Yeni Leon testim ve Ceed karsılastırmam

slhyldz

New member
;) Allah nasip ederde bir premıumda ben alırsam, o zaman bakış açım değişir ne dersin. Mation ile bu kadar olur. Belkide leonu benim mation ile kıyaslamışımdır ne dersin.
:D

Bu tarz konular ve beklentiler kişiden kişiye göre değişir.Leon sevdiğim beğendiğim bir araç,Ceed ile karşılaştırılabilecek bir araç ama aynı kefeye koyulacak bir araç değil.Zaten birçok aracın,gündelik yaşantımda şahit olduğum hep Ceed ile kıyaslanmasıda Ceedlerin ne derece piyasaya girdiğini ilgi çektiğinin göstergesidir.Çok detaylı yazmayacağım ancak Leo'nu kullandığımda aracın özellikle bana çok boş gelen öyle kendine aşık edecek her bindiğimizde asilliği olan heyecan uyandıran bir iç malzeme ve iç yapısı yok.Şanzıman konusuna girmiyorum bile barsın ağır atsın ama sorunsuz olsun.Sessizlik konusuna gelince Kia motorları bunca donanım,estetik vs yanında sessizlik konusunda da fazlasıyla tatminkar ve ilk 3'e çok rahat girer.Leon olsun Vw araçlar iç kalbin sessizliği ve yalıtım konusunda evet bir tık daha sessizler ancak lastik faktörü biraz etkiler diye düşünüyorum ama neticede dediğim gibi bir tık daha iyi.Ergine donanım ve sürüş zevki seçenekleri konusunda sonuna kadar katılıyorum,hepsinin bir arada olması zaten bu fiyat aralığında bir otomobil için mümkün değil.Beni açıkçası içindeki menü çok fazla ilgilendirmiyor,ben aracın oturaklı gövdesi,yola tutnmasına,motoru ve şanzıman sorunsuzluğunu daha önemli buluyorum.Aynı viraja son sınırları zorlayarak girsek Leon kesinlikle arkadan kendini bırakır buna emin olabilirsin. Dıştan baktığımda beni tam anlamıyla tatmin etmeyen görüntüsü ile zayıf iç malzeme kalitesi bir araya gelince hiçbir artısı Ceed ile kıyaslanmayacak hale geliyor.Yakıt konusuna gelince 105hp ile 128hp arasındaki %25'lik güç farkınında yakıt üzerindeki etkisinin küçümsenmeyecek oranda olduğunu unutmayalım.Teknoloji çok genel bir kavram,belki multimedia anlamında iyidir ama kendi açımdan zerre kadar araç seçerken benim için etken olamaz.Alınır mı evet Ceed gibi bir seçenek olmasaydı ben düz vites olanını tercih ederim açıkçası.Sonuç olarak Totale vurduğunda kesinlikle aynı kalitede aynı donanımda vs vs değil.Kumandadan kapatılan camları basit bir modül ile Ceed'e ekleyebilirsin ancak full panaromik bir tavanı para ile Leona ekleyemezsin gibi gibi çok örnek var.Aracın son direksiyon konumu bile bence çok önemli değil ama hoş bir detay ama bunları saymıyorum bile.Herkesin fikrine zevkine saygım sonsuz ama şunuda söylemeden geçmek istemem iki aracı yanyana koyun fiyatlarıda aynı yapın bakın hangisi daha çok tercih ediliyor:) Bugün öyle bir durum olsa Leon kullanan arkadaşlarımdan birçoğu aracını satar anında Ceed alır.

amorusso

New member
Eski kasa concept de yeter, Cool ve motion çok kırpılmış araçlar :)

slhyldz

New member
Sorma yahu, hava yastığından bol birşey yok.
klima oda manuel, abs, 4 cam otomatik aynalar elektrikli. Haa birde bluetooth var ama sadece aramalarda cevap verebiliyorsun. Öyle birini arayayım falan yok yani. Hesapta fulun bir düşüğü.

Eski kasa concept de yeter, Cool ve motion çok kırpılmış araçlar :)

Serkan OĞUZ

New member
;) Allah nasip ederde bir premıumda ben alırsam, o zaman bakış açım değişir ne dersin. Mation ile bu kadar olur. Belkide leonu benim mation ile kıyaslamışımdır ne dersin.
:D
Belkide Motion ile kıyasladın:pİnşallah Allah sana daha güzelini nasip eder şöyle 2015-2016 makyajlı kasa yada yeni kasa falan:) Senin aracında bence çok güzel,yeteri kadar gaddar ve sorunsuz.Sadece donanım olarak belki tatmin etmiyor olabilir.Premium olsun Consept plus olsun yada Conspet olsun bu araç birazcık fazla yakması dışında tüm detayları ile her kıyaslama yaptığında muhakkak rakibini ezecek birşeyler bulacağın bir araç.Tamam çok abartılıyor gibi görülebilir ama gerçekten Kiadan beklenmedik bir çıkış oldu bu araçlar.Aldığıma hiç pişman olmadım umarımda olmam.Satsam yerine ne alırım diye defalarca düşündüm ama herşeyi detaylı incelediğimde,birçok yerde bakan insanların dönüp bir daha bakışını görünce başka bir aracı almanın ilk zaman ki heyecanı ve hevesinin çok kısa sürede geçeceği düşüncesinde olduğum için vazgeçiyorum:)

