yeni ceed max hız deneyimleri

leonine25

Active member
Arkadaşlar merhaba...
Dün aracımın yüksek hızlarda tepkisini görmek için test etme fırsatım oldu. 160 km hıza ulaştım yol bitti. 160 a kadar izlenimlerim söyle.
Düz yolda 145 den sonra hızlanması ağırlaşıyor gibi. motor açılmadığından da olabilir... Ancak kafama takılan rüzgar çok fazla olmamasına rağmen araçta savrulmaya dair arkada ufak oynamalar oluyor gibi.. Yol bitmese idi testi tamamlayacaktım.. :) Sizin görüşleriniz nedir bu konuda... Aracınızla yaptığınız max hızlar ve izlenimlerinizi belirtebilirseniz sevinirim.

yalcin

New member
benim kullandığım 2011 kasa; 80-120 arası çok iyi ivmeleniyor , 140-180 biraz hantal sonrası zaten yavaş çekim gibi:D tabi yazılımlı kaplanın sadece bu verdiğim aralıklardaki ivlemenmesi biraz daha iyi..yoksa aerodinamik değişmedikten sonra istersen 200bg yap aracı..

Berkan

New member
konu çok sakat muğlalı bir abi vardı görürse kızar demedi demeyin :D

onun dısında
100 e kadar çok iyi değil zaten 0-100 süresindende belli. bence 100 den sonra 170 180 e kadar kesilmeden devam ediyor hemen hemen cogu düzlükte gördüm diyebilirim ondan sonra yani 180 200 arasıda haliye biraz kastırıyor ama cogu araçtan bile iyi kasmış haliyle:)

ilk uzun yol denememde edirne otobanında arkamdan(100-120 gidiyodm sigara icerken) hızla gelip gecen aracı golf 7tdi görünce,128 hpyi bir deniyim diye pesinden basladım basmaya. 160 dan itibaren yaklasmaya baslayıp 190da yanından gecince dahada gelmedi zaten yanıma :D

yeni sıfırlamıştim ortalamayıda :cool: dahada gitmiyor limitör var :(

leonine25

Active member
konu çok sakat muğlalı bir abi vardı görürse kızar demedi demeyin :D

onun dısında
100 e kadar çok iyi değil zaten 0-100 süresindende belli. bence 100 den sonra 170 180 e kadar kesilmeden devam ediyor hemen hemen cogu düzlükte gördüm diyebilirim ondan sonra yani 180 200 arasıda haliye biraz kastırıyor ama cogu araçtan bile iyi kasmış haliyle:)

ilk uzun yol denememde edirne otobanında arkamdan(100-120 gidiyodm sigara icerken) hızla gelip gecen aracı golf 7tdi görünce,128 hpyi bir deniyim diye pesinden basladım basmaya. 160 dan itibaren yaklasmaya baslayıp 190da yanından gecince dahada gelmedi zaten yanıma :D

yeni sıfırlamıştim ortalamayıda :cool: dahada gitmiyor limitör var :(

Berkan hocam ibre tamda fotoğraftaki gibi 200 iken aracın yolda duruşu nasıl. Söyle açıklayıp sorayım. Abimin captiva ile 200 yapıyorum araç yüksek olmasına rağmen (200kg fazla ağırlığıda unutmayalım) ne rüzgar dinliyor nede yol .. güven tam..

Ceed'de de bir savrulma yaşamadım ama sanki ufakta olsa salınım var gibiydi.. Amacım senin gibi 180/200 civarında ne yaptığını görmek idi ancak yol uzun değildi. bitti

yalcin

New member
soru berkana sorulmuş olsada;) ben edirne yolunda 200ü geçmiştim; 208 civarıydı ozamanlar motorlarda limit vardı ama bende şaşırmıştım kesmemişti bende gazı kimsede inanmadı ozaman walla:rolleyes: neyse, trakya tarafı rüzgar durmaz hiçbirzaman ama yola iyi tutunuyordu 200 ve üzerinde olmana rağmen elbette rüzgar alıyor araç ama herhangi bir sarsıntı hissetmedim sadece yanımdan bir bmw geçti o hızda:D şöyle bir aldı yana bıraktı ehuehue;) ankara yolundada yüksek hızda denedim dediğim gibi öyle abartılacak bir sarsıntı olmuyor araçta yere tutunuyor yol uzun olsa 200le git yani sıkıntı yok hakikaten normal hızda seyir ediyor gibi zaten abime falan söylemesem anlamayacaklar yani bak diyorum ibreye, lan olum nezaman çıktın diyor :)

berkural34

New member
Benim aracımda da 200de limitör var. Birçok kez denedim ama çıkmadı , hatta bir kere uzunyolda düzceye giderken bmwnin peşinden basmıştım , tünel yaparak belki çıkarım dedim ama malesef 200de çok net şekilde limitöre girdiğini anlıyorsunuz. Ayrıca yüksek hızlarda bana güvensizlik vermedi hiçbir zaman. Yeni kasalar bu konuda daha iyidir tahminim.

Berkan

New member
ben yazana kadar cevaplamışlar. yalcin yazmıs ben martta gittim rüzgar efsane derecedeydi onun dısında sapma etme seritte zor tutma nebilim dalma gibi sorun hiç görmedim yaşamadım gayet oturaklı bence.
ayrıcada sport modunada almıştım direksiyonu ozaman ufak tepkilerle daha duyarlı oluyor ve hiçte zorlamıyor.

leonine25

Active member
Bilgiler için teşekkürler.. Bende bi zorlayayım bakalım. Tani uygun zaman ve yol kısmetimde varsa :D

rayen

Super Moderator
Ynt: yeni ceed max hız deneyimleri

Ben de Muğla'lıyım. Ben'de kızıyorum yani. :D:D:D

dellobaltino

New member
Ben de 200 u gordum lakin 170 den sonra cok da guven vermiyor tedirgin ediyor.ayrica yanimdan otobus kamyon gectiginde sarsiyor

gorkemsin

New member
Bende son hızını değil de hızlanmasını merak etmiştim. 185 oldu bıraktım. Daha fazla zorlamanın anlamı yok bence :) Allah hepimizi korusun.

gorkemsin

New member
Benim araba orjinal 128 beygir. bir oynama yok. Çok hız meraklısı olmadığımdan yada beni biraz ürküttüğünden beni tatmin etti diyebilirim. Beni tatmin etmeyen 0-50 km hızlanması...

Serkan OĞUZ

New member
Yüksek süratlerde yol tutuşu fazlasıyla yeterli,yere çok sağlam bastığını hissediyorum.Gece yolu boş bulduğumda biraz olsun deneme fırsatım oldu ve 160-170km süratte aracı sağa sola biraz yatırmaya çalıştım ama banamısın demedi.O konuda korkum kalmadı açıkçası,çok abes bir hareket yapmadıkça yoldan çıkarmak kolay değil bu aracı.

Berkan

New member
170 le otobusun tır yanından ne gecerse rüzgarına girdigin için illaki sallar ona yapıcak pek birşey yok dısardan rüzgar yiyorsun cünkü. Serkan abinin dedigi gibi eski i30da cok iyiydi ceed de tutusta gayet basarılı. gayrı ihtiyarı soldan saga kırmak zorunda kalmıstım 180 gibi hızı gorunce napıorum oldum sonra banamısın dememişti araba

deadgarden

New member
Haftasonu araci deneme firsati buldum. 190 la makas attik sanki 120 ile atmiş gibi hiç bir sorun yok araçta oldukca stabil gidebiliyor.