Yeni Leon testim ve Ceed karsılastırmam

Ardylm

New member
Öncelikle arkadaslar söylediklerim tamamen benim fikrimdir herkesin fikrine bu konuda saygı duyarım.Şimdi başlayayım istanbulda Rami tarafında bir seat bayisine uğramış bulundum öncelikle fiyatlar ceed'e yakın uygun bir fiyat listesine sahip aracın dizel manuel,dsg ve 1.4 tsi 140 hp FR ve normal modeli bulunmakta.Velasıl kelam test etmeye başlamış bulundum içine bindiğimde kesinlikle cee'd in göğüsünün yarısı kaliteyi göremedim bu benim için baştan bir eksi verdi araca ayrıca aracın iç genişliği arka koltuk mesafesi,tavan yüksekliği gercekten cee'd den sonra cok yetersiz geldi bana.Mevcut test aracı 1.4 140 hp manuel tsi idi. Aracla yola cıktım ve cok cok sessiz olduğunu fark ettim gerçekten izolasyonu çok kaliteliydi sessizliğini çok beğendim.İlerleme esnasında dur kalklarda start & stop da bize kendini gösterdi :) Ancak göğüs yüksekliğinden pek keyifli bir sürüş olmadığını itiraf etmeliyim :) Sıra geldi performans denemesine arac alt devirlerde yeterli tork'u sağlıyor kayda değer bir al devir performansı var ancak 140 150 km lere çıktığımda aynı şeyi söylemeyeceğim.Bana motor hacminin yetersiz geldiğini hissettirdi araca yeterli deviri vermeme rağmen o hızlarda canı cıkacak gibi bir his verdi bana.Aynı yoldan farklı yol tutus testlerimi tamamlayarak showrooma döndüm ancak kesinlikle benim için bir Ceed etmez Ceed kullanım keyfi ,iç genişlik ,cam tavanı ve performansıyla bence bir adım önde kesinlikle.O günün akşamı mertere giderken FR yeni leon sahibi arkadasımla karsılastım yolda.Aracı kırmızı manuel bir leondu. Ara hızlanmada yani şöyle söyliyeyim 60-120 arası denedik aracları tamponumdan takip ediyordu beni beklentimde bu yöndeydi çünki leon'un alt devirleri iyi hoştuda üst devirlerde hiç tat vermemişti .. Kötü bir araç diyemem ancak ikisinin arasında kalsam kesinlikle yine Ceed yine Ceed derdim

akenatons

New member
Volkswagen malesef golfe rakip olmaması için leonu öldürüyor. Eğer kalite olarak tercih yapmam gerekirse Seat yerine Skodaya kayarım. Özellikle yeni octavia bu anlamda çok tatmin edici olmuş.

Ben açıkçası bir sonraki jenerasyon Ceed'i çok merak ediyorum. Çünkü Kia-Hyundai grubunun bence bundan sonraki en önemli hamlesi hepimizin şikayetçi olduğu yakıt tüketimi konusunda önemli bir adım atmak olacak.

deadgarden

New member
güzel keyifli bi karşılaştırma olmuş canı gönulden tarafsızcca yorum yaptığına inanıyorum.. golf 7 ile de kıyaslama yapılsa ne olur merak ediyırum.

babıesrar

New member
Eline ayağına sağlık arda. süper bir karşılaştırma olmuş..ceed'in önde olması mutlu etti demeden geçemeyeceğim bu arada ;) Bi de golf 7ye bindim. sürüşünü bilmiyorum ama iç malzeme kalitesi ve konsol ceed'den geride. dışı zaten söylememe gerek yok.. performans olarak golf önde olabilir ama 100 kez alsam golf daha ucuz bile olsa yine ceed alırdım..okulda insanlar golfleri değil benim ceed'imi soruyolar. ulan müthiş şık diyolar. sonuçta yeni ceza sistemiyle üstün performans sergilemeye çalışmak da anlamsız ve korkutucu oluyor artık..tek eksik ömer abinin dediği gibi yakıt. O da inşaallah 2015 ceedde çözülür. şöyle start stoplu dizel ceed olursa tadından yenmez bea ;)

bir.mann

New member
Leon C sınıfı mı? Bana hep B sınıfı gibi geldi...

c@n

Super Moderator
Bir arkadasim ceed ini satip yeni golf aldi... dedigine gore kia nin konforu golfte yokmus...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4 Beta

deadgarden

New member
mercedes a180 in navigasyonunun o saçma duruşunu gördünüzmü bi dünya para verıyorsun. dokunsan kopacak gibi duruyor :D hiç yakışmamış o güzelim arabaya.

deadgarden

New member
bu arada fatih abi . senın arabiş ne oldu . yaptırıyormusun . son durumu ne.?

babıesrar

New member
vaybe ::) ozaman ceed forever abi. daha kimle kıyaslanacak :p
Onu bilmiyom ben inanılmaz memnunum. Tek kusuru uzun yolda 100 110da içeri gelen ses. Onu çözseler vay anam vay olur valla. gerçi ses yalıtım olayı sonradan da oluyo ama işte daha sessiz olabilirdi..