amorusso

New member
Sorma yahu, hava yastığından bol birşey yok.
klima oda manuel, abs, 4 cam otomatik aynalar elektrikli. Haa birde bluetooth var ama sadece aramalarda cevap verebiliyorsun. Öyle birini arayayım falan yok yani. Hesapta fulun bir düşüğü.
2008 model Cool , 2010 motion 2012 concept kullanıcısı olarak seni çok iyi anlıyorum :) onlar en boş paket ile boşun bir üstü diye geçiyor , internette hala full diye ilan verenler var, gördükçe gülüyorum , yol tutuşu olarak süspansiyonların sertte, esp yokluğunu hissettirmenek adına, tamamen F\p araçları, 2010 Dan sonra by şekilde popüler oldu. Fakat yeni nesil ceed herşeyi ile farklı, motor olarak 128 bg kullanılsada, kasa olarak , süspansiyon ve donanım olarak birçok araca kafa tutar :)

slhyldz

New member
Ben şimdi donanım eksikliğini gönlümü hoş tutması adına yaptığım ekstralarla kapatıyorum.
Ses sistemi yaptırdım. Şimdide multimedia almak istiyorum. Acaba boş masrafmı yapıyorum. Şu araç olayında tutumlu olamıyorum. Buda benim zaafım.
2008 model Cool , 2010 motion 2012 concept kullanıcısı olarak seni çok iyi anlıyorum :) onlar en boş paket ile boşun bir üstü diye geçiyor , internette hala full diye ilan verenler var, gördükçe gülüyorum , yol tutuşu olarak süspansiyonların sertte, esp yokluğunu hissettirmenek adına, tamamen F\p araçları, 2010 Dan sonra by şekilde popüler oldu. Fakat yeni nesil ceed herşeyi ile farklı, motor olarak 128 bg kullanılsada, kasa olarak , süspansiyon ve donanım olarak birçok araca kafa tutar :)

inimicus

New member
Topa girmeyeyim diyorum ama olmuyor: zamanında alırken 4500 lira fark vermedim Motion aldım. Serkan'ın dediği gaddarlığı görsem canım yanmayacak. Garantiden turbo ve eps direksiyon motoru değişti, ki aslında süre dolduktan sonra servis iyi niyeti ile değişti Bu pahalı parçalar. Arabanın her yerinden gelen trim sesleri de cabası. Yoldaki her titreşimi böbreklerde hissetmenin tarifi yok. Evet, dört buçuk yıl sonra bu araba için diyebileceğim en iyi şey şu: o fiyata cruise control sunan tek dizel otomatik araç buydu. Daha fazlasını hak etmiyor.

slhyldz

New member
Kardeş senin aldığın dönemdeki düşüncelerin ile şimdikiler bir olmaz. Sen sıfır almışssın. O zaman aynı fiyat grubundaki rakiplerde aman aman fark yoktur. Biz şuanki araçları göre göre bunu aldık. Tabi paramız buna yetti.
Şimdi ford yayayı tanıyan, birkaç büyük firmada kendi kendine otoparka gidip gelen, belli yollarda otomatik pilot ile giden, hatta 0,19 sürtünme katsayısıyla mükemmel aerodinamik araçlar yaptılar.
3-5 sene sonra bunuda yaptılar diyeceğimiz o kadar arge çalışması varki.

Topa girmeyeyim diyorum ama olmuyor: zamanında alırken 4500 lira fark vermedim Motion aldım. Serkan'ın dediği gaddarlığı görsem canım yanmayacak. Garantiden turbo ve eps direksiyon motoru değişti, ki aslında süre dolduktan sonra servis iyi niyeti ile değişti Bu pahalı parçalar. Arabanın her yerinden gelen trim sesleri de cabası. Yoldaki her titreşimi böbreklerde hissetmenin tarifi yok. Evet, dört buçuk yıl sonra bu araba için diyebileceğim en iyi şey şu: o fiyata cruise control sunan tek dizel otomatik araç buydu. Daha fazlasını hak etmiyor.

amorusso

New member
Benimde öyle oldu :) sırf Manuel diye gittik motion aldık, 6000 lira farkla concept alınıyordu, ama çok sükür hiçbir aracımda garantiden değişen parça olmadı :)

slhyldz

New member
Süspansiyon konusunda en iddalı araçlar citroen ve mercedesin hydractive süspansiyonlu araçlarıdır. Bir ara bu araçlara merak salmış ve kullanmıştım. Eskiden standart olan bu donanımlar şimdi lükse girdiğinden C5 ve üstü araçlarda opsiyonel sunuluyor. Hayatınızda kullanabileceğiniz en konforlu ve en iyi yol tutan araçlardır. 3 teker üzerinde bile gidebilirsiniz. :D

Citroën C6 suspension explained - YouTube