Yeni kia ceed'teki değişiklikler.

slhyldz

New member
Kia ceed'teki değişiklikler.

Ekli dosyayı görüntüle 2694Ekli dosyayı görüntüle 2695Ekli dosyayı görüntüle 2696Ekli dosyayı görüntüle 2697

Evet gördüğümüz üzere bazı kozmetik değişiklikler var araç üzerinde ama motor - fren sistemi - süspansiyon sisteminde de değişen geliştirilen noktalar var .
Öncelikle ön tarafta sis farları etrafında kalın krom parça araca hoş bir hava katmış , daha köşeli ve daha geniş bir ön tampon var . Arka stoplar artık led olmuş ve jantların tasarımı yenilenmiş oldu .
Aracın içinde bazı minik krom parçalar eklenmiş çok fazla yenilik görülmüyor iç kısımda .
Dizel motor versiyonlarında gürültü ve titreşimi azaltmak için bazı güncellemeler yapıldı mesela kabin içerisinde titreşim engelleyici malzemeler 2 katına çıkartılmış , halı ve havalandırma sistemi içinde ek malzeme kullanmışlar yetmemiş motor bloğu , yağ tavası (karter sanırım) ve dizel partikül filtresi için ses emici malzemeler monte edilmiş ..

Bütün motor gamı euro 6 emisyon sertifikası alır hale getirilmiş , malum artık 1 litre turbo benzinli motorlarda var , bir tanesi 100 hp 172 nm tork üretirken diğeri 120 hp 172 nm tork değerinde güç üretebiliyor . Torklar aynı kalmış ama hp artırılmış . 1500-4000 devir arası bu torku üretebiliyor motorlar bu da motor daha çok düşük devirde bile atak bir yapı sunacak .

1.6 dizel motorda biliyorsunuz 128 hp den 136 hp ye torkta 265 nm den 285 nm ye yükseltildi , eskiden 1900 devirde bu tork elde edilirken şimdi 1500 devirden itibaren 285 nm tork hizmetimizdeymiş .

Kia ceed'in yol tutuş karakterini güçlendirmek için bir dizi değişiklik yapmış , viraj içerisinde içeride kalan lastiğe fren uygulayan tork vektör sistemi eklemişler , ön tekerlek geometrisi değiştirilmiş böylece daha direkt tepki veren bir direksiyon olmuş , arka amortisör sistemi yenilenmiş artık yoldaki titreşimler daha fazla absörve edilecekmiş bunun için yeni bir gergi stoper bar eklenmiş , eskiden bu bar sabitmiş şimdi kısmen hareket eden bir bar sanırım bu hayalet diye geçiyor

Bazı teknolojik yenilemeler olmuş , öncelikle 7 inchlik multi media sistemi dijital radyo desteği gelmiş , kör nokta algılama yanında arka çapraz trafik uyarısı (rcta) , hız sınır bilgisi fonksiyonu (slif) , akıllı park sistemi dikey olarak ta park edebiliyormuş .

Pro ceed Gt ye gelirsek öncelikle fren diskleri 300 mm den 320 mm ye çıkmış böylece fren mesafesi 36.4 metreden 35 metreye gerilemiş . Motora ince ayar vererek hızlanması 0.1 saniye daha kısalmış . Yeni haberler geldikçe paylaşıma devam . Hayırlı olsun

Son düzenleme:

argovolkan

New member
Faydalı bilgiler.Çok teşekkürler..Bu bilgiler kendi sitesinde yoktu..

korrinni44

New member
hafta sonu gidip bi test etmek lazım merak ettim şimdi.

ERGIN

New member
Türkiye'ye gelen Premium paketlere koltuk ve direksiyon ısıtmayıda eklemişler.

Berkan

New member
premiumlarda koltuk ve direksiyon ısıtma dısında 1-2 fazla özellik daha varda unuttm ş erit takip vs gibi.

akrepkral86

New member
Berkan premiumlarda xenon far ve 7 inçlik multimedia var mı bilgin var mı bu konuda

akrepkral86

New member
Can abi ben berkan'ın listede yazmayan bir iki özellik daha var yazısına istinaden yazdım yoksa listede yazanları bende gördüm orada yok zaten ama aracı canlı canlı görmeyince insan merak ediyor doğrusu bir ara gidip bakmak lazım:cool:

Berkan

New member
Fuardan onceden beri olan resimleri Araç artık piyasayaa sürüldügüne göre koymamın sorun olmadıgını düsünerek yeni kasayı paylasıyım (ben cekmedim resimleri)

Son düzenleme:

pepe

Active member
Yalnız arka stoplar böyle Led ve beyaz parçalı değil...aynı bizimkisi ile...Acaba opsiyonlu mu bu stoplar:confused:

burak_sefa

New member
güzel olmuş,yeni ceedin liste fiyatları ikinci kere zamlanmış bu arada Yeni cee'd CONCEPT PLUS Manuel 72.800 TL ile listeyle çıktı geçen hafta 74.800 TL olmuştu şimdi 75.900TL gözüküyor güzel para:confused:

slhyldz

New member
Konuyu acarken yaptigim paylasimda yer alan bilgileri satis danismanina sordugumda tek farkin motor ve sanzuman oldugunu soyluyor.
Ya bu internette yazilanlar yanlis yada Turkiye ve avrupada uretimleri farkli. Yada bu degisiklikler sadece gt de var

E.Mert

New member
Biraz önce Ankara'da ki iki Kia yetkili sevisi (Opal ve Başayar) ile görüştüm. Yeni makyajlı kasa manuel dizelin eski kasa (2013) manuel dizelden donanım olarak farkının olmadığını, fakat yazılımsal farkların olduğunu konuştuk. Yeni yazılımın eski kasalara uygulanması için Çelik Motordan bilgi gelmesi gerekiyormuş. Çelik Motor onay verirse yeni yazılımı yüklemek üzere araç sahiplerine bilgi verileceğini söylediler. Ben yeni yazılım değerlerinin aracın performansına ciddi katkısı olacağını düşünüyorum inşallah yeni yazılımı eski araçlara da yüklerler

turkeril

New member
Biraz önce Ankara'da ki iki Kia yetkili sevisi (Opal ve Başayar) ile görüştüm. Yeni makyajlı kasa manuel dizelin eski kasa (2013) manuel dizelden donanım olarak farkının olmadığını, fakat yazılımsal farkların olduğunu konuştuk. Yeni yazılımın eski kasalara uygulanması için Çelik Motordan bilgi gelmesi gerekiyormuş. Çelik Motor onay verirse yeni yazılımı yüklemek üzere araç sahiplerine bilgi verileceğini söylediler. Ben yeni yazılım değerlerinin aracın performansına ciddi katkısı olacağını düşünüyorum inşallah yeni yazılımı eski araçlara da yüklerler
Böyle bir şey gerçek olursa yeni bir topic ile paylaşır mısınız?

Bedava chip gibi olabilir :cool:

slhyldz

New member
Evet bircok serviste konusuluyor.
Kiadan haber bekleniyor.

turkeril

New member
Hadi bakalim inşallah olur. 285 nm guzel olur, legal chip işte.