Yeni kasa Ceed, Vites topuzu dönüyor

xunalx

New member
Arkadaşlar, herkese selam.

Az önce farkettim, yeni kasa Ceed, (2012 model) aracımın vites topuzu, tam 1. Vitese atarken avucumun icinde sola doğru dönüverdi ! Kenara çekip düzeltmeye çalıştığımda, aslında sadece topuzun degil vites cubugunun komple bir bütün halde az kuvvetle çevirdiğimde rahatça 360 derece dönebildiğini fark ettim. Elimle çevirerek düzelttim ama
Bu duruma inanılmaz canım sıkıldı! Bu kadar basit mi yapmışlar, yoksa benim araçta mı bir terslik var anlayamadım.

Bu konuda bilgisi olan ya da rastlayan var mı? Servise götürmeli miyim sizce?

alperky5054

New member
Servise gotur ilerde bi sorun yaratmasin. Benimde rakanlarin oldugu yer sanki oynuyomus gibi geldi ve arabadan sogudum. Bi kac bi olaylar olunca

MuSTaNG

New member
Benim arkadaşımın GT'sindede vites dönüyo tabii adam hardcore roll'cü olunca vites kendisine yetişemiyo normal bunlar :D:D

MuSTaNG

New member
Ayağını gaz'dan çekmeden vites atan insan modeli :D :D Dua edelim vites yerinden çıkmıyo :cool:

BerkayKRC

Moderator
Arkadaşlar, herkese selam.

Az önce farkettim, yeni kasa Ceed, (2012 model) aracımın vites topuzu, tam 1. Vitese atarken avucumun icinde sola doğru dönüverdi ! Kenara çekip düzeltmeye çalıştığımda, aslında sadece topuzun degil vites cubugunun komple bir bütün halde az kuvvetle çevirdiğimde rahatça 360 derece dönebildiğini fark ettim. Elimle çevirerek düzelttim ama
Bu duruma inanılmaz canım sıkıldı! Bu kadar basit mi yapmışlar, yoksa benim araçta mı bir terslik var anlayamadım.

Bu konuda bilgisi olan ya da rastlayan var mı? Servise götürmeli miyim sizce?
sıkıntı olmaz benimki de oynuyor son 40.000km dir sorun yok, sonuçta kiaya biniyoruz gayet normal ;)

Berkan

New member
bendede oluyodu birgün haşin 3 den 2 ya alınca yan döndü :D deri körük izin verdigi sürece dönüyordu geniş geniş.gecen servise gittigimde sıktırdım şimdi cift elle abanınca yerinden kıpırdamıyor :D

xunalx

New member
Cok tesekkur ederim arkadaşlar, serviste sıkıştıracağım bakalım. Bir ara ters çevirdim baston gibi oldu :)

MuSTaNG

New member
buğra kankam gillerden :D yusuf yusufa iyi saplamıştı madara etmişti evli barklı adamı ahahha :D
Ahuahah ama bizim abilerde megane şöyle kötüdür böyle kötüdür diyip üstüne bi de benim ceed'ede laf söyleyince dedim buğra arabanla istediğin kadar oyna ama şu abileri bi geç turbo patlarsa parasını ben verecem demiştim :) sonucu fena olmuştu öyle bi video yok bizim GT gelse yetişemezdi valla ;) Bak berkanda haşin hardcore'culardan çıktı ya o vitesi nasıl yan çevirmeyi başarıyosunuz anlamadım şimdi bunu öğrendim ya daha nazik davranırım vitesime artık :D

Berkan

New member
Ahuahah ama bizim abilerde megane şöyle kötüdür böyle kötüdür diyip üstüne bi de benim ceed'ede laf söyleyince dedim buğra arabanla istediğin kadar oyna ama şu abileri bi geç turbo patlarsa parasını ben verecem demiştim :) sonucu fena olmuştu öyle bi video yok bizim GT gelse yetişemezdi valla ;) Bak berkanda haşin hardcore'culardan çıktı ya o vitesi nasıl yan çevirmeyi başarıyosunuz anlamadım şimdi bunu öğrendim ya daha nazik davranırım vitesime artık :D
hahaha bigün kudurduydum birine,nasıl çektiysem keto gibi saga dondu ceedin topuzu :D. daha beterinide yaptım seneler once bmw vardı e36 yine bir 3den 2 ye cekerken topuzu komple elimde kaldı viteste bosta yolda bide onu oturtmaya cebelleştiydim :D

BerkayKRC

Moderator
yusufa göre Türkiye'nin en hızlı ceed'i :D ahahahaha 1.5 megane neymiş ahaha, olum aynısını ben de demiştim buğraya şunları madara et diye sonra yusuf telefonda beni aramış ağlıyordu, adam denemeye gelmemiş ki geçmeye gelmiş diye :D ahahaha

MuSTaNG

New member
yusufa göre Türkiye'nin en hızlı ceed'i :D ahahahaha 1.5 megane neymiş ahaha, olum aynısını ben de demiştim buğraya şunları madara et diye sonra yusuf telefonda beni aramış ağlıyordu, adam denemeye gelmemiş ki geçmeye gelmiş diye :D ahahaha
1.5 megane'ı türkiyenin en yavaş ceed'inin geçip en hızlı ceed'inin geçememesi ne kadar ironik dimi :D zaten biz adamlarla dostane denemişiz gelip foruma salça olmanın ne anlamı var oku tarafları tebrik et çık git, bi de bunlar geçmeye gelmiş demişti yaa ee kardeşim neye gelicek arabayı o kadar eziklerseniz sizde dostane denemeye gelip bi de abimi çekecekti neyse la nerden açtın bu konuları :cool::cool: Ceyhunum biz hardcore olamayız yaa o kadar atik değiliz :rolleyes:

MuSTaNG

New member
hahaha bigün kudurduydum birine,nasıl çektiysem keto gibi saga dondu ceedin topuzu :D. daha beterinide yaptım seneler once bmw vardı e36 yine bir 3den 2 ye cekerken topuzu komple elimde kaldı viteste bosta yolda bide onu oturtmaya cebelleştiydim :D
Amaan berkanım dikkat et sakin oluyoruz böyle durumlarda :D:D bizimde 2008 sorentonun vitesi fırlamıştı komedi yaa adrenalin yaratıyoruz kendi kendimize :cool:

xunalx

New member
Arkadaşlar, serviste körüğü sıktırdım, fazla çevirdiler sanırım, bu defa da geri vitese geçirirken hafif takılarak zor geçmeye başladı
:) değişim talep edeceğim sanırım.

Berkan

New member
Arkadaşlar, serviste körüğü sıktırdım, fazla çevirdiler sanırım, bu defa da geri vitese geçirirken hafif takılarak zor geçmeye başladı
:) değişim talep edeceğim sanırım.
ilerde düzeliyor çekip bıraktıkca mandalın sıkılıgı, banada oldu aynısı yumuşuyor. ayarsız ustalar ya köküne sıkıyor ya hiç sıkmıyorlar :D

xunalx

New member
ilerde düzeliyor çekip bıraktıkca mandalın sıkılıgı, banada oldu aynısı yumuşuyor. ayarsız ustalar ya köküne sıkıyor ya hiç sıkmıyorlar :D
Teşekkür ederim, bir süre kullanıp duruma bakayım o zaman. Usta, biraz daha sıksam patlayacak, kibar sür bundan sonra demişti :D