Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

efegulen

New member
ceed concept manuel vites kullanıyorum ortalama yakıt tuketımım 5 litreyi gecmiyıo yavas gitmedigim halde shell gtl mazot kullanıyorum yakıt olarakta hem az yakıyo hemde performans artışı gözle görürül bi şekilde fark ediliyo

zerogravity

New member
ceed concept manuel vites kullanıyorum ortalama yakıt tuketımım 5 litreyi gecmiyıo yavas gitmedigim halde shell gtl mazot kullanıyorum yakıt olarakta hem az yakıyo hemde performans artışı gözle görürül bi şekilde fark ediliyo
Gtl ve az yakıyor? Nasssii yaaa:D ne zaman gtl koysak tüketim %20 artıyor ilginç gercekten...

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

Malesef bir düzeltme yapacağım
Gtl yüzde 5 fazla yakıp hemde daha az performans verir yakıtın doğası gereği
En iyi performans standart euro dizeldir

TeamPASAOGLU*

rayen

Super Moderator
Gtl'de tüketim daha fazla o doğru da, sanki performans biraz artıyor gibi geliyor bana. En son 5.1 yaptığımda yarım depo gtl üzerine fullsave almıştım. Şimdi fullsave ile devam edeceğim.

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Abi daha sessiz ve sarsıntı olmadan çalışıyor birde fazla para verince iyi gidiyor sanıyorsun :)
Performans içi ve vpower dan şaşmayın derim

TeamPASAOGLU*

rayen

Super Moderator
Kafadan 18 kuruş fazla veriyoruz zaten, kendimizi iyi hissedelim değil mi? :D
Ben zaten sürekli gtl kullanmıyorum, arada üst üste 4 depo alıyorum sonra vpowerla devam. Ama bu sefer fullsave ile devam edeceğim. Zaten satış moduna girmişim. :D

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Abi 3-4 depoda bir gtl alın yeterli :)

TeamPASAOGLU*

dante

New member
Aracimla istanbul'da sehir ici 1 depo shell gtl ile 800 km yaptim genelde haftasonlari kullandigim icin sabah saatlerinde acik yolda aksamlari ise cok yogun trafikte kullandim.Ortalama tuketimi 6.2 lt.Depoyu fulledigimde 50 lt kadar mazot aldim.Aracim 1.6 dizel concept manual.Ve daha 2000 km yi gormedim rodaji da yeni bitiyor.Bu degerlerin beni memnun ettigini soyleyebilirim

c@n

Super Moderator
Degerler cok iyi...;)

TeamPASAOGLU*

ceedlove

New member
Ayrıntılı veriler ve bilgileriniz için teşekkür ederim.

2berk

New member
Son tüketim verilerim karma sürüş ağırlıklı şehir içi; 777km de 52 lt yakıt aldı. 6,7lt/100km.

şavşat

New member
arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim ben hiç bir konuda asla fanatik olmadım dolmuşa gelmeyide sevmem ancak erkekler için en önemli zevklerden biri otomobildir .

aracım premium ,ben chip yaptırıken 1. amacım gerektiğinde araca zarar vermeden performansını artırmaktı ama normal kullanımda arkadaşlarımın yakıt ekonomiside sağladığını söylemesi nedeni ile bende paşaoğlu yazılımına güvendiğim için yaptırdım.

gelelim sonuçlarına , ekonomi odaklı yapılan bu yazılım sonrası aracın gücü ve torku kabaca 30 birim arttı dyno sonuçlarına göre bunun kullanım karşılığı ne ise onu verebildiğini rahatlıkla hissedebiliyorum. (300km sonra yazılım tam alışıyor.) km yi sıfırlayıp denediğimde rahat trafikte 80-100km/h hız aralığında hızlanamaları yavaş yaparak mümkün olduğunca sabit hızlarla gitmeye çalışarak 20-25 km yol aldığımda yakıt 5lt yaktırdım buda beni sevindirdi. 100-120 km/h hız aralığında ise bu 6lt ye yaklaşıyor buda iyi değer. eğer performanslı kullanayım sollamalara gireyim deyip hızını sürekli değiştirirsen 7-8 lt aralığında yakıyor. şehiriçi ( mahalle içi denebilir aslında ) durkalk soğuk motor kısa mesafe şartlarında ise 9-9-5 lt lere kadar çıkabiliyor. biraz sıkışık ama akışlı trafikte yine 7lt civarı yakıyor.
sonuç olarak önceki değerlerime göre yazılımın ortalama 1lt yakıt tasarrufu sağladığını söyleyebilirim.

ikinci olarak tecrübelerimden 7500km de yağ ve yağ filtresi ve hava fitresi değişimi ile havaların biraz ısınması sonucu 0.5 -1 lt arası iyileşme olacağını biliyorum. sonuçta fabrika verisi olan 7.2 lt verisi rahatlıkla tutturulabilecek benim istediğim de karışık 7 lt civarında yakması idi ki bu değer istanbul gibi bir şehirde tiptronik şanzuman için gayet normal diye düşünüyorum.

josefsalvatini

Yasaklı Üye

Abi senin filtre değişiminde direk 0.5 lt düşecektir

TeamPASAOGLU*

şavşat

New member
Cevap: Ynt: Yeni Ceed Yakıt Tüketimi ...

evet yusuf aynen şimdi 5bin deyim 1-2 ay sonra 7500km civarı hem havalar ısınacak hemde yağ ve filtre değişimleri ile motor tam performansına ulaşacak yakıtta dediğim gibi 0.5-1 lt arası iyileşir yazılımdan sonra zaten normal kullanımda 1lt azaldı. otm . şanzımanlı araç nasıl kullanılır iyice kavramış oldum yanlız araç durkalk yapınca kesinlikle fazla yakıyor çift kavramalı şanzumanlara göre

zerogravity

New member
evet yusuf aynen şimdi 5bin deyim 1-2 ay sonra 7500km civarı hem havalar ısınacak hemde yağ ve filtre değişimleri ile motor tam performansına ulaşacak yakıtta dediğim gibi 0.5-1 lt arası iyileşir yazılımdan sonra zaten normal kullanımda 1lt azaldı. otm . şanzımanlı araç nasıl kullanılır iyice kavramış oldum yanlız araç durkalk yapınca kesinlikle fazla yakıyor çift kavramalı şanzumanlara göre
Abi bizim şanzuman çift kavramada olsa fazla yakar , araç 1-2 yaptıgı yerde 4 iler 1.vitesde oluyor tüketim artıyor.

şavşat

New member
şanzumanı değiştirelim erdoğan varmı sende yedek şanzuman :D:D:D

josefsalvatini

Yasaklı Üye

At şanzıman da o dediğiniz olamaz ki :)

TeamPASAOGLU*