Ardylm

New member
Öncelikle herkese yaptığı yorumlardan ötürü teşekkür ederim leon kötü bir araç değildi yiğidi öldürüp hakkını yememek en güzeli ama Cee'd kıyasında benim için kesinlikle ve kesinlikle kaybetti iç mekan boğuculuğu göğüs kalitesi bahsettiğim gibi cok zayıf kaldı ayrıca Sunroof opsiyon olarak ve cam tavan yok ayrıca sevmediğim kısım tavan cok basık ve rahatsız ediciydi malesef.Umarım akıllardaki soru işaretlerine yanıt olmuşumdur saygılar..
Eline ayağına sağlık arda. süper bir karşılaştırma olmuş..ceed'in önde olması mutlu etti demeden geçemeyeceğim bu arada ;) Bi de golf 7ye bindim. sürüşünü bilmiyorum ama iç malzeme kalitesi ve konsol ceed'den geride. dışı zaten söylememe gerek yok.. performans olarak golf önde olabilir ama 100 kez alsam golf daha ucuz bile olsa yine ceed alırdım..okulda insanlar golfleri değil benim ceed'imi soruyolar. ulan müthiş şık diyolar. sonuçta yeni ceza sistemiyle üstün performans sergilemeye çalışmak da anlamsız ve korkutucu oluyor artık..tek eksik ömer abinin dediği gibi yakıt. O da inşaallah 2015 ceedde çözülür. şöyle start stoplu dizel ceed olursa tadından yenmez bea ;)
Golf dizel ve TSİ ile denedik dizelin kesinlikle şansı yok tsi ile yapılan deneme pek verimli olmadı sonucunda ceed galip geldi ancak farklı şartlarda kafa kafayada gidebilir diye düşünüyorum :) Yol tutuşu kesinlikle ceed + iç mekan ve plastik kalitesi ceed+ Ancak yol sessizliği açısından golf bir tık önde gidiyor ancak ceed isterse dışarı sesinin hepsini içeri alsın kesinlikle Golf e tercih etmem :)

nihilist_deniz

New member
Ynt: Yeni Leon testim ve Ceed karsılastırmam

Bulunduğum okulda bir arkadaşım leon almayı kafaya koymuştu. Aracı kiralayıp kullanmıştı memnun kalmıştı ama Ceed görünce fikri baya değişti ve ibreyi Ceed e çevirdi. Tatil döneminde almayı planlıyor bakalım hangisini tercih edecek..

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

babıesrar

New member
bu arada fatih abi . senın arabiş ne oldu . yaptırıyormusun . son durumu ne.?
Kardeşim bugün için randevumu bile almıştım elazığ autokingden ama hatundan vize alamadık ona lazımmış araba :( haftaya kaldı yaralı aslan :(
Teşekkür ederim ilgin için

omurkadir

New member
bence leon oldukça başarılı fr paketle 140tsi iç malzeme kalitesi çok hoş olmasa da güzel araç.

DSG ye gelince çok başarılı bir şanzıman yakıt tüketimi olsun performans olsun
ama şu meşhur dsg arızası can sıkıcı.

Bizim kia tam otomatik şanzıman sorunsuz sıkıntısız ancak yakıt tüketimi ve performansı maalesef dedittiriyor :D

Herakles

New member
Leo'nun alınacak aracı bence cupra dır zaten bukadar yayılma sebebi de bu model oldu... Yoksa modifie ye açık bir model ledler süper duruyor dış görüntü süper ama iç mekan görsel ve kalite olarak iyi değil diğer arkadaşlarında dediği gibi bir golf olmaması için üretilmiş zaten fiyat farkında var...

bir.mann

New member
Cee'd satıp Leon almış biri olarak şunu diyebilirim ki, aralarında en az yarım sınıf fark var. Cee'd yakıt tüketimi hariç hemen hemen her yönüyle üstün. Şehir içi yoğun trafikte Cee'd 9'u geçiyor ama Leon en fazla 8 civarı. Uzun yolda 4.4'ü gördüm Leon'da. Cee'd ise 5.5 yakıyor.
Bir de Leon'un 5.8 inç ekranı Cee'd'in medya sistemine göre daha iyi. Onun dışında bir iki ufak tefek artısı var. Ama sözün özü bir Cee'd değil :)

ERGE

New member
Bir volkswagen çalışana olarak şunu diyebilirim ki Türkiye şartlarında aynı sınıfta ceed'e RAKİP YOK. Konfor, güvenlik, estetik, performans hepsi ceedde mevcut. Çok beğenerek biniyorum ve keyif alıyorum. Sadece skoda vision d'nin Türkiye pazarına girmesini bekliyorum. Bir ihtimal o olabilir:) Yorumun için teşekkür ederim Arda.

dellobaltino

New member
ya algıda seçicilik mi bilmiyorum ama çok fazla ceed goruyorum yeni kasa. bence tuttu bu araba