Yeni kia ceed premium Alındı

akrepkral86

New member
Arkadaşlar 2013 model kia ceed premium aracımı satıp yeni kia ceed premium aldım şu an itibariyle aracımdan memnunum eskisine göre süspansiyonlar çok rahat çukur kasis geçişleri neredeyse hissedilmiyor ayrıca araç acayip atak gaza hafif dokunduğum an fırlıyor eskisine göre çok fark var bence ayrıca izolasyonu eskisine göre çok iyi motor sesi yok gibi bir şey rüzgar ve yol seride hissedilir düzeyde azalmış yakıta gelecek olursak daha 2 günlük araç olduğu için 9 litrelerde dolaşıyor mutlaka inecektir oda ayrıca araçta start-stop sistemide var ve çok güzel ve sarsıntısız çalışıyor alacak arkadaşlara kesinlikle yeni ceed'i tavsiye ederim eskiside iyiydi ama bence bu çok daha iyi olmuş.:cool:

Son düzenleme:

alicanım

Member
Hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.Fiyatı konusunda ve arabanın diğer özellikleri hakkında bilgi verirseniz çok memnun oluruz.

akrepkral86

New member
Tşk ederim allah sizede daha iyilerini nasip eder inşallah donanım olarak eski kasa premiumdan farkı ısıtmalı koltuklar ve direksiyon olması ve start-stop sisteminin bulunması bunların dışında donanımsal bir fark yok ama benim için önemli olan yakıt tüketimi eski aracımda şehir içi 10 litrelerde dolaşıyordum inşallah bu aracım çift kavramalı şanzıman ve daha hafif olması sayesinde daha az yakar zamanla bakıp görücem deneyimlerimi buradan paylaşırım.

slhyldz

New member
Topragim aracin hayirli olsun.
Aracinda mekanik olarak fark var. Biz gecen kaldirdik inceledik. Arka suspansiyon ve amortisorler farkli. Aracin suan daha iyi yol tutacak. Konforda buradan geliyor. Ayrica direksiyon hassasiyetide farkli bilmem hissettin mi?

akrepkral86

New member
Tşk ederim abi darısı senin başına inşallah direksiyon hassasiyetine gelince direksiyon çok hafif geldi bana spor modda bile eskisinden hafif bu daha mı iyidir bilemiyorum ayrıca direksiyondaki deri eskisinden farklı ve daha kaliteli duruyor

Son düzenleme:

c@n

Super Moderator
Hayirli olsun, kazasiz belasiz...:) bende test ettim motor sanzimani cok begenmistim..:)

rayen

Super Moderator
Hayırlı olsun, güle güle kullan.

slhyldz

New member
Amin saol. Borca girsem hemen alirimda. Borctan cok bunaldim. Biraz beklerim herhalde.
Direksiyon hassasiyetinden kastim seyir halindeyken yol ile temasini hissetmeyle alakali. Bunuda lastik acilari + yazilimla iyilestirmisler.

turkeril

New member
Makyajsız kasa sahibi olup da makyajlıyı aldığınız için izlenimleriniz önemli, paylaşıma devam edin ;)

Ses yalıtımını yol sesi ve motor sesini eskisine göre % olarak oranlayabilir misiniz?

Yol tutuşla ilgili bindikçe yazarsanız sevinirim.

Hayırlı olsun :eek:

akrepkral86

New member
Rasim abi tşk ederim bu arada senin araçta yakıt durumları nasıl hiç paylaşmıyorsun memnunmuşsun değilmisin ben aracı yeni aldım daha 3 gün oldu yakıt durumunu ve diğer araçla ilgili deneyimlerimi zaman geçtikçe buradan paylaşırım:cool::cool::cool::cool:

tomeroglu

New member
Hayirli olsun, gule gule kullanin. Acaba arka stoplar ledli mi? Kendi kendine park etme ozelligi gelistirilmis mi? Musait oldugunuzda eski premium ve Yeni premium arasindaki farklari yazarmisiniz?
tesekkurler

akrepkral86

New member
Tşk ederim arka stoplar eskisiyle birebir aynı felan değil donanım olarak farkı ısıtmalı koltuklar ve direksiyon simidi start-stop sisteminin bulunması,paralel ve dikey olarak otomatik park yapabilmesi bunların dışında eskisiyle donanımsal olarak fark yok ama yakıt açısından baya bir fark var bu çift kavrama ve 70-80 kg daha hafif olması sayesinde daha az yakıyor mesela eski aracımda 9-10'larda dolaşırken bu şehiriçi 7'den fazla yakmıyor hemde araç daha yeni

akif_ulucay

New member
merhabalar..bende eski 2013 concept otomatik dizel aracımı yeni concept plus ile değiştirdim.ilk olarak konfor farkı baya hissediliyor donanımsal olarak büyük farklar yok sadece star stop var fakat direksiyon hassasiyeti dahada gelişmiş özellikle konfor modunda tüy gibi direksiyon hafifliği oluyor.dış aksamda malum ön sis ve arkada tampon farklılığı ve jant değişmiş iç aksamda ise bariz değişiklik yok sadece minik nikelaj dokunuşları ve usb aux girişleri ışıklı olmuş..motor kısmına gelince kesinlikle yakıt farkı var araç çok daha az yakıyor henüz 1000km olmasına rağmen ama bilmiyorum benim arçtamı problem var bana performans olarak çok fazla fark yokmuş gibi geldi motor açılma süresi varmıdır bilmiyorum.audi a3 dizel sedan ile eski aracımla kafa kafaya kalkış yapıyodum bu sefer audi aldı daha seri kalkış yaptı özellikle 1.2 ve 3. viteslerde hızlı kalkış yapıyo ama 4e geçtiği zaman kısa süre toplama sıkıntısı oluyo sonra devam ediyor bir diğer konu ise aşırı agresif kullanımda mesela 6.viteste araç aniden gaza yüklendin hemen 4e çekiyor gazdan çekip tekrar bastığında bi kafası karışıyıyor daha sonra uygun vitese geçiyor bu eski aracımda olmayan problemdi. yani sonuç olarak 8beygir bir artış var görünüyor ama ben çok hissedemedim bu artışı..dediğim gibi motor 5 bin km sonra açılırmı varmı böyle bişey bilmiyorum.şimdilik olumlu ve olumsuz benim görüşlerim bu kadar.daha fazla test ettiğimde görüşlerimi bildirmeye devam ederim saygılarımla..

43YD620

New member
hayırlı olsun kazasız sürüşler

turkeril

New member
Arabada yaylanma azaldı mı arkadaşlar?