ama en azından referansım bravo:) bide sayın hocam 20000 deki arabaya 39000 tl verir miydin?malum bu işlerde acemiyim de

BerkayKRC

Moderator

[quote author=famas link=topic=1514.msg41879#msg41879 date=1342017989]
objektifliğin için teşekkür ederim hocam :) süspansiyon ve ses meselesi kafama takılıyordu.mesela fiat bravo ile karşılaşıtırsak bunları ceed daha iyi diyebilir misiniz.golf kadarını beklemiyorum tabi ama en azından referansım bravo:) bide sayın hocam 20000 deki arabaya 39000 tl verir miydin?malum bu işlerde acemiyim de
[/quote]
valla para işinden çok anlamam :D piyasasını hiç takip etmedim ama bravo ile kıyaslıcaksan bravodan iyi diyebilirim sana fakat bravoda çok daha fazla donanım bulabilirsin çünkü güzel süslemişler arabayı.

Can abi senin soruna daha iyi yanıt verebilir kendisi bravoda kullandı ceed de kullandı hatta şimdi yeni ceed kullanıyor :D

famas

New member

Can abiye nasıl ulaşırım :) o beni bulsun demekte olmaz :D bi sorarsın hocam sana zahmet ve fiyat konusunda da yardımcı olursa çok sevinirim.ilgin için teşekkür ederim ayrıca :)

BerkayKRC

Moderator

[quote author=famas link=topic=1514.msg41883#msg41883 date=1342018344]
Can abiye nasıl ulaşırım :) o beni bulsun demekte olmaz :D bi sorarsın hocam sana zahmet ve fiyat konusunda da yardımcı olursa çok sevinirim.ilgin için teşekkür ederim ayrıca :)
[/quote]
Can abi tatilde fakat aktif bir forum üyesidir kendisi. Akşam falan telefondan bakıp cevap yazar zaten buraya :)

c@n

Super Moderator
Valla fiyat konusunda bende birsey diyemem, ama yaklasik 1 hafta onve bir tanidigim 2012 model 11.000 km duz vites motionu 37.000 e aldi.... 3 aylik araba...

Bravo ile karsilastirmaya gelince, bence ikiside alinacak ve kullanilacak arabalar... ikisininde birbirine karsi net bir ustunlugu yok, bagaj olarak bravo iyiyken, ic hacim olarak ceed onde... motor olarak baktigimida da ikisinin motorlari cok iyi...

Bravo yu otomatik aldigin zaman esp sistemi standard olarak geliyor, bu konuda bravo bir adim onde derim, ceedin vitesi ise tam otomatik olmasindan dolayi kullanim kolayligi ile one cikarken tuketim ile biraz uzuyor...

Her iki arabada birbirine yakin arabalar, ikisininde artilari eksileri mevcut, burda karar tamamen sen olacaksin....

Ama guvenlik unsuru olan esp yi kenara atma.... bu konu gercekten onemli bence...;)

Sent from my Galaxy Nexus using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

Sam

New member

kesinlikle esp şart espsiz arabaya binme derim

famas

New member

esp şart ama 37500 tl param var hocam concept ler pahalı biraz.

J

Josefsalvatini

Guest

[quote author=famas link=topic=1514.msg41943#msg41943 date=1342090318]
esp şart ama 37500 tl param var hocam concept ler pahalı biraz.
[/quote]
40 a esp li conseptler var bak bence

famas

New member

evet baktım ama ne bilim.sakin kullanan biriyim.şehir içi esp lazım olmaz gibi .uzun yoldada otobanda pek bişey olmaz gibi geliyor ama tabikide ne olacağı kesinlikle belli olmaz.kararsızım

c@n

Super Moderator
Sakin kullanmak esp ye ihtiyac olmamasi demei degildir ... 80-90 la giderken ani yon degisimlerinde cok ihtiyac duuabilirsin, ya da micirli veya tozlu yollarda ... ama karar senin.... biz sadece oneririz, soyleriz ama son soz senin olacaktir....

