Yeni kia ceed'teki değişiklikler.

Berkan

New member
@Berkan Berkan hp artışı tork ile hesaplanıyor. 8 hp artış olmuşta bununla beraber 20 nm. de tork artmış. Ama bu tork 1900 rpm yerine 1500 rpmde verilmeye başlanmış. Buda farklı hesapları ortaya çıkarıyor. Hadi turbo senin dediğin gibi olsun. Hiçbir değişiklik olmasın. Şanzuman değişik kardeşim. Verileri yapıştırdım ortada. Onu ne yapacaksın.
Birşey yapmıcam başta söyliyim ben sanzıman farklı degil demedim.

aracın yazılım icine aracın turbo basıncıdan tut kabaca hava yakıt karısımı nebiliyim esp kac derecelik acıyla tehlikede hissederse devreye girmesinden kac g lik carpmada airbag acılacakta diye diye uzar gider.

üstündeki var olan herhangibi turbo sadece 1 araçta 1 devirde acılması icin üretilen spesifik bişeyde degil. calısma aralıklarına pal yapısına vs göre max. hangi gücü/torku verebilecegi neye dayanacagı kapasiteleri toleransları bellidir.

kianin sitesinde yazıyor 128 ve 136 cap stroke oranları aynı yani motor icimiz aynı demekte oluyor

degişmiş olamaz demiyorum 8hp icin güzelim vgt turboyu oynamazlar fazlasını kaldırıyor kapasitenin muhtemelen cok altında zaten, niye dersen ssende yazılımlı ceede biniyorsun eğer mantıgınla ilerlersek 115 den 130 140 belki daha fazla olan aracının yazılımdan once coktan turbo degiştirmesi gerekirdi

Son düzenleme:

slhyldz

New member
Berkan tutturmussun yazilim yazilim.
%95 hicbirsey degismemistir diyen sendin. Ben okudugumu yaziyorum.
Benim isimin yazilim ile alakali oldugunu biliyorsun daha once soyledim. Yazilim ile birseyler yapilir ama bunun bircok guvenlik testleri var. Iyi o zaman neden 115 lik ve 128 lik motorlarin yazilimini pasaoglu ayri yapiyor. Standart diyorsun birininki 140 hp digeride155 hp oluyor.
Madem benim motorda 128 hp ile ayni o zaman oda 155 hp olsaydi.
Ne kadar basit degilmi? Surekli wolsvagenden ornek veriyorsun oda kac defa revize oldu. Turbonun tasarimi,valf sayisi zinciri bircok parcasi degisti.
Ilk sayfadaki paylasimimdan servis calisanlarinin bile haberi yok. Sorsan hic degisiklik yok diyorlar.
Her yazilana her okuduguna inanma bence.
Varsa delil gosterbilecegin birsey paylas lutfen

turkeril

New member
Bizim turbolar passat 2.0 TDI'da da kullanılıyor bilginiz olsun.

leonine25

Active member
Arkadaşlar yokmu aramızda 2015 dct sahibi olan bir kişi, tüketim değerlerini paylaşsında bilelim..

slhyldz

New member
Salih hocam benim bu videolardan anladigim sakin kullanirsan beles gidersin,basarsan cebinden yersin. Manuel degerlerine yaklasmis degerler. Basarili bence
Max tork degerinin daha dusuk devirde verilmesi, (1500 rpm civarinda 250 nm. tork saglamasi) vede yeni sanzuman ile beraber yakit haliyle dusmus.

ybncii

New member
ben birşey sormak istiyorum arkadaşlar. Niyetimde var ceed almak ama aklım karıştı çelik motora mail attım cevap gelirmi allah kerim :) Kia Motors Europe buradaki ceed ler türkiyede yok sanırım veya burada Trabzonda yok. Pro ceed GT , Ceed GT line... Nasıl öğreneceğin bunların gelip gelmeyeceğini. Konunun ilk mesajında ceed e eklenen özellikler yazılmış. Şerit takip sistemi, Kör nokta uyarı sistemi vs. Bunlar şu an avrupada satışta ama neden burada yok. Yeni GT line 1.0 Turbo tam türkiye arabası vergi diliminden dolayı. Bunları nasıl öğreniriz acaba bilgisi olan arkadaş varmı ?

sinan1

New member
GT Gran Turismo oluyor değil mi?
Bmwde var. 320 D GT ve 520D GT . canavar

1.0 motor türkiye şartlarına gider mi hiç ? cık cık cık cık. uzun yol çok fena olur. 1.2 motor bile . deneyenlerden duydum

akrepkral86

New member
Sinan kardeş o 1.0 motor dediğin senin 120 hp güç üretiyor artık eski devirdeki gibi yok 1.2 çekmez muhabbeti geçti ford'un 1.0 litre motordan 140 hp güç ürettiğini hiç duymadın mı keşke Türkiye'ye 1.0 litre motorlu ceedler gelsede alsak hem yakıttan tasarruf ederiz hemde vergiyi az öderiz ama kia'nın başında çelik motor gibi bir distribütör oldukça sittin sene gelmez o araçlar;)