Sent from my Galaxy Nexus using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

J

Josefsalvatini

Guest

[quote author=famas link=topic=1514.msg41955#msg41955 date=1342099863]
evet baktım ama ne bilim.sakin kullanan biriyim.şehir içi esp lazım olmaz gibi .uzun yoldada otobanda pek bişey olmaz gibi geliyor ama tabikide ne olacağı kesinlikle belli olmaz.kararsızım
[/quote]

kısaca sunu belırteyım 2013 den ıtıbaren esp sız araba tr ye gırmeyecek bılmem onemını anlatabıldım mı?

famas

New member

ozaman taksiti bitene kadar bineyim bitince de 0 km ceed alayım:) hocam birde malum yeni kasa ceed çıktı ve 2011 modelleri eritmek için aralık ayında filan tekrar bir indirime sokarlar mı?eğer böyle birşey olursa şimdiden 2011 2.el almak mantıksız olmaz mı?

J

Josefsalvatini

Guest
Fiyat inecek ama cok degil yeni kasaya da zam olur Simdi alındı alındı zam var :)

famas

New member

iletim 15 olsun bi mesaj atabilir miyim size özel?

LéVéNT

New member

ben 2011 pro ceed consept kullanıcısıyım ilk dizel aracım bu araç bundan önce 98 kasa honda vtec, 360 gti, opel GSİ, e36 kasa 3.18 is son olarakda mg zr 160 kullandım hepsi benzinliydi kia almadan önce kia için bu kadar umutlu bakmıyordum aldıktan sonra herkese kia tavsiye eder oldum ala ala kia mı aldın diyen arkadaşlarımı ilk bindiklerinde surat ifadelerinin fena bir şekilde değiştiklerini beni gerçekten mutlu ediyo 8. ayda tam bir sene olucak ceed kullanıyorum bravo 2010 modeli var arkadaşımda o bile kia ceed daha iyi diyor yanlız benim en büyük hatam aracımın siyah olması bi hata edip siyah aldım onun harıcınde kia yı tek geçiyorum gerçi kullandığım arabalar yaş itibari ile yaşlı arabalar kullandım belki ceed model olarakda yüksek olduğu içinde geliyor olabilir ama bu anlattıklarımda pro ceed için geçerli normal ceed e hiç binmedim içi ne kadar geniş bilemiyorum ama ben tek kelime ile memnunum =)

famas

New member

bende siyah düşünüyorum ve ilk arabam olcak inş.ne gibi sıkıntılar yaşadınız hocam?

bloodmen

New member

[quote author=LéVéNT link=topic=1514.msg41973#msg41973 date=1342120624]
ben 2011 pro ceed consept kullanıcısıyım ilk dizel aracım bu araç bundan önce 98 kasa honda vtec, 360 gti, opel GSİ, e36 kasa 3.18 is son olarakda mg zr 160 kullandım hepsi benzinliydi kia almadan önce kia için bu kadar umutlu bakmıyordum aldıktan sonra herkese kia tavsiye eder oldum ala ala kia mı aldın diyen arkadaşlarımı ilk bindiklerinde surat ifadelerinin fena bir şekilde değiştiklerini beni gerçekten mutlu ediyo 8. ayda tam bir sene olucak ceed kullanıyorum bravo 2010 modeli var arkadaşımda o bile kia ceed daha iyi diyor yanlız benim en büyük hatam aracımın siyah olması bi hata edip siyah aldım onun harıcınde kia yı tek geçiyorum gerçi kullandığım arabalar yaş itibari ile yaşlı arabalar kullandım belki ceed model olarakda yüksek olduğu içinde geliyor olabilir ama bu anlattıklarımda pro ceed için geçerli normal ceed e hiç binmedim içi ne kadar geniş bilemiyorum ama ben tek kelime ile memnunum =)
[/quote]

Kesinlikle haklısın Levent benim araçta siyah tatile giderken ön ve aynalar olduğu gibi sinek yapıştı motor ısısı ve güneşte iğnece yapışmanın neden oldu bugün 300tl verdim ve boya korumayı yenilettim yanıyor şimdi ;D ;D